№2 - 140/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
27 січня 2010 року
Лисичанський міський суд Луганської області в складі:
Головуючого судді: Стахової Н.В.
при секретарі судового засідання: Головіній А.В.
за участю прокурора Скомарова О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську цивільну справу за позовом прокурора м. Лисичанська в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру перерахованої суми державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 930 грн.97 коп.
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду з вищеназваним позовом, мотивуючи його тим, що Управлінням праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради ОСОБА_1 Ю,М. була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми» за період з 23.05.2006 року по 23.03.2009 року. Згідно з записом у трудовій книжці ОСОБА_1 працевлаштувалася за трудовим договором до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2, за трудовим договором № 580 з 27.05.2008 року, тому втратила право на отримання державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 27.05.2008 року. Посилаючись на те, що відповідачка не повідомила у десятиденний термін УПСЗН Лисичанської міської ради про своє працевлаштування, просив суд стягнути з ОСОБА_1 на користь УПСЗН Лисичанської міської ради надмірно перераховану державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 930 грн.97 коп.
У судовому засіданні прокурор підтримав пред’явлений позов, просив його задовольнити. В своїх поясненнях посилався на обставини, викладені у позовній заяві, в обґрунтування яких надав відповідні докази.
Представник УПСЗН Лисичанської міської ради надав пояснення аналогічні вищевикладеним, просив позов задовольнити.
Відповідачка у судовому засіданні позов не визнала, пояснивши, що сума державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується їй у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми», тому вона звернулася за захистом свого порушеного права з відповідним позовом. Просила у позові відмовити.
Судом досліджені наступні докази: заява про призначення усіх видів соціальної допомоги трудова книжка відповідачки, довідка щодо нарахованої та виплаченої державної допомоги.
Суд, заслухавши прокурора, сторони, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступних підстав
Судом встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Згідно заяви ОСОБА_1 , останній з 23.05.2006 року по 23.03.2009 року призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми».
З 27.05.2008 року ОСОБА_1 перебуває у трудових відносинах з фізичною особою – підприємцем ОСОБА_2Є, що відповідачкою не заперечується, та підтверджено трудовою книжкою.
Згідно довідці УПСЗН Лисичанської міської ради сума перерахованої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку становить 930 грн.97 коп. Розмір надмірно виплаченої допомоги відповідачем не оспорюється.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми» право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Відповідно до п.18 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751 допомога по догляду за дитиною призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.
Виплата допомоги припиняється відповідно до п.23 Порядку, зокрема у разі коли особа виявила бажання працювати – з дня працевлаштування .
Також, зазначеним Порядком п. 46 визначено, що у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, особи, яким виплачуються державна допомога сім’ям з дітьми, зобов’язані у десятиденний термін повідомити про це органи соціального захисту населення.
Отже, у судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідачка втратила право на отримання державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з дня працевлаштування - з 27.05.2008 року.
Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода завдана неправомірними рішенням, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної чи юридичної особи відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди звільняється від її відшкодування якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Суд не бере до уваги доводи відповідача стосовно того, що державна допомога виплачується їй у розмірі, меншому ніж встановлено Законом України «Про Державну допомогу сім’ям з дітьми», оскільки останні правового значення для вирішення зазначеного матеріально – правового спору, з урахуванням його характеру та юридично значимих фактів, не мають.
Суд вважає надані позивачем докази достатніми та переконливими, тому стягує з відповідача на користь УПСЗН Лисичанської міської ради 930 грн.97 коп. грн. надмірно перерахованої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. .
На підставі викладеного, керуючись ст. 1166 ЦК України, ст.10,11,60, 88,212-215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В
Позов прокурора м. Лисичанська в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру перерахованої суми державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 930 грн.97 коп. задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради 930 (дев’ятсот тридцять) грн. 97 коп. в рахунок відшкодування надмірно перерахованої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) грн. державного мита.
Стягнути з ОСОБА_1 120 (сто двадцять) грн. судових витрат, пов’язаних з інформаційно-технічним забезпеченням розгляду справи. на користь УДК в м. Лисичанську код 24180679 ГУДКУ в Луганській області МФО 804013, р/р 31211259700051 КЕКД 22050000.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: