
Копія
Справа № 397/721/20
н/п : 3/397/382/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.07.2020 . Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Мирошниченко Д.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Онуфріївка Кіровоградської області, громадянина України, українця, який працює на посаді головного лікаря КНП «Олександрівський районний центр ПМСД», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
В С Т А Н О В И В:
При проведенні інспекційного відвідування з 11.06.2020 в КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» за дорученням Премєр-міністра України від 25.05.2020 № 20830/1/1-20 за адресою: Кіровоградська область, смт. Олександрівка, вул. Шевченка, 57 головним лікарем якого є ОСОБА_1 , встановлено порушення вимог ст. 98 КЗпП України, наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.06.2003 № 145, наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 № 768, а саме: наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.06.2003 № 145 «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, наказом Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійснені заходів з запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COV1D-19. спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-I9, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» здійснюються доплати до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу в березні 2020.
У КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» сестрі медичній маніпуляційного кабінету ОСОБА_2 та водію ОСОБА_3 , які безпосередньо були зайняті в проведенні забору зразків біологічних матеріалів від амбулаторних пацієнтів з підозрою на COVID-19, які зареєстровані в журналі реєстрації результатів досліджень за допомогою швидких тестів в період з 29.03.2020 по 31.03.2020 у березні 2020 не було нараховано доплату до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу. Документи які б підтверджували створення мобільної медичної бригади, нарахування та виплати доплати до заробітної плати у березні 2020 у закладі охорони здоров`я в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) відсутні.
З пояснень головного лікаря КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» ОСОБА_1 встановлено, що за виконане у березні та квітні 2020 експрес - тестування на виявлення респіраторної хвороби COVID-I9, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 доплата до заробітної плати працівникам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які були задіяні при його виконанні, була нарахована та виплачена у травні 2020 року у розмірі до 300 % посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок згідно наказу № 50- к від 26.05.2020 .
У КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» на підставі наказу Департаменту охорони здоров`я Кіровоградська ОДА «Про вжиття невідкладних заходів мінімізації поширення короновірусної хвороби (COVID- 19)» від 31.03.2020 № 266-од. наказу головного лікаря КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» від 01.04.2020 № 43 «Про вжиття невідкладних заходів по мінімізації поширення короновірусної хвороби COVID - 19» створена мобільна медична бригада з основним складом мобільної медичної бригади в яку входять сестра медична маніпуляційного кабінету Олександрівської АЗПСМ ОСОБА_4 , та водій КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» ОСОБА_3 . Також цим же наказом визначений резервний склад мобільної медичної бригади в складі: сестри медичної лікаря-педіатра Олександрівської АЗПСМ ОСОБА_5 та водія КНП «Олександрівський районний центр ПМСД» ОСОБА_6 .
Постановою КМУ від 23.03.2020 № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» встановлено, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до завершення здійснення зазначених заходів встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок. Сестрі медичній ОСОБА_5 , яка наказом від 01.04.2020 №43 «Про вжиття невідкладних заходів по мінімізації поширення короновірусної хвороби COVID - 19» була включена до резервного складу мобільної медичної бригади не нарахована додаткова доплата за квітень 2020 у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок медичним працівникам. В наказі від 26.05.2020 № 49к «Про виплату додаткової доплати медичним та іншим працівникам» відсоток доплати їй відсутній.
Медичним працівникам включених до мобільних медичних бригад відповідно до наказу від 01.04.2020 № 43 та медичних та інших працівників безпосередньо зайнятих на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до наказу від 01.04.2020 № 43/1 та які зареєстровані в журналі обліку забору біоматеріалу на ПЛР у КПП «Олександрівський районний центр ПМСД» в період з 01.05.2020 по 31.05.2020 не було нараховано доплату до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу. Документи які б підтверджували нарахування та виплату доплати до заробітної плати за травень 2020 у закладі охорони здоров`я відсутні.
У судові засідання призначені на 19.06.2020 та 16.07.2020 ОСОБА_1 не з`явився, про час і місце судових засідань повідомлявся у встановленому законом порядку (а.с. 56, 58).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачена статтею 41 КУпАП, розглядається у п`ятнадцятиденний строк із дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
За змістом частини другої статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У даному випадку особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була обізнана про його складання, про що свідчить відмітка у протоколі про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться в Олександрівському районному суді, отримувала протокол про адміністративне правопорушення, не вживала заходів для явки до суду, не подавала належних письмових заперечень проти протоколу.
Тому, така поведінка ОСОБА_1 свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою спливу строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Враховуючи викладене та принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Крім того, стаття 268 КУпАП не містить заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 41 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Також, суддею враховано, що згідно пояснень які містяться в протоколі, ОСОБА_1 зазначив що виплата доплати буде здійснена при наявності коштів, чим фактично визнав факт її невиплати.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов до наступних висновків.
Частиною 1 статті 41 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Згідно ст. 98 КЗпП України, оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
Згідно наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.06.2003 № 145 «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за № 523/7844 установлено такий порядок оплати праці за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, зокрема:
- медичним та іншим працівникам закладів (відділень) охорони здоров`я, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемій та лікуванням захворювань людей, здійснюються доплати до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу. Медичним та іншим працівникам, які зайняті на інших роботах з ліквідації епідемій і спалахів, здійснюються доплати до заробітної плати в розмірі двох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу.
- працівникам, які залучаються закладами охорони здоров`я для проведення консультацій хворим на особливо небезпечні і небезпечні інфекційні хвороби, оплата праці здійснюється за ставками погодинної оплати праці, збільшеними в три рази.
Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, cпричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» затверджений перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020. Пунктом 2 зазначеного наказу встановлено, що персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я.
Постановою КМУ від 23.03.2020 № 246 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до завершення здійснення зазначених заходів встановлюється додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов`язкових доплат та надбавок. Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я.
Згідно пунктів 3.2, 3.3 Статуту Комунального некомерційного підприємства «Олександрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександрівської районної ради Кіровоградської області керівництво закладу здійснює головний лікар, який призначається на посаду шляхом укладання з ним контракту на три роки за результатами конкурсу, розпорядженням голови Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області за погодженням сесії районної ради (а.с. 15-18).
Рішенням двадцять другої сесії сьомого скликання Олександрівської районної ради Кіровоградської області від 28.08.2018 № 341 призначено ОСОБА_1 головним лікарем Комунального некомерційного підприємства «Олександрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександрівської районної ради Кіровоградської області, та доручено голові Олександрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області укласти з ним контракт терміном на три роки (а.с 19-20).
04.09.2018 з ОСОБА_1 на період з 04.09.2018 по 03.09.2021 укладено контракт № 21 згідно якого останній зобов`язаний, зокрема вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати не рідше ніж двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду за який здійснюється виплата, та недопущення утворення заборгованості з неї (а.с. 23-28).
Наказом директора Департаменту охорони здоров`я Кіровоградської обласної державної адміністрації від 31.03.2020 № 266-од керівникам медичних закладів області наказано невідкладно забезпечити роботу мобільних медичних бригад з проведення забору зразків біологічних матеріалів від амбулаторних та стаціонарних пацієнтів (а.с. 31).
Наказом головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Олександрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександрівської районної ради Кіровоградської області від 01.04.2020 № 43 організовано мобільну медичну бригаду для проведення заборів зразків біологічних матеріалів та тестування швидкими тестами пацієнтів з підозрою на короно вірусну інфекцію COVID-19 та контактних осіб. Пунктом 2 даного наказу встановлено, що оплату праці працівникам мобільної бригади, що були задіяні до роботи з лабораторно підтвердженим випадком COVID-19 здійснювати згідно діючих нормативів (а.с. 34).
Наказом головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Олександрівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександрівської районної ради Кіровоградської області від 01.04.2020 № 43/1 затверджено персональний перелік працівників які безпосередньо зайняті у виконанні заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (а.с. 35).
Вина правопорушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № КР1884/2003/АВ/П/ПТ від 11.06.2020, актом інспекційного відвідування юридичної особи № КР1884/2003/АВ від 11.06.2020, копіями наказів про виплату додаткової доплати медичним та іншим працівникам від 26.05.2020 № 49-к та № 50-к, поясненням особи яка притягається до адміністративної відповідальності, які містяться в матеріалах справи (а.с. 2-14, 30, 36-39 ).
За таких обставин у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, що підтверджено належними доказами, які містяться в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 41 КУпАП - штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, яке у даному випадку буде справедливим та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч. 1 ст. 41, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити на рахунок УК в Олександрівському районі/Олександрівський район/21, код отримувача (ЄДРПОУ): 37964328, МФО 899998, рахунок отримувача UA288999980314080542000011041, код класифікації доходів бюджету: 21081100 « Адміністративні штрафи та інші санкції".
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 гривень 40 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова судді може бути оскарженою до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/ Д.В. Мирошниченко
Згідно з оригіналом.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Рішення станом на «___»___20___ року набрало законної сили.
Оригінал судового рішення знаходиться у матеріалах справи №397/721/20.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ____ Д.В.Мирошниченко
Копію засвідчено «___»___20___ року.