
Провадження № 3-4181/20
Справа № 760/8431/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2020 року Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Горбатовська С. А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого:
АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 27.03.2020, о 19.00 год., керуючи автомобілем «МАН», д.н.з. НОМЕР_1 , по вул. Велика Окружна, 4-А у м. Києві, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції і бокового інтервалу, в результаті чого допустив зіткнення з автомобілем «Тойота», д.н.з. НОМЕР_2 , який, у свою чергу, здійснив наїзд на автомобіль «Кіа», д.н.з. НОМЕР_3 , що рухався попереду, та з автомобілем «Субару», д.н.з. НОМЕР_4 , який рухався ліворуч. Транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. п. 13.1, 12.1 ПДР України.
В суді ОСОБА_1 свою вину визнав у частині вчиненні зіткнення з автомобілями «Тойота» і «Кіа», і заперечував свою вину в частині зіткнення з автомобілем «Субару». Пояснив, що в часі і місці, вказані у протоколі, рухався у середній смузі по вул. Велика Окружна у напрямку Одеської пл. Автомобілі, які рухалися попереду, стали зупинятися. Для уникнення зіткнення з ними став гальмувати і повертати ліворуч - у крайню ліву смугу руху, але правою передньою частиною вдарив автомобіль «Тойота», який продовжив рухатися і здійснив наїзд на автомобіль «Кіа». Після чого, його автомобіль продовжив руху ліворуч, де сталося зіткнення з автомобілем «Субару», що рухався паралельно з ним у крайній лівій смузі, пригальмовуючи. Вважає, що ДТП сталася з вини водія «Субару», який міг уникнути зіткнення, коли б не зупинявся на проїзній частині.
В суді водій автомобіля «Субару» - ОСОБА_2 пояснив, що у часі і місці, вказані у протоколі, рухався у крайній лівій смузі по вул. Велика Окружна у сторону Одеської пл. Паралельно з ним у середній смузі сталася ДТП, яку водії об`їжджали, перестроюючись у його смугу руху. Коли він порівнявся із місцем пригоди, відчув удар у праву частину автомобіля, від чого змістився до краю проїзної частини.
В суді водій автомобіля «Тойота» - ОСОБА_3 пояснив, що у часі і місці рухався у середній смузі руху по вул. Велика Кільцева у напрямку Одеської пл. Автомобіль «Кіа», який рухався попереду, став зменшувати швидкість і перестроюватися у крайню праву смугу оскільки попереду сталася ДТП. Він також зупинився, після чого відчув удар у задню частину автомобіля, від чого здійснив наїзд на автомобіль «Кіа».
Вислухавши учасників пригоди, дослідивши матеріали справи, вважаю, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ДТП з автомобілями «Тойота», «Кіа» повністю підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: даними схеми місця ДТП із зазначенням пошкоджень транспортних засобів, які підтверджують механізм ДТП, викладений у протоколі, поясненнями учасників ДТП, даними працівникам поліції на місці ДТП.
Крім того, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ДТП з автомобілем «Субару» повністю підтверджується зібраними у справі доказами з наступних підстав.
У відповідності до п. 13.1 ПДР України водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Згідно схеми місця ДТП зіткнення автомобілів «МАН» і «Субару» сталось у смузі руху автомобіля «Субару», при цьому передня ліва частина автомобіля «МАН» розміщена ближче до краю проїзної частини, в той час коли задня права його частина знаходиться на розділювальній смузі, яка розділяє суміжні проїзні частини.
У результаті ДТП, автомобіль «Субару» отримав пошкодження передніх і задніх правих дверей, заднього бамперу, заднього правого крила.
При цьому, враховую, що обставини ДТП з автомобілем «Субару» з поясненнями ОСОБА_2 , даними на місці пригоди, підтвердженим у суді.
Таким чином, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Обираючи вид стягнення, враховую характер вчиненого, дані про особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір у справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За викладеним, керуючись ст. ст. 40-1, 252, 283,284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
Накласти на ОСОБА_1 стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).
Штраф підлягає сплаті на р/р (IBAN) UA698999980313040149000026001; одержувач: ГУК у м. Києві/21081300; ЄДРПОУ 37993783; банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 210811300; призначення платежу: «адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.»
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420, 40 грн. на користь держави.
Судовий збір підлягає сплаті на р/р UA 908999980313111256000026001; одержувач: ГУК у м. Києві, ЄДРПОУ 22030106; банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 37993783.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя:
Судове рішення № 90483427, Солом'янський районний суд міста Києва було прийнято 22.06.2020. Форма судочинства - Про адмінправопорушення, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 760/8431/20. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: