
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
22 липня 2020 року м. Київ № 640/13908/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами Тростянецької сільської ради Ямпільського району Вінницької області (місцезнаходження: 24520, Вінницька обл., Ямпільський р-н., с. Тростянець, вул. Центральна, буд. 12) до Кабінету Міністрів України (місцезнаходження: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), третя особа - Вінницька обласна державна адміністрація, про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - суд) надійшов позов Тростянецької сільської ради Ямпільського району Вінницької області (далі - позивач) до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач, КМУ), третя особа - Вінницька обласна державна адміністрація (далі - третя особа), про визнання протиправним та скасування розпорядження КМУ №512-р від 06 травня 2020 року "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області" в частині включення Тростянецької громади Ямпільського району Вінницької області (у складі с. Вітрівка, Ямпільський район, Вінницької області) до переліку територіальних громад, що входять до Бабчинецької ОТГ з центром у с. Бабчинці, Чернівецького району, Вінницької області (далі - оскаржуване розпорядження).
Підставами позову є порушення прав та інтересів позивача внаслідок протиправного прийняття відповідачем оскаржуваного розпорядження в частині.
Ухвалою суду від 30 червня 2020 року позовну заяву позивача залишено без руху та надано йому строк для усунення виявлених недоліків.
У встановлений судом строк виявлені недоліки позовної заяви позивачем усунуто.
Позовна заява та додані матеріали відповідають вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України). Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
При цьому, відповідно до ч.ч. 1, 3, 4, 8 ст. 264 КАС України, правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб`єктів владних повноважень.
Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
У разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 255 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Тростянецької сільської ради Ямпільського району Вінницької області до Кабінету Міністрів України, третя особа - Вінницька обласна державна адміністрація, про визнання протиправним та скасування розпорядження.
2. Здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження
3. Призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні, яке відбудеться 29 вересня 2020 року о 09:00 за адресою:місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 8, корпус 1, зал №7.
4. У підготовче судове засідання викликати учасників справи.
6. Повідомити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
7. Встановити відповідачам п`ятнадцятиденний термін із дня отримання копії даного судового рішення, але не менший ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для подання до суду відзиву на позовну заяву (відзиву) у порядку, визначеному в ст. 162 КАС України.
8. Встановити позивачу триденний термін із дня отримання відзиву відповідача, але не менший ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для подання до суду відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 163 КАС України.
9. Встановити відповідачам триденний термін із дня отримання відповіді на відзив позивача, але не менший ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 164 КАС України.
10. Встановити третій особі триденний термін із дня отримання відзиву/відповіді на відзив/заперечень проти відповіді на відзив, але не менший ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для подання до суду відповідних пояснень у порядку, визначеному в ст. 165 КАС України.
11. Повідомити сторін про необхідність подання разом із відзивом/відповіддю на відзив/запереченнями:
- доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються такий(а, і) відзив/відповідь на відзив/заперечення, якщо такі докази не надано раніше;
- документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву/відповіді на відзив/заперечень і доданих до нього(неї, них) доказів іншим учасникам справи.
12. Також повідомити, що відповідно до ч. 5 ст. 77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
13. Зобов`язати Кабінет Міністрів України, не пізніше як за 7 днів до судового розгляду опублікувати оголошення про знаходження у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративної справи №640/13908/20 за позовом Тростянецької сільської ради Ямпільського району Вінницької області до Кабінету Міністрів України, третя особа - Вінницька обласна державна адміністрація, про визнання протиправним та скасування розпорядження КМУ №512-р від 06 травня 2020 року у виданні, в якому цей нормативно-правовий акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
14. Роз`яснити, що оголошення повинно містити вимоги Тростянецької сільської ради Ямпільського району Вінницької області щодо оскаржуваного нормативно-правового акта, реквізити цього акта та дату, час і місце судового розгляду справи.
15. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Ю.Т. Шрамко