
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2020 року м. Київ № 320/6059/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього
ОСОБА_1
до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області
про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 з позовом до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, щодо видачі його сину ОСОБА_1 паспорта громадянина України у формі книжечки, відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної ради України від 26.06.1992 року №2503-ХІІ;
- зобов`язати Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної ради України від 26.06.1992 року №2503-ХІІ.
Пунктами 1, 3, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як слідує з позовної заяви, то у ній зазначено відповідачем Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області (код ЄДРПОУ 42552598; місцезнаходження: 07301, Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Кургузова, 3).
Водночас, за результатами пошуку відомостей по ідентифікаційному коду юридичної особи - 42552598 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань наявна інформація про Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області (вул. Березняківська, 4-А, м. Київ, 02152).
Так, згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України найменування відповідача у позовній заяві має бути викладено чітко, із зазначенням конкретного органу державної влади або органу місцевого самоврядування (їх посадової особи), наділеного адміністративною правосуб`єктністю, рішення, дії або бездіяльності якого оспорюється позивачем.
Відтак, найменування суб`єкта владних повноважень, який визначений позивачем як відповідач та адреса місцезнаходження відповідача не відповідає відомостям про юридичну особу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отже позивачу слід уточнити найменування відповідача по справі.
Слід зауважити, що з матеріалів позовної заяви вбачається, що відмова у видачі позивачу паспорта громадянина України у формі книжечки була надана Вишгородським районним відділом Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, а не Центральним міжрегіональним управлінням Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області в особі Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області. Отже, відповідачем за пред`явленим позовом має бути саме Вишгородський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області.
Також, відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивач звертає свої вимоги до Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, при цьому спірну відмову прийнято Вишгородським районним відділом Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, яке у даному випадку є уповноваженим органом щодо видачі паспорта до якого і звертався позивач.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що правову категорію «зміст позовних вимог» слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає постановити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги позивача. Зважаючи на те, що рішення суду завжди спрямоване на захист конкретного суб`єктивного права зміст позовних вимог не може бути абстрактним чи містити певні умовні категорії і повинен формулюватись максимально чітко і зрозуміло.
Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відтак, позивачу слід також уточнити прохальну частину позовної заяви із зазначенням чітких позовних вимог та зокрема зазначенням органу до якого звернуті вимоги.
Враховуючи викладене, суд вбачає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу десять днів для усунення недоліків позовної заяви .
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду:
- позовної заяви, що відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України із визначенням належного відповідача у справі та приведенням позовних вимог у відповідність до суб`єктного складу учасників процесу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області в особі територіального підрозділу - Вишгородського районного відділу Центрального Міжрегіонального Управління ДМС у м. Києві та Київській області про визнання протиправною відмови та зорбов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Панова Г. В.