Постанова № 90575886, 23.07.2020, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
23.07.2020
Номер справи
481/697/20
Номер документу
90575886
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 481/697/20

Провадження № 3/403/113/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2020 р. Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Годованець І. А. з участю: особи щодо якої складено протокол про адміністратиіне правопорушення: ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні у залі суду смт. Устинівка матеріали справи про адміністративне правопорушення Новобузького ВП ГУНП у Миколаївській області поданої до суду постановою Новобузького районного суду Миколаївської областівід 25 червня 2020 року (про направлення справи за підсудністю) про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , народився: ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: с. Інгульське Устинівського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта неповна вища, не одруженого, не судимого, працівника Держдавної установи «Устинівський (ВЦ37)», жителя с. Інгульське Устинівський район Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , протоколи про адміністративне правопорушення: серія БР №273585 від 27 травня 2020 року за ч.2 ст.130 КпАП України, - В С Т А Н О В И В : 27 травня 2020 року біля 00:50 год. ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, порушення мови, по вул. Гагаріна у м. Новий - Буг Миколаївській області керував автомобілем «ВАЗ-2108», державний номерний знак НОМЕР_2 , і від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився. Під час керування транспортним засобом ОСОБА_1 порушено п.2.9 «а» ПДР України, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, внаслідок чого ОСОБА_1 вчинив повторне керування протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст.130 КпАП України, тобто відмови особою, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння. У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.130 КпАП України не визнав, так як 27 травня 2020 року біля 00:50 год. по вул. Гагаріна у м. Новий - Буг Миколаївській області не керував автомобілем «ВАЗ-2108», державний номерний знак НОМЕР_2 , та не є власником цього транспортного засобу. Крім того, автомобілем не керував, так як судовим рішенням позбавлений права керування транспортними засобами. 27 травня 2020 року біля 00:50 год. на вул. Гагаріна у м. Новий - Буг Миколаївській області від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився, так як правил дорожнього руху не порушував. Ввважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. Рішенням Конституційного Суду України від 22 грудня 2010 року за №23-рп/2010 визначено, що адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових принципах, в тому числі і закріпленій в ст.62 Конституції України презумпції невинуватості. З 01 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким, в тому числі, до КпАП України, КК України, внесені зміни, якими такі дії кваліфікуватимуться, як кримінальний проступок. У листі Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду від 03 липня 2020 року зазначено, що застосування ст.130 КпАП України у зв`язку з законодавчими змінами, де передбачено, що суди мають здійснювати розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.130 цього Кодексу, які було вчинено до 01 липня 2020 року, відповідно до цієї статті у редакції, чинній на час вчинення таких діянь. Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.Статтею 8 КпАП України передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 було складено 27 травня 2020, тобто до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», а отже, підлягає застосуванню ст.130 КпАП України в редакції, що була чинною на момент вчинення адміністративного правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1 . Частиною 2 ст.130 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за повторне керування протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті (керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. Пунктом 2.5 ПДР України встановлено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Частинами 3,4,5 ст.266 КПК України передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Пунктами 1,7 розділу «Загальні положення», п.п.2,3,6,7,10,11 розділу «Проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським і оформлення його результатів», п.п.3,15,16,17 розділу «Проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я і оформлення його результатів» Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року за №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 передбачено, що ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я). Огляд на стан алкогольного сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Результати огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі – акт огляду). У випадку установлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп`яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Оформлення матеріалів огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством. Вина правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.130 КпАП України підтверджується письмовими поясненнями свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що 27 травня 2020 року біля 00:50 год. ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, порушення мови, по вул. Гагаріна у м. Новий - Буг Миколаївській області керував автомобілем «ВАЗ-2108», державний номерний знак НОМЕР_2 , і від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився. Постановою Устинівського районного суду Кіровградської області від 13 вересня 2019 рокуОСОБА_1 визнано винним і призначено адміністративне стягнення за ч.1 ст.130 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 10200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Заслухавши ОСОБА_1 , ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду встановлено вчинення ОСОБА_1 повторне керування протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст.130 КпАП України, тобто відмови особою, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, тобтоадміністративного правопорушення за ч.2 ст.130 КпАП України. У справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо. Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Враховуючи характер та обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне ОСОБА_1 , якого судовим рішенням (набрало законної сили в установленному законом порядку)позбавлено права керування транспортними засобами на строк один рік, призначити за ч.2 ст.130 КпАП України адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без оплатного вилучення транспортного засобу. Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст.130, 221 КпАП України, ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд,- П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним і призначити адміністративне стягнення за ч.2 ст.130 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.(отримувач коштів: ГУК в Кіров.обл./Кіров.Обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО): 899998; рахунок: UA658999980313000149000011001 (Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху); код класифікації доходів бюджету: 21081300), без оплатного вилучення транспортного засобу. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО):899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. На постанову може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Строк пред"явлення до виконання 3 місяці.

Суддя І. А. Годованець