Постанова № 90422084, 15.07.2020, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
15.07.2020
Номер справи
310/2871/20
Номер документу
90422084
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 310/2871/20

3/310/1519/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2020 рокум. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 130 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

17.04.2020 року стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч. 1 КУпАП, у якому зазначено, що він 17.04.2020 року о 12 годині 28 хвилин в Бердянському районі, с. Роза по вул. Центральній навпроти буд. 123 керував автомобілем ЗАЗ1102, державний номерний знак НОМЕР_1 в алкогольному сп`янінні, чим порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху України.

Також 17.04.2020 року щодо ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за ч. 3 ст. 126 КУпАП, у якому зазначено, що останній, 17.04.2020 року о 12 годині 28 хвилин в Бердянському район с.Роза навпроти буд. 123 по вул. Центральна керував авто ЗАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи обмеженим у праві керування транспортними засобами згідно постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 14.05.2018 року, встановлений Мангушським районним відділом ДВС ГТУЮ в Донецькій області, номер виконавчого провадження 49276460.

Крім того, 23.06.2020 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч. 1 КУпАП, у якому зазначено, що він 23.06.2020 року о 07 годині 16 хвилин в м. Бердянську на автомобільній дорозі Н-30, на 138 км біля посту поліції по вул. Мелітопольському шосе керував автомобілем ЗАЗ 1102, державний номерний знак НОМЕР_1 у стані алкогольного сп`яніння. Від проведення медичного огляду на місці зупинки транспортного засобу з використанням технічного засобу алкотестер «Драгер» відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 неодноразово викликалася в суд, однак обов`язок по отриманню повісток не виконав. При вирішенні питання про можливість розгляду справи у відсутності правопорушника слід взяти до уваги, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться в Бердянському міськрайонному суді Запорізької області, однак він достовірно знаючи про знаходження на розгляді в суді адміністративної справи в суд не з`явився та її розглядом не цікавився. Враховуючи, що така поведінка ОСОБА_1 призвела до затягування розгляду справи, вважаю можливим розглянути справу у відсутності останнього.

З цього приводу Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

За ч.3 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи, що адміністративні справи відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 126 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП розглядаються одночасно, вважаю необхідним об`єднати їх в одне провадження.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 3 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №063820 від 17.04.2020 року, витягом з бази даних «Армор», згідно яких ОСОБА_1 керував транспортним засобом будучи особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серія ОБ №063819 від 17.04.2020 року та серії ОБ № 064989 від 23.06.2020 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3 від 17.04.2020 року, відеозаписами від 17.04.2020 року та від 23.06.2020 року, а також висновками щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 438 від 17.04.2020 року та № 708 від 23.06.2020 року згідно, яких ОСОБА_1 , керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 064989 від 23.06.2020 року також зазначено, що ОСОБА_1 від проведення медичного огляду на місці зупинки транспортного засобу з використанням технічного засобу алкотестер «Драгер» відмовився у присутності двох свідків.

Згідно п.7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я).

Враховуючи зазначене, склад правопорушення в частині відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу відсутній, оскільки в подальшому правопорушник пройшов огляд на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я, що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 708 від 23.06.2020 року.

Згідно довідок відділу превенції Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області станом на 18.04.2020 року, ОСОБА_1 , 1973 року народження, за обліками Національної поліції України повторності за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП не має.

Дослідивши матеріали справи та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. ст. 126 ч.3, 130 ч. 1 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік як основний вид покарання накладений за санкцією більш суворого покарання відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 130, 213, 221, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати в одне провадження відносно ОСОБА_1 справу №310/2871/20 (провадження №3/310/1519/20) за ч.1 ст. 130 КУпАП зі справою №310/2872/20 (провадження №3/310/1520/20) за ч.3 ст. 126 КУпАП, зі справою №310/4400/20 (провадження №3/310/2169/20) за ч.1 ст. 130 КУпАП, присвоївши спільний номер справи 310/2871/20, провадження №3/310/1519/20.

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, стягнувши суму на р/р UA708999980313000149000008001, населений пункт Запорізька область/м. Запоріжжя, отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 грн. 40 коп., стягнувши суму на р/р UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України, призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення.

Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя