Постанова № 90629046, 27.07.2020, Сихівський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
27.07.2020
Номер справи
464/2717/20
Номер документу
90629046
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа№464/2717/20

пр.№ 3/464/1639/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.07.2020 Суддя Сихівського районного суду м.Львова Горбань О.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в м. Львові про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , монаха УПЦ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 18 травня 2020 року о 15.50 год. на автодорозі М06Київ-Чоп 607 км., керував автомобілем марки "ВАЗ 21043" н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Виклики ОСОБА_1 у судові засідання на 18.06.2020, 03.07.2020, 27.07.2020 здійснені поштою. Рекомендовані поштові відправлення з судовими повістками, надіслані на адресу: м.Львів, АДРЕСА_2 .Стрийська АДРЕСА_3 47 АДРЕСА_4 , повернулися до суду з відміткою поштового відділення ПАТ «Укрпошта» за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до положень ст.268 КУпАП, неявка особи відносно, якої складено протокол не перешкоджає розгляду справи.

Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Дослідивши матеріали, оглянувши відеозапис, встановлено наступне.

Відповідно до ст.283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд при винесенні постанови про адміністративне правопорушення перевіряє: чи є в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність, чи накладено стягнення в межах, встановлених законодавчим актом.

Вимогами ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП стверджується належними та допустимими доказами у відповідності до ст.251 КУпАП,а саме:

?протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 405562 від 18.05.2020, яким зафіксовано дату, місце та обставини вчинення правопорушення; який відповідає вимогам ст.256 КпАП України, оскільки складений уповноваженою особою, у ньому зазначено всі відомості, передбачені законом, викладено суть адміністративного правопорушення, дані про те, що особі, яка притягується до адміністративної відповідальності роз`яснено права та обов`язки, передбачені ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП. Протокол підписаний поліцейським, який його складав, свідками та правопорушником зазначено: "без медицини не згідний, не відвезли до лікаря";

?даними тесту на алкоголь «Драгер», з якого вбачається, що правопорушник на момент огляду перебував в стані алкогольного сп`яніння (2,41 ‰);

?актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого проведено огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою спеціального технічного засобу «DragerAlcotest» 6810, в присутності свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , результат огляду 2,41 ‰.

?письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , з яких вбачається, що 18.05.2020 в їх присутності проведено огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 , результат огляду 2,41 ‰;

?переглянутого судом відеозапису із нагрудних камер інспекторів поліції вбачається, що ОСОБА_1 спочатку відмовлявся пройти огляд за допомогою "Драгера" на місця зупинки і вимагав пройти такий лише в медичному закладі. Під час руху водій ОСОБА_1 по дорозі в медичний заклад повідомив про свою готовність продути Драгер, результат котрого показав 2,41 ‰. Продуття відбувалось в присутності 2 свідків.

Згідно п. 2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно вимог ч.3 ст.266 КУпАП направленню до закладу охорони здоров`я для проведення огляду на стан сп`яніння підлягає лише той водій, який відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або не згоден із його результатами. Оскільки таких підстав у цьому провадженні не встановлено, поліцейськими відповідно до встановленої процедури ОСОБА_1 направлявся до закладу охорони здоров`я, однак по дорозі відмовився та погодився пройти огляд на місці, що у повній мірі відповідає вимогам закону.

Отже, порушення ОСОБА_1 вимог п. 2.9.а ПДР України є доведене, його дії вірно кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП, він підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.

При накладенні адміністративного стягнення у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховую характер вчиненого, ступінь алкогольного сп`яніння 2,41 ‰, при допустимій нормі 0,2 ‰, особу правопорушника, його вік, наявність складеного протоколу за аналогічне порушення, оскарження постанови суду в апеляційній інстанції. З огляду на наведене, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, що буде згідно зі ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, ст.ст.4, 9 Закону України „Про судовий збір" з правопорушника слід стягнути 420,40 грн. судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 9, 23, 33-35, 40-1, 130, 245, 251, 252, 266, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.4, 9 Закону України «Про судовий збір», -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір розмірі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів ГУК у Львівській області/Львів. обл./21081300, р/р UA268999980313040149000013001, банк одержувач: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 38008294, МФО (код банку) 899998 (у порядку виконавчого провадження: стягувач Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області, адреса: 79005, м.Львів, вул.К.Левицького, 18, код ЄДРПОУ 38008294).

Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, р/р UA908999980313111256000026001, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, МФО (код банку) 899998.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя О.Ю.Горбань