
Справа № 189/682/20
3/189/276/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.07.2020 року смт. Покровське Покровського району Дніпропетровської області
Суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення, матеріали якої надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Національної поліції України стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Катеринівка Покровського району Дніпропетровській області, громадянка України, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює: вчитель початкових класів, депутат Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області,
-у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією №599 від 24.06.2020 року ОСОБА_1 , будучи депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем свого проживання, а саме, за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за 2018 рік, о 11 годині 53 хвилин, 15.04.2020 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явилася, вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала, пояснивши, що у 2018 році подала електронну декларацію про доходи у встановлений законом термін за 2017 рік, після чого загубила електронні ключі, які не намагалася отримати повторно протягом 2019 року, і тільки у квітні 2020 року отримала заново електронні ключі, після чого одразу подала декларацію за 2018 рік 15 квітня 2020 року. Свою вину визнає повністю, пояснює, що легковажно поставилася до обов`язку подати декларацію в електронному вигляді, про який була заздалегідь ознайомлена.
Прокурор Маковецька Л.О. в судовому засіданні наголосила на обов`язку ОСОБА_1 подавати електронну декларацію у визначені законом строки, вважає особу винною у вчиненому.
Суддя, заслухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
П. 1 ст. 18 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» передбачений обов`язок депутатів додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Відповідно до протоколу першої сесії сьомого скликання Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області від 18.11.2015 року, обрано депутатів Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, однією з яких є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку обрано депутатом виборчого округу №7.
Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно до абз. 2 п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, зокрема, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинає роботу система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування другого етапу.
Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, була зобов`язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік в термін до 01.04.2019 року відповідно.
Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише о 11 годині 53 хвилин, 15.04.2020 року.
Поважних причин для несвоєчасного подання декларації судом не виявлено.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що депутатом Катеринівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 , вчинене адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого корупційного правопорушення, його наслідки, які не є тяжкими та не пов`язані з професійною діяльністю та особою ОСОБА_1 , яка працює, має стійкі соціальні зв`язки, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушниці, судом не встановлені.
Обставини, що обтяжують відповідальність правопорушниці, судом не встановлені.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 36, 38, 172-6, 247, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Суддя О.В. Чорна