Рішення № 90570068, 22.07.2020, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
22.07.2020
Номер справи
357/12039/19
Номер документу
90570068
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 357/12039/19

Провадження 2/357/765/20

Категорія 62

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий суддя - Цукуров В. П. ,

секретар судового засідання - Александрова А. С.,

за участю позивача - ОСОБА_1 , представника позивача - ОСОБА_2 , представника відповідача - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Біла Церква Київської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (далі - «Позивач») звернувся до суду з даним позовом до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області (далі - «Відповідач») про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій.

В обґрунтування заявлених вимог Позивач посилається на наступні обставини.

Позивач проходив військову службу у 72- й механізованій дивізії Збройних сил України в м.Біла Церква, у 1992 році отримав двокімнатну квартиру житловою площею 29.2 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 .

З грудня 1992 року в квартирі за вказаною адресою зареєстровано 3 особи: Позивач, його дружина - ОСОБА_4 , дочка - ОСОБА_5

30.09.2003 року вищезазначена квартира була приватизована на праві спільної часткової власності Позивачем, його дружиною - ОСОБА_4 , дочкою - ОСОБА_5 .

У квітні 2011 року дочка Позивача - ОСОБА_5 народила дітей - ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які з моменту народження і по теперішній час зареєстровані і проживають за адресою Позивача.

З 2011 року у квартирі за вказаною адресою поживає 5 осіб. Таким чином, з квітня 2011 року забезпечення житлом Позивача, складає 5,84 кв.м на одну особу, що є відповідно до Постанови виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів і президії обласної ради профспілок №112 від 08.07.1991року, нижче визначеного рівня забезпеченості житловою площею на одну особу.

21.04.2015 року Позивачу управлінням соціального захисту населення Білоцерківської міської ради було видане посвідчення серії НОМЕР_1 як інваліду війни 2 групи, з числа осіб, які брали участь у бойових діях в Афганістані в період з 14.08.1983 року по 05.08.1985 рік, поранення, контузія і захворювання які пов`язані з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії.

Позивачу, як інваліду війни 2 групи та його дружині ОСОБА_4 житло або грошова компенсація раніше не надавались. У зв`язку з цим Позивач, у червні 2019 року подав документи на постановку на квартирний облік.

За результатами розгляду поданої заяви та доданих документів представниками громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з виїздом на місце було обстежено житлові умови квартири за адресою: АДРЕСА_1 .

За результатами огляду житлових умов встановлено, що у двокімнатній квартирі проживає 5 осіб, що з розрахунку на кожну особу становить 5,84 кв.м., що є нижче за встановлену норму, про що складено Акт обстеження житлових умов від 25.06.2019 року.

Громадською комісією з житлових питань виконавчого комітету Білоцерківської міської ради було подано пропозицію до виконавчого комітету Білоцерківської міської ради про взяття Позивача в складі сім`ї за кількістю 5-ти осіб на загальну чергу.

Будучи присутнім на засіданні даної комісії, Позивач висловив категоричну незгоду з тим, що йому та членам його сім`ї, запропоновано включити до загальної черги, оскільки він належить до інвалідів війни, і відповідно до п.5-1 ст.46 Правил має право на включення до позачергових списків осіб, що перебувають на обліку.

Позивач звернувся до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області з письмовою заявою щодо вищезазначеного питання.

Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради Київської області у відповіді №Л-3027 від 17.09.2019 року на надані письмові пояснення Позивача заначив, що відповідно до п.8 розділу II Правил, до членів сім`ї осіб з інвалідністю належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) та неповнолітні (до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та II групи або особами з інвалідністю І групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним. Таким чином повнолітня донька та онуки Позивача не відносяться до кола осіб з інвалідністю.

Позивач вважає, що рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №656 від 10 вересня 2019 року в частині визначення черговості є незаконними та такими, що підлягає скасуванню.

Позивачу з 21.04. 2015 року видане посвідчення серії НОМЕР_1 як інваліду війни 2 групи, з числа осіб, які брали участь у бойових діях в Афганістані в період з 14.08.1983 року по 05.08.1985 рік поранення, контузія і захворювання яке пов`язане з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії.

Тому, на момент постановки на квартирний облік Позивач та члени його сім`ї мали право на включення в окремі списки позачергового одержання житлових приміщень.

Оскільки прийняте Відповідачем рішення має наслідок унеможливлення належної реалізації права на житло, Позивач вимушений був звернутися до суду та просив визнати незаконним та скасувати пункт 4.1 рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №656 від 10 вересня 2019 року в частині визначення черговості та зобов`язати виконавчий комітет Білоцерківської міської ради включити Позивача разом з членами його сім`ї - дружиною, донькою, онукою, онуком, у окремий список громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень, під порядковим номером, який існував станом на 10 вересня 2019 року.

Ухвалою суду від 25.10.2019 року було відкрито провадження у даній справі, постановлено провести її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 50 - 51).

26.11.2019 року на адресу суду від представника Відповідача надійшов відзив на позов, разом із підтвердженням його направлення Позивачу. У відзиві той зазначив, що Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради з вимогами Позивача не погоджується, так як вважає дані вимоги безпідставними та не обґрунтованими і такими, що не відповідають нормам та положенням чинного законодавства України.

Відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності, видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій та ін.

Відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP, затверджених постановою Ради Міністрів України PCP і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 передбачено, що ці правила регулюють облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання.

10.09.2019 року виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради було прийнято рішення за №656, яким Позивача, його дружину ОСОБА_4 , дочку ОСОБА_5 та онуків - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 взято на квартирний облік. Сім`я 5 осіб, черговість - загальна.

Позивач разом із дружиною, дочкою, онуком та онучкою проживають за адресою

АДРЕСА_3 , на підставі свідоцтва про право власність, серія САА № 465315 від 30 вересня 2003 року, належить на праві спільної власності ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . Житлова площа вказаного житлового приміщення складає 29.2 кв. м., тобто кожний член сім`ї має у власності на кожну особу по 9, 73 кв. ,м. житлової плащі.

Згідно з п.п.1 п. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP. затверджених Постановою Ради Міністрів Української PCP і Української Республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 та п.1 ст.34 Житлового Кодексу Української PCP, поліпшення житлових умов потребують громадяни, які забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних. Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок.

Постановою виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів і президії обласної ради професійних спілок № 112 від 08 липня 1991 року встановлено, що на облік для забезпечення жилою площею приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, забезпечені жилою площею нижче 7 квадратних метрів на кожного члена родини, постійно проживають та прописані в місті Біла Церква не менше 3 років.

Норма Закону вказує, що на облік для забезпечення жилою площею приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, забезпечені жилою площею до 7 квадратних метрів на кожного члена родини, тобто Позивач та його сім`я забезпечені жилою площею так як на Позивача і на кожного його члена сім`ї припадало по 9,73 кв.м. житлової площі. Даний факт також підтверджується витягом про реєстрацію права власності на не рухоме майно Білоцерківського міжміського бюро технічної інвентаризації № 1701400від 12 жовтня 2003 року, з якого вбачається, що право власності на квартиру за адресою АДРЕСА_1 зареєстровано за власниками ОСОБА_1 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , форма власності: приватна спільна часткова по 1/3 частині.

Отже, дочка Позивача та його онуки мають самостійне право на одержання житлового приміщення у встановленому законодавством порядку.

Включити Позивача разом з членами сім`ї - дружиною, донькою, онукою та онуком в список осіб, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень не можливо, оскільки 30 вересня 2003 року Позивач визначився в частках володіння житловим приміщенням шляхом використання права на приватизацію державного житлового фонду, а дочка та онуки не відносяться до членів його сім`ї.

З огляду на вищевикладене, Відповідач просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі (а.с.55-59).

03.12.2019 року на адресу суду від представника Позивача надійшла відповідь на відзив, разом із підтвердженням її направлення Відповідачу. У відповіді на відзив той зазначив, що Позивач не погоджується з аргументами Відповідача з наступних підстав. У відзиві Відповідач не спростував твердження та аргументи Позивача стосовно суті позовних вимог. Твердження Відповідача про те, що дочка та онуки Позивача не є членами його сім`ї є незаконними та суперечать діям та твердженням самого Відповідача. Пунктом 4.1 рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №656 від 10 вересня 2019 року, Позивач і члени його сім`ї були взяті на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради. Сім`я 5 осіб. Підстава для взяття на облік забезпечення жилою площею нижче за рівень, п.п.1 п.13 Правил Черговість - загальна. Білоцерківським міськрайонним судом при розгляді справи №357/13448/18, за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області, було надано оцінку вказаним обставинам із зазначенням в рішенні про те, що Позивач, його дружина ОСОБА_4 , дочка ОСОБА_5 , онука ОСОБА_9 , онук ОСОБА_8 є однією сім`єю, оскільки із Позивачем пов`язані кровними (родинними) зв`язками, шлюбними відносинами, постійно проживають разом, пов`язані спільним побутом, ведуть спільне господарство, тому є членами сім`ї Позивача.

Як зазначено самим Відповідачем у відзиві 10.09.2019 року виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради було прийнято рішення за№ 656 яким Позивача, його дружину ОСОБА_4 , онуків, взято на квартирний облік. Застосування п.8 Правил (на який посилається Відповідач у відзиві) не розповсюджується на Позивача та членів його сім`ї, оскільки стосується виключно внутрішньо перемішених осіб, та осіб що отримали інвалідність внаслідок безпосередньої участі в АТО. Оскільки Позивач не є внутрішньо переміщеною особою, а також не приймав участь в АТО, на нього не розповсюджується дія даного пункту Правил, відповідно він та члени його сім`ї мають всі законні підстави для постановки на квартирний облік та включення до окремого списку громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень. Твердження Відповідача про те, що зобов`язання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради на вчинення певних дій є прямою формою втручання в дискреційні повноваження виконавчого комітету міської ради є помилковими та суперечить висновкам Верховного суду України. З вищенаведеного просив задовольнити позов у повному обсязі (а.с.66-69).

У судовому засіданні Позивач та його представник вимоги позову підтримали, надали суду пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просили її задовольнити.

В судовому засіданні представник Відповідача підтримала заперечення проти позову, у його задоволенні просила відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши доказі у справі в їх сукупності, приходить до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено наступні обставини та зміст спірних правовідносин.

Позивач проходив військову службу у 72- й механізованій дивізії Збройних сил України в м.Біла Церква.

Відповідно до ордеру на житлове приміщення серії БЦБ № 004848 від 26.10.1992 року, виданого виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради народних депутатів, Позивач отримав двокімнатну квартиру з родиною у складі трьох чоловік, за адресою: АДРЕСА_1 , житловою площею 29.2 кв.м. (а.с.27).

На підставі свідоцтва про право власності від 30.09.2003 року, виданого Комунальною службою приватизації державного житлового фонду м.Біла Церква та інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, квартира АДРЕСА_4 , належить на праві спільної часткової власності Позивачу та його дружині ОСОБА_4 , дочкі ОСОБА_5 (а.с.30, 31-33).

Згідно з довідкою №971/09 від 12.06.2019 року про місце проживання та склад сім`ї, виданої управлінням адміністративних послуг Білоцерківської міської ради Київської області, в квартири АДРЕСА_4 , зареєстрований Позивач та його дружина ОСОБА_4 , дочка ОСОБА_5 з ІНФОРМАЦІЯ_1 , онуки - ОСОБА_9 , ОСОБА_8 з 26.04.2011 року (а.с.16).

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 від 21.04.2015 року, виданого управлінням соціального захисту населення Білоцерківської міської ради, Позивач є інвалід війни 2 групи, з числа осіб, які брали участь у бойових діях в Афганістані в період з 14.08.1983 року по 05.08.1985 рік, поранення, контузія і захворювання які пов`язані з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії (а.с.14).

Як вбачається з заяви Позивача від 13.06.2019 року на ім`я міського голови ОСОБА_10 , останній звернувся з проханням прийняти його на квартирний облік за місцем проживання для отримання житлової площі на сім`ю в складі 5-ти осіб (а.с.15).

Відповідно до витягу з протоколу №14 засідання громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 03.09.2019 року, винесено пропозицію на розгляд виконавчого комітету про взяття Позивача на квартирний облік у виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради (а.с.37).

Згідно з витягом з рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про деякі питання щодо квартирного обліку №656 від 10.09.2019 року, на підставі подання департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради №1874 від 03.09.2019 року та протоколу засідання громадської комісії з житлових питань виконавчого комітету Білоцерківської міської ради №14 від 03.09.2019 року, вирішено взяти Позивача на квартирний облік у виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради в складі сім`ї з 5-ти осіб. Черговість - загальна (а.с.42).

Як убачається з відповіді №Л-3027 від 17.09.2019 року Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області на письмові пояснення Позивача, що відповідно до п.8 розділу II Правил, передбачено, до членів сім`ї осіб з інвалідністю належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) та неповнолітні (до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та II групи або особами з інвалідністю І групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним. Таким чином повнолітня донька та онуки Позивача не відносяться до кола осіб з інвалідністю (а.с.41).

Розглядаючи дану цивільну справу суд керується наступними нормами права.

Згідно з п.7 ст.7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Позивач є особою, яка належить до осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_4 від 30.10.2000 року Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій. Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 від 21.04.2015 року Позивач є інвалідом 2-ї групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни (а.с.14).

Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання, регулюється Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській УРСР.

Так, відповідно до п.5-1 ст.46 розділу ІІІ вказаних Правил, позачергово жилі приміщення надаються, зокрема, особам, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Особи, зазначені у цьому підпункті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особа з інвалідністю 1 групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.

Крім того, ст.8 розділу ІІ Правил встановлено, що до членів сім`ї осіб з інвалідністю належать члени сімей загиблих військовослужбовців та деяких інших громадян, які брали безпосередньо участь в АТО, а також інваліди з числа військовослужбовців та деяких інших громадян, які брали участь у зазначеній операції, та членів їх сімей. Такі громадяни можуть бути взяті на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, в будь-якому населеному пункті за їх бажанням в межах території, де вони перебувають на обліку. При цьому члени сім`ї інваліда беруться на такий облік разом з ним незалежно від того, в якому місці вони зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Прийняття рішення забезпечить можливість отримання громадянами грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення (в редакції Постанови №861 від 23.11.2016 року).

Втім, зазначені Позивачем члени його сім`ї: повнолітня дочка Позивача - ОСОБА_5 та її малолітні діти не віднесені даними Правилами до категорії членів сім`ї Позивача як особи з інвалідністю, а тому не мають права на надання жилого приміщення поза чергою.

При цьому посилання представника Позивача на пояснювальну записку (інформацію) щодо прийняття змін до Правил обліку громадян, внесених Постановою КМУ від 23.11.2016 року №861, відповідно до якої ці зміни прийнято з метою соціального захисту ВПО та йдеться про членів сімей загиблих військовослужбовців, інших громадян які брали участь в АТО, інвалідів з числа військовослужбовців та деяких інших громадян, які брали участь у зазначеній операції та членів сімей - суд не приймає до уваги, оскільки, така пояснювальна записка (інформація) не є нормативно-правовим актом, яким мав керуватися Відповідач, або яким має керуватися суд при розгляді даного спору.

Суд погоджується з доводами Відповідача про те, що Позивач, його дружина ОСОБА_4 та дочка ОСОБА_5 були забезпечені житлом у 1992 році, яке ними було приватизовано в 30.09.2003 році (а.с.30).

У той же час, виконавчий комітет Білоцерківської міської ради 10.09.2019 року було прийнято рішення №656, яким Позивача його дружину, дочку та онуків було взято на квартирний облік, черговість загальна (а.с.61).

Відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності, видача ордерів на заселення жилої площі в будинках державних та комунальних організацій та ін.

Відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP, затверджених постановою Ради Міністрів України PCP і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 що ці правила регулюють облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання.

10.09.2019 року виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради було прийнято рішення за №656, яким Позивача, його дружину ОСОБА_4 , дочку ОСОБА_5 та онуків - ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , взято на квартирний облік. Сім`я 5 осіб, черговість - загальна (а.с.56).

За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, оскільки вони не ґрунтуються на законі. У задоволенні позову необхідно відмовити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 3, 13, 81, 254, 263, 264-265, 273, 352, 354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_5 , РНОКПП: НОМЕР_5 , паспорт серії НОМЕР_6 виданий Білоцерківським МВ №1 ГУ МВС України в Київській області) до Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області (місце знаходження: 09100, Київська область, м.Біла Церква, вул.Ярослава Мудрого, 15, код ЄДРПОУ: 04055009) про визнання незаконним та скасування пункту 4.1 рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області №656 від 10 вересня 2019 року в частині визначення черговості, зобов`язання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області включити ОСОБА_1 з членами сім`ї - дружиною, донькою, онукою, онуком у окремий список громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень, під порядковим номером, який існував станом на 10 вересня 2019 року - відмовити.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційну скаргу може бути подано до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 24.07.2020 року.

СуддяВ. П. Цукуров