
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 178/871/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2020 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Цаберябого Б.М.,
при секретарі Янченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилась в с. Лозуватка Криничанського району Дніпропетровської області, громадянки України, працюючої на посаді медичної сестри, Затишнянська СЛА ЗПСМ депутат Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області до 27 грудня 2019 року, проживаючої по АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Затишнянськоої сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно подала щорічну декларацію за 2018 рік, а саме – 16.06.2020 о 14 год. 41 хв. чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні порушення, за наступних обставин.
Відповідно до ч.1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках передбачених законом.
Відповідно до даних отриманих з офіційного сайту Криничанської районної Дніпропетровської області за результатами офіційного оприлюднення на сайті Центральної виборчої комісії чергових виборів від 25.10.2015 року результатів виборів депутатів та голови Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області було обрано під № 1 в списку ОСОБА_1 .
Відповідно до п. п. «б» п.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб`єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої ст. З Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти, нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті І, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Порядок форми подачі декларацій відповідно до ст. 45 Закону.
Згідно зазначеного Порядку, суб`єкти декларування подають до Реєстру документи (декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону №1700-VII, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону №1700-VII, виправлені декларації, що подаються відповідно до частини четвертої статті Закону №1700-VII) шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Суб`єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП).
Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них власного ЕЦП. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.
Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.
Відповідно до примітки до ст. 50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено депутатів місцевих рад.
З вищенаведеного встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Затишнянськоїсільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017.
У 2019 році черговий етап декларування особами, які уповноважені на виконання функцій держави та місцевого самоврядування почався 01.01.2019,який отримав до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року. Протягом цього періоду часу, суб`єкт декларування, повинен подати щорічну декларацію за 2018 рік.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2018 рік лише 16 червня 2020 року о 14 год. 41 хв.
Так, несвоєчасне подання декларації без поважних причин, за яке в ч. 1 ст. 172-6 КпАП України встановлено адміністративну відповідальність, є триваючим правопорушенням, тобто, декларант, знаючи про обов`язок подання до 1 квітня щорічної електронної декларації, вчинивши без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленими законом межами) поданні електронної декларації, перебував у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання електронної декларації, безперервно порушуючи закон упродовж якогось часу.
Таким чином, суб`єкт декларування вчинив проступок, пов`язаний з тривалим, безперервним невиконанням обов`язку, передбаченого ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції". Початковим моментом такого діяння є бездіяльність коли особа не виконує конкретний покладений на неї обов`язок належним чином. Завершується діяння активною дією, коли особа подає електронну декларацію з порушенням встановленого строку.
Проте, відповідно до пояснень ОСОБА_1 остання, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язковість подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, достовірно знаючи про те, що в строк до 01.04.2019 є зобов`язання подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2018 рік, перебуваючи на території України, за адресою Затишнянської сільської ради вул. Центральна, 9, с. Затишне, Криничанського району Дніпропетровської області, несвоєчасно, а саме 16.06.2020 року, без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік.
Крім того, ОСОБА_1 у період часу з 01.01.2019 по 01.04.2019 на лікарняних та за межами України не перебувала.
Факт ознайомлення останньої з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» засвідчено секретарем Затишнянської сільської ради VII скликання ( до 27.12.2019) року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Яка в пояснені вказала, що всі депутати неодноразово попереджалися перед початком періоду декларування у 2017, 2018, 2019 в усній формі та на сесіях ради про обов`язковість дотримання вимог фінансового контролю, а саме строки та процедуру подачі всіх типів E-декларацій передбачених ст. 45 (щорічних, перед та після звільнення Е-декларацій) Закону України «Про запобігання корупції». Про необхідність подання декларації «перед звільненням» та після звільнення було своєчасно повідомлено всіх без виключення депутатів Затишнянської сільської ради Криничанського галону VII скликання. Місце проживання АДРЕСА_2 .
З наведених обставин, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення № 667 від 30 червня 2020 року вбачається наступне.
Відповідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до даних отриманих з офіційного сайту Криничанської районної ради Дніпропетровської області за результатами офіційного оприлюднення на сайті Центральної виборчої комісії чергових виборів від 25.10.2015 року результатів виборів депутатів та голови Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області було обрано під № 1 в списку ОСОБА_1 .
Встановлено, що ОСОБА_1 , припиняючи повноваження депутата Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області VII скликання відповідно до рішення 34 сесії VII скликання Затишнянської сільської ради «Про добровільне об`єднання територіальних громад» від 05.08.2019 року № 01-34/ VII встановлено, що Затишннська сільська рада об`єднується з територіями інших сільських рад в Затишнянську сільську об`єднану територіальну громаду з адміністративним центром у с. Затишне.
Таким чином, відповідно до рішення 1 сесії VII скликання Про визнання повноважень депутатів Затишнянської сільської ради об`єднаної територіальної громади від 27.12.2019 року №01-01/VII повноважень депутатів, що були обрані за результатами чергових виборів від 25.10.2015 року Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області припиняються серед вказаних депутатів було припинено повноваження депутата ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно подала декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням», а саме – 17 червня 2020 року о 19 год. 06 хв. чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наступних обставин.
Відповідно до ч.1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Відповідно до положень Стаття 4. Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» «Виникнення і строк повноважень депутата місцевої ради»
1.Депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
2.Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
3.Повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.
4.Інформація про підсумки виборів доводиться територіальною виборчою комісією до відома відповідної місцевої ради. Спори щодо набуття повноважень депутатів місцевої ради вирішуються судом.
Відповідно до п. п. «б» п.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб`єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 будучи депутатом Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, згідно з п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є суб`єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та суб`єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
*щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
*декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Порядок форми подачі декларацій відповідно до ст. 45 Закону.
Згідно зазначеного Порядку, суб`єкти декларування подають до Реєстру документи (декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону №1700-VII, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону №1700-VII, виправлені декларації, що подаються відповідно до частини четвертої статті Закону №1700-VII) шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Суб`єкт декларування повинен зареєструватися у Реєстрі з використанням особистого ключа та посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП).
Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них власного ЕЦП. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.
Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.
Відповідно до примітки до ст. 50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено депутатів місцевих рад.
З вищенаведеного встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Затишнянської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017.
Відповідно до Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закину України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю зареєстрованого Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 11 серпня 2016 р. № 3 від 11.08.2016 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, декларація суб`єктів декларування, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до абз. 1, ч.2, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. {Абзац перший частини другої статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1975-VIII від 23.03.2017}.
Беручи до уваги зміни в частині, положення Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 р. за № 1300/34271.Розділ II Порядку «Формування та ведення Реєстру декларація перед звільненням» - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону;
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Так, несвоєчасне подання декларації без поважних причин, за яке в ч. 1 ст. 172-6 КпАП України встановлено адміністративну відповідальність є триваючим правопорушенням, тобто, декларант, знаючи про обов`язок подання електронної декларації, вчинивши без поважних причин дію, що полягає у несвоєчасному (поза встановленими законом межами) поданні електронної декларації, перебував у стані безперервного продовження бездіяльності до часу подання електронної декларації, безперервно порушуючи закон упродовж якогось часу.
Таким чином, суб`єкт декларування вчинив проступок, пов`язаний з тривалим, безперервним невиконанням обов`язку, передбаченого ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції". Початковим моментом такого діяння є бездіяльність, коли особа не виконує конкретний покладений на неї обов`язок належним чином. Завершується діяння активною дією, коли особа подає електронну декларацію з порушенням встановленого строку.
Проте, відповідно до пояснень ОСОБА_1 остання, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язковість подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, достовірно знаючи про те, що вона зобов`язана подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію перед звільненням, перебуваючи на території України, за адресою Затишнянської сільської ради вул. Центральна, 9, с. Затишне, Криничанського району Дніпропетровської області, несвоєчасно, а саме 17.06.2020, без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію декларація за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - «перед звільненням».
Крім того, ОСОБА_1 у період часу з з 27.12.2019 по теперішній час на лікарняних та за межами України не перебувала.
Факт ознайомлення останньої з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» засвідчено секретарем Затишнянської сільської ради VII скликання ( до 27.12.2019) року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 . Яка в пояснені вказала, що всі депутати неодноразово попереджалися перед початком періоду декларування у 2017, 2018, 2019 в усній формі та на сесіях ради про обов`язковість дотримання вимог фінансового контролю, а саме строки та процедуру подачі всіх типів Е-декларацій передбачених ст. 45 (щорічних, перед та після звільнення Е-декларацій) Закону України «Про запобігання корупції». Про необхідність подання декларації «перед звільненням» та після звільнення було своєчасно повідомлено всіх без виключення депутатів Затишнянської сільської ради Криничанського району VII скликання. Місце проживання АДРЕСА_2 Леніна АДРЕСА_3 , 27, с. Затишне, Криничанський район Дніпропетровська область.
Заслухавши ОСОБА_1 яка підтвердила викладене в протоколах про адміністративне правопорушення від 30 червня 2020 року дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України підтверджується:
*Копією запиту УСР в Дніпропетровській області;
*Копією листа Затишнянської ОТГ Криничанського району Дніпропетровської області з додатками;
*Копією запиту УСР в Дніпропетровській області;
*Копією листа головного лікаря КЕШ «ЦПМСД»;
*Рапортом долучення відомостей: з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\ search), з публічної частини - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «АРМОР», відомостей з публічної частини офіційного веб-сайту АЦСК «ПриватБанк» відносно ОСОБА_1 ;
*Роздруківкою з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій відносно ОСОБА_1 ;
*Роздруківкою з публічної частини «Єдиного державного реєстру юридичних фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;
*Роздруківкою з публічної частини офіційного веб-сайту АЦСК «Приват Банк» відносно ОСОБА_1 ;
*Роздруківкою -витягом з інтегрованої інформаційно-пошукової системи Міністерства внутрішніх справ України «АРМОР» відносно ОСОБА_1 ;
*Поясненням ОСОБА_1 за даним фактом;
*Копією паспорту та РНОКПП ( ОСОБА_3 ) ОСОБА_1 ;
*Копією листів з НАЗК, Верховної ради України;
*Та іншими матеріалами, які додані до протоколу.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_4 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 420,40 судового збору на користь держави, отримувач Криничанське УК/Криничанський район 22030101, код отримувача ЄДРПОУ 38052097, банк отримувача Казначейство України, номер банку IBAN UA658999980313161206000004117, найменування коду класифікації доходів Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя:
Б. М. Цаберябий