
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/5481/20
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
з одного адміністративного суду до іншого
16 липня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Хоми О.П., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Запорізької міської ради про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Завданням адміністративного судочинства, згідно зі статтею 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з частиною першою статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом
Відповідно до частини другої статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Системний аналіз положень частини першої статті 25 та частини другої статті 26 КАС України свідчить, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом або за місцезнаходженням позивача, або за місцезнаходженням відповідача.
Як видно із позовної заяви, місце проживання позивача та місцезнаходження відповідача є місто Запоріжжя.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з вимог КАС України щодо територіальної підсудності та ураховуючи те, що юридична адреса місце проживання позивача є: пр. Соборний, 156/41, м. Запоріжжя, дана справа підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду.
Порушення норм процесуального права є підставою для скасування рішення (стаття 308 КАС України).
Беручи до уваги викладене в сукупності, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб слід передати на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 19, 29, 248, 171, 248, 256, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Передати адміністративну справу №380/5481/20 за позовом ОСОБА_1 до Запорізької міської ради про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб на розгляд Запорізького окружного адміністративного суду (вул. Сергія Синенка, 65-В, м. Запоріжжя, 69041).
Передачу адміністративної справи №380/5481/20 здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Згідно з пунктом 3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені для апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя О.П. Хома