
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №293/1045/20
Провадження № 3/293/856/2020
23 липня 2020 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого- судді Бруховського Є.Б.
секретаря судового засідання Давиденко Л.П.
з участю прокурора Ткачука В.М.
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Черняхів матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Національної поліції України щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с.Кам`яний Брід Коростишівського району Житомирської області, мешканки АДРЕСА_1 , працюючої скручувальником кабельного виробництва ТОВ «Мекопрінт Україна», депутата Сліпчицької сільської ради,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді депутата Сліпчицької сільської ради Черняхівського району Житомирської області, та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 24.04.2020 року, без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, в той час як таку декларацію за 2018 рік повинна була подати до 23:59 год. 30.03.2019 року шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Правопорушниця ОСОБА_1 в судовому засіданні, свою вину визнала.
Прокурор Ткачук В.М. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив визнати її винною у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:
Так, 12.11.2015 року відповідно до рішення Сліпчицької сільської ради Черняхівського району Житомирської області «Про підсумки виборів депутатів сільської ради та визнання їх повноважень» ОСОБА_1 обрано депутатом Сліпчицької сільської ради.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частині першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції". Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", інших законів України визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - місцева рада) як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, згідно п.2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація, (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 до 23:59 год. 30.03.2019 шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача на на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, однак подала декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 24.04.2020, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений частиною 1 статті 45 Закону, а саме у передбачений законодавством термін не подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (2018) за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП №138 від 27.05.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП; копією декларації; письмовими поясненнями правопорушника та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП в зв`язку з накладенням на правопорушницю адміністративного стягнення, суд стягує з неї судовий збір.
Керуючись ст. 33, ч.1 ст.172-6, ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на р/р - UA468999980313060106000006604, отримувач УК у Черняхівському районі/ Черняхівський район/21081100, код отримувача 37684003; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Є.Б. Бруховський