Постанова № 90599009, 27.07.2020, Василівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
27.07.2020
Номер справи
311/1773/20
Номер документу
90599009
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

311/1773/20

27.07.2020

Провадження № 3/311/768/2020

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2020 року місто Василівка

Суддя Василівського районного суду Запорізької області Задорожко Д.А., за участі захисника – адвоката Фоменко А.С., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серії ОБ № 064775 від 24 травня 2020 року), що надійшов з Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУ НП в Запорізькій області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не одруженого, працюючого ПрАТ «ЗЗРК» гірноробочим, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

24 травня 2020 року о 21 годині 10 хвилині на вулиці Героїв праці в місті Дніпрорудне Василівського району Запорізької області, ОСОБА_1 керував автомобілем «Daewoo Leganza» реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння (запах з порожнини рота, нестійка хода). Огляд на стан сп`яніння проводився в КУ «Дніпрорудненська міська лікарня Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області». ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 а Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні захисник Тищенка В.П. просив провадження у справі закрити за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, про що суду надано відповідне клопотання. На думку захисника, під час розгляду справи не надано належних доказів на підтвердження факту керування ОСОБА_1 транспортним засобом у вказані в протоколі день та час. Крім того, матеріали справи не містять відомостей про те, чи пропонувалося ОСОБА_1 інспектором поліції проведення огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, або про те, що останній від проходження такого огляду відмовився. Огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння за допомогою технічного приладу Алкотест № 07510, який не відноситься до числа дозволених для застосування на території України, суперечить вимогам нормативно правових актів діючого законодавства.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення захисника, суд приходить до наступних висновків.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП (в редакції чинній на час вчинення адміністративного правопорушення) передбачено настання адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом особами у стані алкогольного сп`яніння.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі за текстом - Інструкція).

Відповідно до п.2,3 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Пунктом 6 розділу І Інструкції встановлено, що огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі – спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я).

Відповідно до п.9 розділу II Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Розділом III Інструкції визначений порядок проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я і оформлення його результатів.

Зокрема визначено, що перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду на стан сп`яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров`я України, Міністерством охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (пункт 1); огляд у закладах охорони здоров`я щодо виявлення стану сп`яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством (пункт 3); метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп`яніння в обстежуваної особи (пункт 4); за результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду (пункт 15) ; висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння), видається на підставі акта медичного огляду (пункт 16). Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп`яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними (пункт 22).

З досліджених судом матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 24 травня 2020 року о 21 годині 10 хвилині на вулиці Героїв праці в місті Дніпрорудне Василівського району Запорізької області, керував автомобілем «Daewoo Leganza» реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння (запах з порожнини рота, нестійка хода). Огляд на стан сп`яніння проводився в КНП «Дніпрорудненська багатопрофільна міська лікарня Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області».

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння… від 24 травня 2020 року, складеного відносно ОСОБА_1 встановлено, що огляд ОСОБА_1 проведено 24 травня 2020 року о 21 год. 55 хв. черговим лікарем КНП «Дніпрорудненська багатопрофільна міська лікарня Дніпрорудненської міської ради Василівського району Запорізької області» ОСОБА_3 , при цьому, встановлено, що останній перебуває в стані алкогольного сп`яніння.

Згідно акту огляду ОСОБА_2 на стан сп`яніння від 24 травня 2020 року, останнього оглянуто лікарем о 21 годині 55 хвилині. Огляд проводився за допомогою прилад Алкотест № 7510, результат – 2,65 0/00.

Згідно сертифікату калібрування алкотестера, прилад алкотестер «Драгер 6510» проходив калібрування 11.06.2020, наступне технічне обслуговування необхідно було провести не пізніше 11.06.2020.

З огляду на викладене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, доведена в повному обсязі та кваліфікує його дії, як керування транспортним засобом в стані сп`яніння.

Порушень вимог законодавчих актів нормативно-правових актів з боку співробітників поліції під час оформлення відповідного матеріалу, які б впливали на правильність вирішення справи, судом не встановлено.

Суд зазначає, що під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 визнавався факт як вживання ним спиртних напоїв так і подальшого керування транспортним засобом.

Одночасно суд вважає, що вказівка в протоколі про адміністративне правопорушення часу його складання як «21 година 30 хвилин» є технічною опискою, оскільки з матеріалів справи встановлено, що направлення ОСОБА_1 на медичний огляд та подальше його проведення відбулося о 21 год. 45 хв. та 21 год. 55 хв. відповідно.

Вказана помилка не впливає на висновок суду про підтвердження керування ОСОБА_1 транспортним засобом 24 травня 2020 року о 21 год. 10 хв. в стані алкогольного сп`яніння.

При визначенні розміру стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, обставини скоєння адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , та вважає необхідним піддати його адміністративному стягненню у виді адміністративного штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік.

Керуючись ст.ст.130 ч.1, 283, 284 КУпАП, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 10 200,00 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік.

Одержувач: УК у Василівському районі Запорізької області код платежу Р/Р UA708999980313000149000008001, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ: 38025519, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі – 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (судовий збір сплачувати на користь держави, розрахунковий рахунок № UА908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783 (п.5), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Василівський районний суд.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Василівського районного суду

Запорізької області Д.А. Задорожко