Постанова № 90397647, 09.07.2020, Снятинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
09.07.2020
Номер справи
351/1032/20
Номер документу
90397647
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 351/1032/20

Номер провадження №3/351/649/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 липня 2020 року м.Снятин

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Калиновський М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління оперативно-розшукової діяльності ГУ ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає в АДРЕСА_1 ,

за ст. 164 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 04.06.2020р. близько 12:40 год. в с. Орелець Снятинського району вчинив адміністративне правопорушення, здійснював провадження господарської діяльності без дозвільних документів, а саме реалізовував паливно-мастильні матеріали на АЗС за адресою: вул. Равлюка,21 в с. Орелець Снятинського району Івано-Франківської області.

ОСОБА_1 у судове засідання не з"явився, однак подав до суду письмові пояснення в яких просив провадження по справі закрити, у зв"язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП. Зазначив, що не здійснює господарську діяльність з реалізації паливно-мастильних матеріалів на АЗС та не отримує жодного прибутку. Зокрема зазначив, що не є суб"єктом даного адміністративного правопорушення, оскільки не являється фізичною особою - підприємцем. Зазначив, що суб"єктом адміністративного правопорушення за здійснення господарської діяльності без дозвільних документів може бути лише суб"єкт господарювання, який не одержав документа дозвільного характеру, а він не являється суб"єктом господарювання. Також посилався на те, що в матеріалах адміністративної справи відносно нього, відсутні належні та допустимі докази, а протокол про адміністративне правопорушення №333 від 04.06.2020р. не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з"ясувавши фактичні обставини, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, дослідивши письмові пояснення, суд приходить до наступного висновку.

Здійснення підприємницької діяльності без реєстрації тягне адміністративну відповідальність за ст. 164 КУпАП.

Відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП наступає у разі провадження господарської діяльності без державної реєстрації, як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

Об`єктом вказаного правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.

Об`єктивна сторона даного правопорушення виражається у провадженні господарської діяльності без одержання дозволу чи іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

Суб"єктом вказаного адміністративного правопорушення є фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку.

Суб"єктивна сторона зазначеного правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого та непрямого умислу.

Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Основними засадами судочинства, визначеними ст. 129 Конституції України, є, крім інших, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 6 «Право на справедливий суд» Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Згідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Зокрема, відповідно до вимог ст. 58 ГКУ суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.1 ст.128 ГКУ громадянин визнається суб`єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу.

З досліджених письмових доказів встановлено наступне:

- з протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серії №333 від 04.06.2020р., слідує, що ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність без дозвільних документів по АДРЕСА_2 ;

- з акту огляду речей (документів) при вчиненні адміністративного правопорушення від 04.06.2020р., вбачається, що в ході проведення огляду автозаправної станції яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , було виявлено та вилучено металеву цистерну ємкістю 10м.куб. з 3500 літрів дизельного палива, яка обладнана автозаправним терміналом для відпуску палива (дизель) та один пістолет для заправки транспортних засобів. Дані товарно-матеріальні цінності належним чином опечатані та передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 ;

- з акту приймання-передачі на відповідальне зберігання від 04.06.2020р. вбачається, що ОСОБА_1 передано на відповідальне зберігання металеву цистерну ємкістю 10 м. куб., термінал для відпустки палива, один пістолет для заправки транспортного засобу та ПММ, які поміщені у вказану металеву цистерну в кількості: 3500л дизельного палива ;

- з письмових пояснень ОСОБА_1 слідує, що він 04.06.2020р. на АЗС по вул. Равлюка,21 в с. Орелець заправив транспортний засіб дизельним паливом у кількості 12 літрів на суму 200 грн. Свою господарську діяльність по реалізації дизельного палива на АЗС в с. Орелець по вул. Равлюка,21, здійснював без належного оформлення діяльності та ліцензії на роздрібну торгівлю пальним. Також повідомив, що в ємкості, яка підключена до паливо-роздавальної колонки, з якої здійснюється реалізація дизельного палива на час складання протоколу про адміністративне правопорушення знаходиться 3500 літрів дизпалива. Вказав, що пояснення з його слів записані вірно та зауважень і доповнень немає;

- з фототаблиці (а.с.6) слідує, що по вул. Равлюка у с. Орелець Снятинського району знаходиться термінал для відпуску палива, який обладнаний одним пістолетом для заправки транспортних засобів.

З врахуванням зазначеного, суд, оцінивши зібрані та досліджені у судовому засіданні докази в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, яке грунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП повністю доведена в ході судового розгляду, оскільки зібраними у справі доказами підтверджується факт порушення порядку здійснення господарської діяльності, а саме: реалізації останнім нафтопродуктів без дозвільних документів.

Суд, відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності розглянув дану справу з дотриманням вказаних вимог та прийшов до зазначеного висновку.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.40-1, 164, 245, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 грн. (Реквізити рахунків для зарахування надходжень «Адміністративні штрафи та інші санкції» Отримувач: УК у Снятин. р-ні /Снятин. р./21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37953316 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Номер рахунку: UA638999980313050106000009417 Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції), з конфіскацією паливно-мастильних матеріалів у кількості 3500л дизельного палива, металевої цистерни ємкістю 10 м.куб, терміналу для відпуску палива, пістолету для заправки транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 420,40 грн. судового збору в дохід держави (Реквiзити щодо стягнення судового збору за рішенням суду на користь держави Отримувач: ГУК у м. Києві / м. Київ / 22030106 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М.М.Калиновський