Рішення № 90618694, 27.07.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2020
Номер справи
160/5605/20
Номер документу
90618694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2020 року Справа № 160/5605/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКоренева А.О.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі -позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відповідач), в якій просить:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 всі суми заробітної плати за період: з 01.01.1982 року по 01.12.1988 року у відповідності до довідки Управління капітального будівництва ПАТ АК «Альроса» №1148 від 10.07.2018р. та довідки Архангельського будівельно-монтажного тресту №371 від 28.12.2007р.

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати призначення пенсії - 01.06.2018 року, врахувавши при її обчисленні всі суми заробітної плати за період: з 01.01.1982 року по 01.12.1988 року у відповідності до довідки Управління капітального будівництва ПАТ АК «Альроса» №1148 від 10.07.2018р. та довідки Архангельського будівельно-монтажного тресту №371 від 28.12.2007р.; провести відповідні виплати.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що він з 01.06.2018р. перебуває на обліку у Лівобережному відділі обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком. Згідно протоколу призначення пенсії, рішенням Лівобережного відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №045750002022, виходячи з середньомісячного заробітку 7601,45 грн., з 01.06.18р. позивачу призначено пенсію за віком у розмірі 3194,79 грн. При розрахунку пенсії за віком позивачу враховано страховий стаж 40 років 8 місяців і 26 днів (488 місяців). При цьому, згідно розрахунку заробітку для обчислення пенсії, при визначенні розміру пенсії враховано страховий стаж за 167 місяців заробітної плати. За даними позивача, найвищу заробітну плату він отримував працюючи з 26.04.82р. по 01.12.88р. на крайньому півночі в «Вилюйгзсстрой-Гокстрой». Зазначені обставини доказуються довідками про заробітну плату №371 від 28.12.2007р. та №1148 від 10.07.2018р. Однак, при обчисленні розміру пенсії ОСОБА_1 не прийнято довідки про заробітну плату №371 від 28.12.2007р. та №1148 від 10.07.2018р. та не застосовано заробітну плату за період з травня 1982 року по грудень 1988р., оскільки «у вищезазначених довідках зазначено, що з усіх нарахованих сум проводились відрахування до Пенсійного фонду РФ. По законодавству, що діяло раніше за період з 1982 року по 1988 рік нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування». Позивач вважає, що відповідач, при розрахунку пенсії протиправно не врахував заробітну плату з якої сплачувалися страхові внески виплачену в період з травня 1982 року по грудень 1988 років, що призвело до невірного визначення та заниження розміру призначеної позивачу пенсії.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 червня 2020 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

20 липня 2020 року відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву в якому зазначив, що відповідно до ст.40 Закону №1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера, та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату, виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. В довідках №371 від 28.12.2007 та № 1148 від 10.07.2018 наданих Позивачем, зазначено, що з усіх нарахованих сум проведено відрахування до Пенсійного фонду РФ, що не відповідає дійсності, оскільки в період зазначений в довідках з 1982 по 1988 роки, нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування. Враховуючи вищевикладене, просили відмовити у задоволенні позову.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком з 01.06.2018 року відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно протоколу призначення пенсії, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №045750002022, позивачу призначено пенсію за віком у розмірі 3194,79 грн.

При розрахунку пенсії за віком позивачу враховано страховий стаж 40 років 8 місяців і 26 днів (488 місяців). При цьому, згідно розрахунку заробітку для обчислення пенсії, при визначенні розміру пенсії враховано страховий стаж за 167 місяців заробітної плати.

Згідно службової записки начальника відділу з призначення та перерахунку пенсії від 24.12.2019року при обчисленні розміру пенсії ОСОБА_1 не прийнято довідки про заробітну плату №371 від 28.12.2007року та № 1148 від 10.07.2018 року та не застосовано заробітну плату за період з травня 1982 року по грудень 1988 року, оскільки «у вищезазначених довідках зазначено, що з усіх нарахованих сум проводились відрахування до Пенсійного фонду РФ.

Позивач не погодившись з такими діями відповідача звернувся до суду з позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV

Пенсійне забезпечення в Україні здійснюється відповідно до Законів України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р., "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991р. та інших нормативно-правових актів.

Згідно ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом, зокрема, особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Абзацом 1 ч.1 ст.40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 року незалежно від перерв.

Абзацами 4 та 5 ч.1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для визначення розміру пенсії за віком відповідно до ч.2 ст.27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до частини першої статті 43 Закону ст.44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Відповідно до ч.3 ст.44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Відповідно до ст.65 Закону України «Про пенсійне забезпечення», середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у вставленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.

У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 2 ст. 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Положення ст.43 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачає перерахунок пенсій за віком на підставі документів, які відповідають вимогам законодавства, чинного на час їх видачі.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Верховний Суд України в постанові від 17.03.2015р. (справа № 21-11а15) висловив правову позицію, відповідно до якої обов`язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним судом України у постановах від 17 березня 2015 року у справі № 21-11а15 та від 15 грудня 2015 року у справі №2-а/576/29/14, а також Верховним Судом у постановах від 13 лютого 2018 року у справі №358/1179/17, від 10 липня 2018 року по справі №539/2061/17, від 18 жовтня 2018 року по справі №539/758/15-а.

Згідно з пунктом 4.2 вказаного Порядку при прийманні документів орган, що призначає пенсію перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

З матеріалів справи вбачається, що позивач з травня 1982 року по грудень 1988 року працював на крайньому півночі в «Вилюйгєсстрой-Гокстрой», що підтверджується копією трудової книжки, а також довідками про заробітну плату № 371 від 28.12.2007 року та № 1148 від 10.07.2018 року, копії яких містяться в матеріалах пенсійної справи (а.с. 54 зворот, а.с. 78 зворот).

Суд зауважує, що вказаний період роботи зарахований до страхового стажу позивача, що відповідачем не заперечувалось.

Посилання відповідача на те, що наданні позивачем довідки №371 від 28.12.2007 та № 1148 від 10.07.2018 року не можуть бути враховані при призначенні пенсії, оскільки в них зазначено, що з усіх нарахованих сум проведено відрахування до Пенсійного фонду РФ, що не відповідає дійсності, так як період зазначений в довідках з 1982 по 1988 роки, нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, суд не приймає до уваги, оскільки відповідач не позбавлений права здійснити перевірку вказаних довідок.

Відповідно до ч.3 ст. 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" здійснення перевірки правильності оформлення та достовірності відомостей, наведених у довідках про заробітну плату, покладено саме на відповідача.

З огляду на зазначені обставини, суд доходить висновку, що відсутність у відповідача фактичної можливості здійснити перевірку наведених в довідках Айхальського будівельно-монтажного тресту АК «АЛРОСА» №371 від 28.12.2007 року та № 1148 від 10.07.2018 року Управління капітального будівництва АК «АЛРОСА» (ПАТ) відомостей, не є підставою для неврахування цих довідок для обчислення пенсії позивача. Враховуючи, що листом УПФР у Мирнинському районі від 14.03.2019 року № 06-2501 повідомив відповідача про те, що вказані довідки є достовірними та повинні бути враховані відповідачем, відповідно до Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992р. (а.с. 83 зворот).

Так, статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 (далі - Угода від 13 березня 1992 року) закріплено принцип територіальності, згідно з яким пенсійне забезпечення громадян держав-учасників здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

При цьому, метою Угоди від 13 березня 1992 року є взаємне визнання і виконання державами-учасницями зобов`язань "відносно непрацездатних осіб, які набули право на пенсійне забезпечення на їхній території або на території інших республік за період їх входження в СРСР і реалізують це право на території держав-учасниць Угоди". Держави-учасниці цієї Угоди, визнавши відповідальність за пенсійне забезпечення своїх громадян, взяли на себе зобов`язання щодо захисту їхніх пенсійних прав.

Статтею 5 Угоди від 13 березня 1992 року встановлено, що вона розповсюджує свою дію на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держав-учасниць угоди.

Згідно з частинами другою та третьою статті 6 цієї Угоди для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав-учасників угоди зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР до набрання сили вказаної угоди. Обчислення пенсій провадиться із заробітку за періоди роботи, які зараховуються у трудовий стаж.

За таких обставин, неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 всіх сум заробітної плати за період: з 01.01.1982 року по 01.12.1988 року у відповідності до довідки Управління капітального будівництва ПАТ АК «АЛРОСА» №1148 від 10.07.2018р. та довідки №371 від 28.12.2007р. з посиланням, що в довідках зазначено про відрахування до Пенсійного Фонду РФ є протиправним та таким, що не ґрунтується на вимогах закону.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України.

Щодо позовних вимог в частині про здійснення перерахунку пенсії позивачеві, починаючи з дати її призначення, а саме з 01.06.2018 року, суд зазначає, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала у зв`язку з непроведенням перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень, немає.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 25 травня 2016 року у справі № 164/1904/14-ц, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06 лютого 2019 року у справі № 522/2738/17, у постановах Верховного Суду, зокрема, від 24 квітня 2018 року у справі № 646/6250/17, від 30 жовтня 2018 року у справі №493/1867/17, від 22 січня 2019 року у справі № 201/9987/17 (2-а/201/304/2017).

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд зазначає, що відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

З урахуванням зазначеного, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволеню.

Питання щодо розподілу судових витрат врегульовані ст.139 КАС України.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як свідчать матеріали справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.

Відповідно до частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 2, 5-11, 77, 90, 136, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо неврахування при обчисленні пенсії ОСОБА_1 суми заробітної плати за період: з 01.01.1982 року по 01.12.1988 року у відповідності до довідки Айхальського будівельно-монтажного тресту АК «АЛРОСА» №371 від 28.12.2007 року та Управління капітального будівництва АК «АЛРОСА» (ПАТ) № 1148 від 10.07.2018 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з дати призначення пенсії - 01.06.2018 року, врахувавши при її обчисленні всі суми заробітної плати за період: з 01.01.1982 року по 01.12.1988 року у відповідності до довідки Айхальського будівельно-монтажного тресту АК «АЛРОСА» № 371 від 28.12.2007 року та Управління капітального будівництва АК «АЛРОСА» (ПАТ) № 1148 від 10.07.2018 року і виплатити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) сплачені позивачем судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 840, 80 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.О. Коренев