
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/4274/20
У Х В А Л А
з питань закриття провадження у справі
16 липня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Грень Н.М.,
за участю:
секретар судового засідання Редкевич О.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Східницької селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
03.06.2020 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Східницької селищної ради, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Східницької селищної ради №773 від 07.11.2019 про відмову позивачу ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,15 га, яка знаходиться на території Східницької селищної ради (вул. І. Франка, смт. Східниця, Львівська область), поряд з земельною ділянкою, яка має кадастровий номер: 4610345400:06:014:0494;
- зобов`язати Східницьку селищну раду надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) орієнтовною площею 0,15 га, яка знаходиться на території Східницької селищної ради:(вул. І. Франка, смт. Східниця, Львівська область), поряд з земельною ділянкою, яка має кадастровий номер: 4610345400:06:014:0494, у відповідності до поданого позивачем ОСОБА_1 клопотання від 17.10.2019.
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східницької селищної ради на користь позивача ОСОБА_1 понесені судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4500,00 грн (чотири тисячі п`ятсот гривень) та судовий збір у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Ухвалою судді від 05.06.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 17.10.2019 ОСОБА_1 звернулася з клопотанням до Східницької селищної ради (відповідач) про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,15 га, яка знаходиться на території Східницької селищної ради (вул. І. Франка,.смт Східниця, Львівська область), поряд з земельною ділянкою, яка має кадастровий номер: 4610345400:06:014:0494 та цільовим призначенням – 02:01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). До вказаного клопотання позивачем було додано копію її паспорта, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
За результатами розгляду зазначеного клопотання 07.11.2019 Східницькою селищною радою прийнято рішення №773 про відмову позивачу у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, у зв`язку з невідповідністю місця розташування земельної ділянки, а саме: вказана земельна ділянка перебуває у приватній власності. Позивач вважає таке рішення протиправним та необґрунтованим та зазначає, що до відповіді не надано жодних додатків, які б підтверджували мотиви відмови та перебування земельної ділянки у власності інших осіб. Вказала, що у публічній кадастровій карті відсутня інформація про те, що вказана земельна ділянка перебуває у приватній власності.
Сторони у судове засідання не прибули.
Дослідивши письмові докази та оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об`єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 238 КАС суд закриває провадження у справі зокрема, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 1,2 частини 1 статті 4 КАС України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
З аналізу вказаних норм вбачається, що публічно-правовим спором за Кодексом адміністративного судочинства України є не будь-який публічно-правовий спір, а лише той, який випливає із здійснення суб`єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Натомість однією з визначальних ознак приватноправових відносин є наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу учасника. Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством в сфері приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб`єктів владних повноважень.
Як встановлено судом, позивач оскаржує рішення відповідача щодо відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтованою площею 0,15 га на території Східницької селищної ради.
Рішенням № 773 від 07.11.2019 Східницька селищна рада вирішила відмовити ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку - площею 1500 кв.м. на АДРЕСА_1 , у зв`язку з невідповідністю місця розташування земельної ділянки, а саме вказана земельна ділянка перебуває у приватній власності.
Судом досліджено публічну карту України, та встановлено, що зазначеній позивачем на кадастровій карті земельній ділянці за цільовим призначенням 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для будівництва і обслуговування житлового будинку площею 0,08 га присвоєно кадастровий №4610345400:03:013:0631 та станом на 17.07.2020 така перебуває у приватній власності.
Таким чином, судом встановлено, що орієнтовно на місці земельної ділянки, що стосується предмету оскарження у даній справі та щодо якої звертався позивач, зареєстровано право власності на земельну ділянку за іншою фізичною особою.
Приватноправові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового особистого інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин.
Таким чином даний спір не є публічно-правовим, оскільки поглинається спором про право, а тому має вирішуватися судами за правилами цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з ч.1 ст. 239 КАС України якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 238 цього Кодексу, суд повинен роз`яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Оскільки суд дійшов висновку, що справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, провадження у справі підлягає закриттю згідно п.1 ч.1 ст.238 КАС України. Водночас, згідно вимог ч.1 ст.239 КАС України, суд роз`яснює позивачеві про віднесення даної справи в порядку цивільного судочинства.
При зазначених вище обставинах, враховуючи, що спір стосується приватноправових відносин, Львівський окружний адміністративний суд вважає за необхідне закрити провадження у справі.
Відповідно до приписів пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Керуючись ст. 180, п.2 ч.2 ст.183, п.1 ч.1 ст. 238, ст.239, 241-243, 248, Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
у х в а л и в:
закрити провадження у справі № 380/4274/20 за позовом ОСОБА_1 до Східницької селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Роз`яснити позивачу його право на звернення із вказаним позовом в порядку цивільного судочинства.
Повернути ОСОБА_1 місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп сплачений згідно з квитанцією від 02.06.2020 №87381.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський оружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення (проголошення).
Згідно з пунктом 3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені для апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Грень Н.М.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 21.07.2020.