Рішення № 90516032, 22.07.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2020
Номер справи
280/314/20
Номер документу
90516032
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

22 липня 2020 року Справа № 280/314/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши за правилами спрощеного, в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26)

про визнання протиправними дій та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (далі – відповідач або управління), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії відповідача щодо проведення позивачу перерахунку раніше призначеної житлової субсидії за 2018-2019 роки та стягнення сум надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019;

скасувати рішення відповідача, оформлене повідомленням від 15.11.2019 №08-01/3866, про перерахування, повернення та припинення надання позивачу раніше призначеної житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що на підставі заяви від 18.05.2018 їй призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Проте, листом відповідача від 15.11.2019 №08-01/3866 її повідомлено про необхідність відшкодування коштів по переплаченій субсидії за подання недостовірних даних про наявність транспортних засобів. Вказує, що на її звернення відповідачем надано витяг з Протоколу засідання районної комісії по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 14.11.2019 №45, відповідно до якого за позивачем з 19.03.2016 зареєстровано транспортний засіб – причіп ПР-легковий, 2016 року випуску, не зазначений ОСОБА_1 у декларації. Позивач вважає дії відповідача протиправними з огляду на те, що форма декларації не передбачає зазначення будь-яких транспортних засобів, окрім автомобіля. Також вказує, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 №878 до абзацу першого підпункту 2 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 внесено зміни та викладено вказану норму у наступній редакції: «Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда і причепа)». За таких обставин просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 17.01.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху. В межах встановленого строку позивачем недоліки усунуто.

Ухвалою суду від 31.01.2020 відкрито провадження в адміністративній справі №280/314/20; ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідач позов не визнав, надав відзив, в якому проти задоволення позовних вимог заперечив та зазначив, що ОСОБА_1 до управління 18.05.2018 подано заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від року. В декларації ОСОБА_1 в розділі ІІІ зазначила, що за період з 01.07.2017 по 31.12.2017 вона отримала пенсію по інвалідності, допомогу малозабезпеченим сім`ям га допомогу на дітей одиноким матерям, а в розділі IV «Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання» ОСОБА_1 зазначила, що не має транспортних засобів. В липні 2019 року управлінням отримано лист державного підприємства «Інформаційно- обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» від 24.07.2019 №013-585 «Щодо рекомендацій Міністерства фінансів України» разом із списком осіб, що отримують субсидію, щодо яких виявлено недостовірність інформації, згідно до якої зокрема щодо отримувача субсидії ОСОБА_1 за її особовою справою №114135 та зазначено «Виявлено наявність транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда)». З метою підтвердження зазначеної інформації, головним державним соціальним інспектором управління 16.09.2019 здійснено електронний запит до бази НАІС УДАЇ МВС України (Національна автоматизована інформаційна система (НАІС) Єдиного державного реєстру транспортних засобів щодо транспортних засобів та їх власників), та встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу – причіпу, номер кузова НОМЕР_1 , 2015 року випуску. Згідно п. 1.10. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів; а причіп - транспортний засіб, призначений для руху тільки в з`єднанні з іншим транспортним засобом. До цього виду транспортних засобів належать також напівпричепи і причепи-розпуски. Тобто, причіп також є транспортним засобом, який ОСОБА_1 мала зазначити у декларації. Згідно протоколу засідання комісії по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 14.11.2019 №45 вирішено припинити надання субсидії для відшкодування витрат на житлово- комунальні послуги ОСОБА_1 з листопада 2019 року та провести перерахунок для встановлення суми надміру виплаченої субсидії. Згідно розрахунку від 15.11.2019 управлінням здійснено розрахунок суми субсидії, призначеної ОСОБА_1 , яка підлягає поверненню за період з 01.05.2018 но 30.09.2019 у розмірі 11 755,43 гри, (з місяця подання заявником декларації з недостовірною інформацією - включно по місяць, в якому виявлено порушення). Дії відповідача вважає правомірними, із посиланням на норми Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 просить відмовити у задоволенні позову.

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Враховуючи приписи п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району із заявою про призначення житлової субсидії від 18.05.2018 №72. Також, позивачем разом із заявою подано Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в розділі IV якої «Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)» ОСОБА_1 зазначила, що не має транспортних засобів. Наявними у матеріалах справи рішеннями про призначення субсидії підтверджується, що позивачу призначено субсидію з травня 2018 року.

В подальшому, встановивши, що за позивачем зареєстрований транспортний засіб – причіп, ПР-легковий, 2015 року випуску, відповідач прийняв рішення, оформлене Протоколом засідання районної комісії по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 14.11.2019 №45, про припинення з листопада 2019 року надання ОСОБА_1 субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги та проведення перерахунку для встановлення суми надміру виплаченої субсидії.

Листом від 15.11.2019 №08-01/3966 позивачу направлено повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим житловим субсидіям, згідно якого вона має повернути відповідачу переплачену субсидію у розмірі 5 204,07 грн.

15.11.2019 позивач подала до відповідача заяву про часткове повернення надміру нарахованих коштів, відповідно до якої просить дозволити повернення суми субсидії частково по 433,67 грн. щомісяця.

Водночас, не погоджуючись із діями відповідача щодо проведення перерахунку раніше призначеної житлової субсидії за 2018-2019 роки та стягнення сум надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019, ОСОБА_1 звернулася до суду з даною позовною заявою.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними мотивами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення №848), яке в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (травень 2018 року), визначало умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій.

Відповідно до пункту 1 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Згідно пункту 2 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

За приписами пункту 3 Положення №848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Пунктом 4 Положення №848 передбачено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 13 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики ; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація); довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; договір найму (оренди) житла (у разі наявності).

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Як слідує з матеріалів справи, позивачем 18.05.2018 під час звернення до управління із заявою про призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг подано Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у графі 4 якої "Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)" позивач, маючи у власності транспортний засіб - причіп, вказала, що транспортних засобів вона не має.

Разом з тим, підпунктами 2 пункту 6 Положення №848 (в редакції станом на час призначення субсидії) передбачалось, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда).

При цьому, за визначенням пункту 1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, причіп - транспортний засіб, призначений для руху тільки в з`єднанні з іншим транспортним засобом.

Звідси, суд не приймає твердження позивача про те, що форма Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії не вимагає зазначення будь-яких транспортних засобів, окрім автомобіля, оскільки в графі 4 декларації чітко зазначено: "Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)".

В той же час відповідач, в обґрунтування власної позиції щодо правомірності прийняття спірного рішення, посилався саме на підпункт 2 пункту 6 Положення №848 та вказував на те, що позивач протягом 30 календарних днів не повідомив про транспортний засіб із дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда).

Разом з тим, суд вважає такі доводи відповідача безпідставними та такими, що не ґрунтуються на приписах Положення №848, з огляду на наступне.

Так, суд зауважує на безпідставність посилань відповідача на підпункт 2 пункту 6 Положення №848, оскільки пунктом 6 врегульовано не питання припинення нарахування та виплати вже призначеної житлової субсидії, а питання за яких житлова субсидія взагалі не призначається.

Поряд з цим, безпосередньо на відповідача Положенням №848 покладено обов`язок для нарахування субсидій направляти відповідним органам запити на отримання відомостей про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та МВС.

За приписами пункту 14 Положення №848 для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п`ятиденний строк з дня його отримання подаються, зокрема, відомості про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та МВС.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

У спірному випадку матеріали справи не містять доказів направлення управлінням (на момент вирішення питання про призначення субсидії) відповідного запиту до уповноваженого органу МВС з метою отримання відомостей про наявність чи відсутність у ОСОБА_1 зареєстрованих в установленому законодавством порядку транспортних засобів.

При цьому, суд відмічає, що управління під час вирішення питання про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 не висловлювало й будь-яких зауважень щодо достовірності вказаних останнім у декларації відомостей, в тому числі й щодо наявності у її власності транспортних засобів.

Відповідно до абзацу 4 пункту 22 Положення №848 за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли: у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.

Між тим суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 року № 878 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156" внесено зміни до Положення №848, зокрема пункт 14, яким визначено випадки, коли житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), викладено в наступній редакції: «Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: 1) опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); 2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда і причепа).....".

Отже, з часу набрання чинності постановою КМУ від 20.10.2019 №878 передбачено можливість призначення житлової субсидії особам, які мають у власності транспортний засіб - причіп, що в свою чергу, виключає можливість застосування до вказаних осіб заходів відповідальності у вигляді припинення надання призначеної житлової субсидії та повернення суми надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії.

Водночас, згідно із статтею 58 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Як вказав Конституційний Суд України в резолютивній частині рішення від 09.02.1999 № 1-7/99, положення частини першої статті 58 Конституції України про те, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, треба розуміти так, що воно стосується людини і громадянина (фізичної особи).

У даному випадку з часу набрання чинності постановою КМУ від 20.10.2019 № 878, редакція Постанови №848 виключає можливість застосування до особи заходів відповідальності у зв`язку з не відображенням у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, відомостей про транспортний засіб - причіп, що не було враховано відповідачем при прийнятті рішення про припинення надання призначеної житлової субсидії та повернення суми надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії.

Враховуючи вищевикладене, суд вказує на протиправність дій відповідача щодо проведення позивачу перерахунку раніше призначеної житлової субсидії за 2018-2019 роки та стягнення сум надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019.

Стосовно позовної вимоги про скасування рішення відповідача, оформлене повідомленням від 15.11.2019 №08-01/3866, про перерахування, повернення та припинення надання позивачу раніше призначеної житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019, слід зазначити про таке.

Як вбачається з матеріалів справи, саме за рішенням засідання районної комісії по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, оформленим протоколом від 14.11.2019 №45, позивачу припинено надання субсидії та вирішено провести перерахунок для встановлення суми надміру виплаченої субсидії.

В свою чергу, повідомлення від 15.11.2019 №08-01/3866, яке оскаржує позивач, є службовим документом, який інформує про повернення коштів та припинення субсидії, проте не є рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні КАС України.

Тому, в частині позовних вимог про скасування рішення відповідача, оформлене повідомленням від 15.11.2019 №08-01/3866, про перерахування, повернення та припинення надання позивачу раніше призначеної житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019 - суд відмовляє.

Проте, за приписами ч. 2 ст. 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи, що відповідачем не доведена правомірність своїх дій в спірних правовідносинах, а тому, для ефективного захисту прав позивача у спірних правовідносинах від порушень з боку відповідача, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог та визнати протиправним та скасувати рішення засідання районної комісії відповідача по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, оформлене протоколом від 14.11.2019 №45, в частині що стосується позивача.

Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26; код ЄДРПОУ 37573843) щодо проведення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перерахунку раніше призначеної житлової субсидії за 2018-2019 роки та стягнення сум надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.05.2018 по 30.09.2019.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення засідання районної комісії Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26; код ЄДРПОУ 37573843) по вирішенню питань, пов`язаних з наданням населенню житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, оформлене протоколом від 14.11.2019 №45, в частині припинення надання субсидії для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з листопада 2019 року та проведення перерахунку для встановлення суми надмірно виплаченої субсидії.

4. Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок присудити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26; код ЄДРПОУ 37573843).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення виготовлено та підписано 22.07.2020.

Суддя Ю.П. Бойченко