
копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 р. Справа № 2а-1060/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Центрально-Міського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Центрально-Міського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що фізична особа ОСОБА_1 є платником земельного податку відповідно до закону. Відповідач має податковий борг по орендній платі за землю з 01.01.2009 - 09.12.2009 року в сумі 9656 грн. 58., який утворився внаслідок несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов`язання протягом граничних строків. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, суд встановив наступне.
Громадянці ОСОБА_1
на підставі договору оренди земельної ділянки від 07.06.2005 р. передано в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 238,12 кв.м.
Відповідач перебуває на обліку в Південній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі як платник окремих видів податків, в тому числі, плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідачу нараховано суму податкового зобов`язання за 01.01.09 по 09.12.09 р. та зазначено її у податковому розрахунку земельного податку.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Статтею 15 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (стаття 14 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року).
Згідно статті 27 Закону України «Про плату за землю», контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Законом України «Про систему оподаткування»№1251-ХІІ від 25.06.1991 року встановлено, що земельний податок є обов`язковим платежем, а платниками податків та зборів (обов`язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обов`язок сплачувати податки і збори (обов`язкові платежі) у встановлені законом строки.
Відповідно до інформації Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Д/о, ОСОБА_1 має податковий борг зі сплати земельного податку з фізичних осіб в сумі 9656,58 грн., який виник внаслідок несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов`язання по земельному податку.
Порядок погашення зобов`язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов`язання.
Відповідно до статті 4 Закону України №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов`язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов`язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було відправлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/3737 від 27.11.2008 р. на суму 7643,19 грн., , а також, другу податкову вимогу № 2/405 від 15.01.2009 р. на суму 7643 грн. 19 коп., які отримані відповідачем, що підтверджується підписом про їх отримання.
Таким чином, суми заборгованості зі сплати земельного податку, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 9656, 58 грн. в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ч.1, 3 ст 112 Кодексу адміністративного судочинства України Позивач може відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) на користь державного бюджету (р\р33212815700026, код бюджетної класифікації 13050500, УДКУ у Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу, код ЗКПО 24237497, банк УДКУ у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012) заборгованість зі сплати земельного податку у сумі 9656,58 (дев"ять тисяч шістсот п"ятдесят шість) грн. 58 коп.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 04.10.10 СуддяР.А. Барановський Р.А. Барановський