Постанова № 90472121, 16.07.2020, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
16.07.2020
Номер справи
333/2044/20
Номер документу
90472121
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 333/2044/20

Провадження № 3/333/895/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2020 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

судді Круглікової А.В.,

за участю секретаря судового засідання Іщенко А.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, уродженки м. Запоріжжя, офіційно не працевлаштована, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1

за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, –

ВСТАНОВИВ:

24.04.2020 року на адресу Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла справа №333/2044/20 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вчинення останньою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Розгляд справи призначено на 28.05.2020 року.

В судовому засіданні 28.05.2020 року ОСОБА_1 , після роз`яснення їй головуючим прав, передбачених ст.ст. 55, 59, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП свою вину не визнала.

З метою повного та об`єктивного розгляду справи, а також не порушення прав на захист особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судом відкладено розгляд справи №333/2044/20 для виклику в наступне судове засідання інспектора патрульної поліції Забіяку Е.С., яким складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , та свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які вказані в протоколі.

З цих підстав, розгляд справи відкладено на 16.07.2020 року.

В судовому засіданні 16.07.2020 року ОСОБА_1 , після роз`яснення їй головуючим прав, передбачених ст.ст. 55, 59, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП свою вину не визнала та пояснила, що дійсно 17.04.2020 року о 00 год. 07 хв. в м. Запоріжжі, вул. Космічна, буд. 72, керувала транспортним засобом «ІЖ 2717-230», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 . Її зупинили інспектори патрульної поліції та запропонували пройти огляд на стан наркотичного сп`яніння. Остання не відмовлялась, проте не могла залишити автомобіль на місці зупинки, оскільки транспортний засіб не можливо зачинити через зламані замки.

Інспектор патрульної поліції ОСОБА_4 до зали судового засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином, причини неявки суд не повідомила.

Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до зали судового засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені своєчасно та належним чином, причини неявки суд не повідомили.

Дослідивши матеріали справи №333/2044/20, суд виходить з того, що частиною 2 ст. 38 КУпАП визначено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Судом встановлено, що строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 спливає – 17.07.2020 року, а належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з`явились. З метою дотримання строків накладення адміністративного стягнення, суд приходить до висновку про розгляд справи про адміністративне правопорушення за відсутності вказаних свідків за наявними в матеріалах справи доказами.

01.07.2020 року після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року №2617-VІІІ правопорушення, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння виключено з ч. 1 ст. 130 КУпАП та закріплено у ст. 286-1 КК України.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення (ч. 1). Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають (ч. 2).

З огляду на те, що Законом Українивід 22.11.2018 року №2617-VІІІ посилено юридичну відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння і замість адміністративної відповідальності передбачено кримінальну відповідальність, яка є більш суворою за змістом державного примусу та правовими наслідками, ОСОБА_1 не може бути притягнута до кримінальної відповідальності в силу ст. 8 КУпАП та ст. 58 Конституції України.

У пункті 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП йдеться про випадки скасування акта, яким встановлена адміністративна відповідальність. При цьому, у зв`язку з внесенням змін до ст. 130 КУпАП, юридична відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння, виключену із ст. 130 КУпАП, була не скасована, а посилена.

З цих підстав, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для закриття провадження у справі №333/2044/20 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків та іншими документами.

Судом встановлено, що 17.04.2020 року о 00 год. 07 хв. в м. Запоріжжі, вул. Космічна, буд. 72, гр. ОСОБА_1 керувала транспортним засобом «ІЖ 2717-230», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (зіниці ока, що не реагують на світло, порушення координації рухів, порушення мови). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння у медичному закладі у лікаря-нарколога у встановленому законом порядку відмовилась у присутності двох свідків. Від керування відсторонена шляхом передачі транспортного засобу тверезому водію. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , судом встановлено, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 17.04.2020 року №168515 серії ОБ;

- рапортом поліцейського вз. 1 р. 2 б. 3 УПП в Запорізькій області ДПП Забіяки Е.С.;

- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння від 17.04.2020 року;

- відеозаписом подій від 17.04.2020 року за участю ОСОБА_1 , яким повністю підтверджується факт відмови останньої від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння;

- поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні 16.07.2020 року.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану наркотичного сп`яніння.

Судом відхиляються посилання ОСОБА_1 про те, що остання не відмовлялась від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння у медичному закладі.

Так, як вбачається з доданого до матеріалів справи відеозапису, ОСОБА_1 хоч і не заперечувала проти проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння, однак відмовилась виходити з транспортного засобу.

Таким чином, дослідивши наведені вище докази, суд дійшов висновку про порушення водієм ОСОБА_1 вимог п. 2.5. Правил дорожнього руху.

Судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір в розмірі 420,40 грн. покладається на ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 27, 34, 35, 38, 40-1, 130, 276- 279, 280, 283 КУпАП, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень (Отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001. Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) в дохід держави (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України) - 420 (чотириста двадцять) гривні 40 копійок судового збору.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя Алла Вікторівна Круглікова