
ПОСТАНОВА
іменем України
21 липня 2020 рокуСправа №451/1070/20 Провадження № 3/451/719/20
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли від Радехівського ВП ЧВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, з середньою освітою, неодруженого, не інвалід, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП,-
в с т а н о в и л а :
Із протоколу, серії ОБ №029094 від 08.07.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 , 12.06.2020 року, о 12 год. 40 хв., на автодорозі сполученням м. Сокаль – с. Стоянів, поблизу с. Збоївська, керував мотоциклом Viper, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Освідкування проводилось у Червоноградській ЦМЛ, що підтверджуєься мед. висновком від 12.06.2020 року, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
На підтвердження вини ОСОБА_1 суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №029094 від 08.07.2020 року; протокол огляду місця ДТП від 12.06.2020 року; план-схему до протоколу огляду ДТП; письмові пояснення ОСОБА_1 від 08.07.2020 року; рапорти поліцейського Павлюк Л.Я. від 12.06.2020 року; витяг з ЄРДР від 12.06.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП, як керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши зібрані у справі докази, суддя вважає, що матеріали справи №451/1070/20 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, необхідно повернути на доопрацювання для належного оформлення із наступних міркувань.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.
Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративного правопорушення, є наявність достовірних відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення).
Відповідно до розділу ІІ п.7 ``Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції`` (далі – Інструкція) закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено не допускаються.
Із матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог ст.ст.251, 256 КУпАП, розділу ІІ п.7 Інструкції протокол про адміністративне правопорушення містить виправлення, а саме виправлення номеру медичного висновку, а також не цілком зрозуміла назва мед. закладу.
Крім цього, до матеріалів справи не додано медичного висновку від 12.06.2020 року, на який йде посилання в протоколі.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Враховуючи те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, які перешкоджають повному та об`єктивному розгляду справи, тому на даний час не являється можливим безпосередньо в суді усунути недоліки, які виявлені під час оформлення матеріалів справи, а також не можливо всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи, вважаю, що матеріали справи №451/459/20 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , необхідно повернути до Радехівського ВП ЧВП ГУНП у Львівській області, для належного їх оформлення, зокрема, додати медичний висновок до матеріалів справи, скласти належним чином протокол про адміністративне правопорушення та, в установленому Законом порядку, ознайомити з ним особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.7,245,251,254,256,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
п о с т а н о в и л а :
Матеріали справи №451/1070/20 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Радехівського ВП ЧВП ГУНП у Львівській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
СуддяСеменишин О. З.