
Справа №: 716/1075/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.07.2020 м.Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань Климус Г.В., прокурора Бачинського В.Я. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, пенсіонера, депутата Заставнівської міської ради,
за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №98 від 30.06.2020 року, ОСОБА_2 , будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, порушив вимоги ч.1 ст.45 вказаного Закону, при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_2 несвоєчасно та без поважних на те причин, не подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік за формою, що визначається Національним агентством у строк до 01 червня 2020 року.
Таким чином, своїми діями останній порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Під час розгляду адміністративної справи судом ОСОБА_2 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнав та підтвердив обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.
Додатково пояснив, що він був ознайомлений про необхідність подання електронної декларації, однак подав її несвоєчасно, а саме 17.06.2020 року. Об`єктивних причин, які б перешкоджали йому це здійснити не було.
Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КпАП України. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 та прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, відповідно до рішення Заставнівської міської ради Чернівецької області від 17 травня 2018 року №1/1-2018 «Про початок повноважень депутатів Заставнівської міської ради» ОСОБА_2 обраний депутатом зазначеної ради (а.с.36).
Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_2 відноситься до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
17.03.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19).
Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації, а також декларацій після звільнення у 2020 році продовжено до 01 червня 2020 року.
Таким чином, ОСОБА_2 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2019 рік) до 00:00 год. 31 травня 2020 pоку.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_2 ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, терміну її подання, а також роз`яснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дана обставина вбачається зі списку депутатів Заставнівської міської ради VII скликання (а.с. 38), з відповіді Заставнівської міської ради №625/06-20 від 12.06.2020 (а.с. 34) та №625/06-20 від 12.06.2020, відповідно до яких ОСОБА_2 в період часу з 01.01.2020 до 31.05.2020 не звертався до Заставнівської міської ради з приводу неможливості подання Декларації. Відповідно до пояснень ОСОБА_3 від 12.06.2020 року (а.с. 28-29) вбачається, що сесіях ради до депутатів доводились вимоги Закону України «Прозапобігання корупції» та роз?яснено порядок та необхідність електронного декларування. Дана обставина також підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 22.06.2020 року (а.с. 25).
Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_2 тільки 17 червня 2020 року подав вказану декларацію. Вказане підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.7-14).
При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Крім того, і про поважність не подання вчасно декларації на сайт НАЗК не вказувала під час розгляду справи і сама особа, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_2 , суд вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1КУпАП підтверджується в повному обсязі.
При накладенні на ОСОБА_2 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь його вини.
Враховуючи всі обставини справи, на останнього слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП і за його вчинення накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі – 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку(МФО) – 899998, рахунок отримувача- UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ