
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 липня 2020 р. Справа № 120/1930/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Слободонюка М.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" до Офісу великих платників податків ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2020 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" (надалі також – позивач, ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг») до Офісу великих платників податків ДПС (надалі також – відповідач, Офіс ВПП) про скасування податкового повідомлення-рішення за № 0000445211 від 24.01.2020 року, яким до позивача застосовано штраф за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН в сумі 10467,45 грн.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що за наслідками проведеної камеральної перевірки з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН (акт перевірки акт № 317/28-10-52-11/36830374 від 21.12.2019 року) відповідач дійшов висновку про порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних №№ 459, 460, 461 від 31.10.2019 року в ЄРПН протягом строків, встановлених п. 201.10 статті 201 ПК України. На підставі такого висновку контролюючим органом було винесено податкове повідомлення - рішення № 00000445211 від 24.01.2020 року, яким до ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" застосовано штраф з податку на додану вартість в розмірі 10 467,45 грн., що становить 20 % від суми ПДВ, згідно таких податкових накладних - 52 337,25 грн.
Позивач стверджує, що визначені в акті камеральної перевірки податкові накладні складені в межах часу операційного дня, встановленого Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року, та в строки, визначені пунктом 201.10. статті 201 ПК України, на підтвердження чого посилається на квитанції з програми "M.E.Doc" та наявні в ЄРПН відомості. Натомість вважає, що в даній ситуації саме відповідач порушив вимоги Порядку № 1246 в частині нездійснення реєстрації спірних податкових накладних, що порушило право платника на їх вчасну реєстрацію. За таких обставин позивач переконує суд, що в встановлена нормою пункту 120-1.1 ст. 120-1 ПК України відповідальність до нього застосовуватись не може, у зв`язку з чим вважає оскаржуване податкове повідомлення рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 13.05.2020 року позовну заяву ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні). Також відповідачу встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
04.06.2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Офісу великих платників податків ДПС (вх. № 15081/20), у якому відповідач просив у задоволенні позову відмовити повністю. Вказав на те, що приймаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення за № 0000445211 від 24.01.2020 року, контролюючий орган діяв в межах повноважень наданих нормами Податкового кодексу України. Так, відповідно до п. 201.10 ст. 210 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків. Для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, граничний строк реєстрації - останній день (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом. Відповідач зазначає, що згідно розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих податкових накладних, рядок в квитанції «D_FILL» це дата заповнення документа суб`єктом господарювання. Оскільки в квитанціях про прийняття податкових накладних №№ 456, 460, 461 від 31.10.2019 року у відповідному рядку «D_FILL» зазначено 04.12.2019, а в рядку дата стоїть 06.12.2019, то з цього слідує, що позивачем не подавалися податкові накладні до граничного терміну реєстрації, про що останній зазначає в позовній заяві, а навпаки – має місце подача таких накладних із значним запізненням. За таких обставин відповідач вважає позовну заяву позивача безпідставною, а тому просить залишити її без задоволення.
У своїй відповіді на відзив, яка надійшла до суду 11.06.2020 року (вх. № 15715) ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» вважає викладені Офісом ВПП доводи безпідставними та такими, що не підтверджуються належними доказами, у зв`язку з чим просить задовольнити власні позовні вимоги у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
21.12.2019 року контролюючим органом - Офісом великих платників податків ДПС на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 статті 20, статті 76 та відповідно до п.п. 75.1.1. п. 75.1. статті 75, статті 86 ПК України проведено камеральну перевірку дотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг", за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 21.12.2019 року за № 317/28-10-52-11/36830374.
У вказаному акті зафіксовано порушення зі сторони позивача термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, визначених статтею 201 ПК України, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, зокрема:
- податкова накладна № 459 від 31.10.2019 року на суму ПДВ 6666,67 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 06.12.2019 року (граничний термін: 15.11.2019 року) із затримкою 20 календарних днів;
- податкова накладна № 460 від 31.10.2019 року на суму ПДВ 6833,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 06.12.2019 року (граничний термін: 15.11.2019 року) із затримкою 20 календарних днів;
- податкова накладна № 461 від 31.10.2019 року на суму ПДВ 38 837,25 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 06.12.2019 року (граничний термін: 15.11.2019 року) із затримкою 20 календарних днів.
На підставі висновків даного акту камеральної перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.01.2020 року № 0000445211, яким відповідно до вимог ст. 120-1 ПК України до ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" застосовано штраф у розмірі 10 467,45 грн., що становить 20% від суми ПДВ - 52337,25 грн., зазначеної у відповідних податкових накладних за затримку їх реєстрації на термін від 16 до 30 календарних днів.
Дане податкове повідомлення-рішення було оскаржене позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової служби України, яка своїм рішенням від 31.03.2020 року № 11655/6/99-00-08-05-05-06 скаргу ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» залишила без задоволення, а оспорюване рішення - без змін.
Наведене стало передумовою для звернення позивача до суду.
Надаючи оцінку спору, який виник між сторонами у справі, суд враховує, що порядок реєстрації податкових накладних та підстави для нарахування штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних визначено Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).
Абзацом першим пункту 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10. статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до пункту 14.1.60 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до абзаців 2-5 пункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Згідно з наступними абзацами пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
У п. 201.10 ст. 201 ПК України також встановлено строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН.
Відповідно до абзаців 14-16 п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Отже, головною умовою для застосування штрафної санкції відповідно до вищезазначеної норми є несвоєчасна реєстрація податкової накладної, саме факт несвоєчасної реєстрації допущений платником податків надає право контролюючому органу провести перевірки та застосувати до платника податків фінансову відповідальність за порушення законодавства.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (абз. 21 п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру додаткових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі, визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 N 1246 (далі- Порядок N 1246).
Відповідно до пункту 2 Порядку N 1246 у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації;
операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Згідно з пунктом 3 Порядку N 1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Відповідно до пункту 4 Порядку N 1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Згідно з пунктами 12-13 Порядку N 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Пунктом 14 Порядку N 1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У свою чергу наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017 затверджено Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, згідно положень якого автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для надання таких документів. У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.
Отже, законодавством чітко визначено порядок складання, підписання, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, саме квитанція про прийняття податкової накладної є належним підтвердженням дати та часу її подання до Реєстру.
Із матеріалів справи, зокрема акту камеральної перевірки № 317/28-10-52/11/36830374 від 21.12.2019 року слідує, що складені позивачем 31.10.2019 року податкові накладні № 459, № 460, № 641, щодо яких граничний термін реєстрації є 15.11.2019 року, зареєстровані в ЄРПН лише 06.12.2019 року, тобто із затримкою в 20 календарних днів. Відомості про прийняття таких податкових накладних підтверджуються квитанціями № 1 від 06.12.2019 року.
У той же час доводи позивача про виконання ним вимог п. 201.10. ст. 201 ПК України в частині дотримання строку реєстрації податкових накладних зводяться виключно до того, що податковим органом на протязі операційного дня не було надіслано ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» квитанції про прийняття або неприйняття вказаних податкових накладних.
Разом із тим у своїх поясненнях позивач жодним чином не послався на дату, коли він направив на реєстрації відповідні податкові накладні, в межах граничного терміну їх реєстрації, як і не надав жодних доказів про те, що ним направлялися спірні податкові накладні до ЄРПН в строк до 15.11.2019 року. Так, про вчинення таких юридичних та фактичних дій щодо своєчасної реєстрації податкових накладних не зазначено ані у описовій частині позовної заяви, ані у наданих до суду матеріалах.
Тому, задля вжиття належних заходів із метою встановлення обставин, за яких на думку позивача відбулось порушення його прав, суд, керуючись визначеним у ст. 9 КАС України принципом офіційного з`ясування усіх обставин справи, при відкритті провадження у даній справі додатково витребував у платника податків докази на підтвердження його позиції та які мали би зберігатися у нього, а саме докази, які підтверджують відправлення на реєстрацію спірних податкових накладних №№ 459, 460, 461 від 31.10.2019 в межах строків, визначених п. 201.10 ст. 200 ПК України, за допомогою відповідного програмного комплексу (наприклад: скрін-шот даних з системи "M.E.Doc", тощо), докази неотримання квитанції про прийняття (неприйняття) відповідних накладних в межах операційного дня, коли такі податкові накладні були направлені на реєстрацію в ЄРПН; інформацію щодо дати (день, місяць та рік), коли саме позивач подав на реєстрацію в ЄРПН спірні податкові накладні.
Однак, такі вимоги суду залишилися позивачем без уваги і останнім не було надано жодних доказів на підтвердження підстав, викладених в позовній заяві щодо своєчасності подання на реєстрацію в ЄРПН спірних податкових накладних.
На противагу вищезазначеному, представником відповідача одночасно із поданням відзиву на позовну заяву було надано скрін-шоти квитанцій про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в ЄРПН (податкові накладні за № 459, № 460, № 461 від 31.10.2019 року); витяг з M.E.Doc опису XML-структури податкової накладної, а також пояснення щодо затвердженого Формату (стандарту) електронного документа звітності суб`єкта господарювання та Опису довідників, що публікуються з таким Форматом.
Так, досліджуючи відповідні квитанції про подання на реєстрації податкових накладних № № 459, 460, 461 від 31.10.2019, які датовані 06.12.2019, суд звертає увагу на наказ Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 року № 729, яким затверджено Формат (стандарт) електронного документа звітності суб`єктів господарювання, та в пункті 6 якого затверджені розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих електронних документів. Зокрема, згідно із цим Форматом (стандартом) рядок в квитанції <D_FILL> - це "дата заповнення документа суб`єктом господарювання" (формат ддммррр).
Із наявних в матеріалах справи та долучених позивачем до позовної заяви квитанцій від 06.12.2019 року (а.с. 28-30, 33-35, 38-40) про прийняття на реєстрацію податкових накладних вбачається, що по податковій накладні № 459 від 31.10.2019 року в квитанції в рядку <D_FILL> зазначено 04.12.2019, а в рядку дата стоїть 06.12.2019 року о 11:49, по податковій накладні № 460 від 31.10.2019 року в квитанції в рядку <D_FILL> зазначено 04.12.2019, а в рядку дата стоїть 06.12.2019 року о 11:50, по податковій накладні № 461 від 31.10.2019 року в квитанції в рядку <D_FILL> зазначено 04.12.2019, а в рядку дата стоїть 06.12.2019 року о 11:50.
Із вищевикладеного слід зробити висновок, що позивачем не дотримані вимоги ПК України та Порядку № 1246 щодо порядку та строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а саме спірні податкові накладні не були подані на реєстрацію в ЄРПН до граничного терміну – 15.11.2019 року. Доказів про зворотнє позивачем надано не було.
Оскільки за порушення термінів реєстрації податкових накладних встановлена відповідальність згідно з положеннями ст. 120-1 ПК України, то застосування такої відповідальності контролюючим органом до позивача не суперечить вимогам Податкового кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно винесено податкове повідомлення-рішення за № 0000445211 від 24.01.2020 року, яким до позивача застосовано штраф за порушення граничних термінів реєстрації податкових/накладних розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН в сумі 10467,45 грн.
У відповідності до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов переконання, що у спірних правовідносинах відповідач зазначеного припису дотримався, а тому відсутні ознаки порушення ним прав, свобод та законних інтересів позивача.
Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та дій і докази, надані позивачем, суд приходить до переконання, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.
З урахуванням вимог ст. 139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не присуджується.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5, 9, 72-77, 90, 194, 241-246, 255, 262 КАС України суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні вимог адміністративного позову відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити сторін
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" (код ЄДРПОУ: 36830374, місцезнаходження: вул. Енергетична, буд. 5, м. Вінниця, 21022);
Відповідач: Офіс великих платників податків Державної податкової служби (код ЄДРПОУ: 43141471, місцезнаходження: вул. Дегтярівська, буд. 11 Г, м. Київ, 04119).
Суддя Слободонюк Михайло Васильович