
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 липня 2020 року м. Житомир справа № 240/8015/20
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неврахування йому в сумі грошового забезпечення надбавок в розмірі 44% та 9%, премії в розмірі 15%, починаючи з 01.01.2016;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з врахуванням надбавок в розмірі 44% за особливо важливі завдання, надбавку в розмірі 9% за оперативно-розшукову діяльність та премії в розмірі 15% від суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016.
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області до суду направлено клопотання про зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі №510/1286/16-а.
Суд, розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, зважає на наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Приписами частини 1 та 2 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 КАС України).
Згідно із частиною 2 статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обов`язок суду щодо зупинення провадження у справі виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов`язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з`ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.
Предметом розгляду у даній адміністративній справі є правомірність дій відповідача щодо неврахування до грошового забезпечення надбавок в розмірі 44% та 9%, премії в розмірі 15% при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2016.
У свою чергу, предметом спору у справі № 510/1286/16-а є визнання неправомірними дій управління ПФУ щодо неврахування для обчислення пенсії сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премій до державних, професійних та ювілейних свят та інших виплат; зобов`язання управління ПФУ здійснити перерахунок пенсії як державному службовцю з дати її призначення - 17 липня 2009 року на виконання статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу", з урахуванням середньомісячної суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премій до державних, професійних та ювілейних свят та інших виплат за 24 календарних місяця.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що підстави для задоволення клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі № 240/8015/20 з мотивів, наведених відповідачем, відсутні, оскільки судом не встановлено обставин, які б свідчили про неможливість розгляду даної справи до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі № 510/1286/16-а.
Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заявленого клопотання та зупинення провадження у цій справі.
Керуючись статтями 9, 236, 243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі № 240/8015/20 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у справі № 510/1286/16-а відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя В.А. Липа