
Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/986/20
Провадження №: 3/332/467/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2020 р.
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УПП в Запорізькій області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово не працевлаштованої, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 № 421104 від 21.04.2020 року ОСОБА_1 21.04.2020 року о 02-07 годині керувала автомобілем Мазда 3 д.н. НОМЕР_1 по вул. Основній буд. 91 в м.Запоріжжі в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у передбаченому законом порядку зі згоди водія на місці зупинки за допомогою газоаналізатора «Alkotest Drager 6820» в присутності двох свідків. Результат проходження огляду позитивний 0,72 % проміле алкоголю в крові. ОСОБА_1 перебувала в стані сп`яніння. ОСОБА_1 своїми діями порушила п. 2.9 а ПДР. Від керування транспортним засобом відсторонена, шляхом передачі керма тверезому водію. Про повторність попереджена. З результатом огляду не згодна, від проходження медичного огляду у медичному закладі відмовилась.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат Щасливий О.Р. суду пояснив, що ОСОБА_1 не суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП , оскільки не керувала транспортним засобом, а лише стояла поряд з автомобілем, крім того, зауважив, що час події зазначений в протоколі не відповідає часу вказаному на відеозаписі, також на відеозаписі не видно номеру автомобіля, а отже ідентифікувати його не можливо. Крім того, представник ОСОБА_1 адвокат Щасливий О.Р., наголосив, що відповідно до правової позиції Верховного суду, рапорт поліцейського не може бути належним доказом у справі, оскільки поліцейський є особою у справі заінтересованою. За таких підстав, вважає, що справа підлягає закриттю в порядку п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
У судовому засіданні за участі представника ОСОБА_1 адвоката Щасливого О.Р. переглянуто відеозаписи, здійснені з боді камери поліцейських, який міститься на диску, що зберігається в матеріалах справи, на якому зафіксовано автомобіль з увімкненими габаритами. Зокрема, на 01 хвилині 36 секунд відеозапису № 20200421091223000194 зафіксовано як ОСОБА_1 пояснює поліцейському, що автомобіль Мазда 3 д.н. НОМЕР_1 належить її померлій свекрусі ОСОБА_2 , що свідчить про ідентифікацію автомобіля самою ОСОБА_1 , а отже суд не приймає до уваги зауваження представника ОСОБА_1 адвокат Щасливого О.Р. щодо неможливості ідентифікувати транспортний засіб. Згодом на запитання поліцейського щодо відсутності належних документів для керування автомобілем, ОСОБА_1 починаючи з 01 хвилини 43 секунду відеозапису № 20200421091223000194 відповідає мовою оригіналу «мы решили чисто прокатиться», що на думку суду є підтвердженням саме керування ОСОБА_1 транспортним засобом. Суд вирішуючи зауваження представника ОСОБА_1 адвокат Щасливого О.Р. щодо розбіжності в часі події дійшов висновку про описку в протоколі в часі вчинення адміністративного правопорушення.
Суд заслухавши представника ОСОБА_1 адвоката Щасливого О.Р., дослідивши матеріали справи , письмові пояснення , переглянувши відеозапис, дійшов до наступного висновку.
01.07.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII від 22.11.2018 яким було скасовано адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції та запроваджено кримінальну відповідальність за вказані діяння.
03.07.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" яким скасовано норму про кримінальну відповідальність за вищевказані діяння.
Верховним судом роз`яснено , що підстава для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення , передбачена п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП відсутня. До осіб , які до 01.07.2020 року вчинили керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції , або інші дії, виключені зі статті 130 КУпАП, має бути застосовано закон, що діяв на час і за місцем вчинення.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
У відповідності ч.2 п. 27 Постанови Верховного Суду «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 року № 14 (в редакції від 19.12.2008) керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора водія під час навчання учнів водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування.
Керування транспортним засобом – це умисне виконання особою функцій водія шляхом вчинення технічних дій для приведення транспортного засобу в рух та зрушення з місця, а під час руху – для зміни напрямку руху та/чи швидкості транспортного засобу.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Отже, судом встановлено, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ДПР18 № 421104 від 21.04.2020 року, наданими поясненнями зокрема на відеозаписі № 20200421091223000194, результатом проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Alkotest Drager» 6820 № 564, який становить 0,72 % проміле алкоголю в крові, актом огляду на стан сп`яніння, направленням на огляд водія до КНП «Обласного клінічного закладу з надання психіатричної допомоги», поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , у відповідності до яких вбачається, що в їх присутності ОСОБА_1 пройшла огляд на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою «Alkotest Drager 6820» , результат проходження огляду склав 0,72 % проміле алкоголю в крові. З результатом огляду не погодилась, від проходження медичного огляду у медичному закладі відмовилась.
У відповідності до ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. На відеозаписі чітко зафіксовано як патрульний поліцейський після проведення огляду на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою «Alkotest Drager 6820», після висловлення ОСОБА_1 свої незгоди з результатом проходження огляду, запропонував останній проїхати у медичний заклад, але вона відмовилась.
Таким чином, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння, тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
При накладенні адміністративного стягнення, суд керуючись ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність.
Згідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 10200 гривень (Отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./ 21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Згідно ч.2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Н.В. Марченко