Ухвала суду № 90390923, 07.07.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.07.2020
Номер справи
640/11569/20
Номер документу
90390923
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про витребування доказів

07 липня 2020 року м. Київ № 640/11569/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т., при секретарі судових засідань Ігнатову І.Ю., за участю представників позивача та відповідача-1, без участі представників відповідача-2 та третьої особи, під час розгляду у підготовчому засіданні адміністративної справи за Щасливцевської сільської ради до Кабінету Міністрів України, Херсонської обласної державної адміністрації, третя особа - Стрілківська сільська рада, про визнання протиправним та скасування розпорядження №474-р в частині, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У підготовчому провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - суд) знаходиться справа №640/11569/20 (далі - справа) за позовом Щасливцевської сільської ради (далі - позивач) до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач-1, КМУ), Херсонської обласної державної адміністрації (далі - відповідач-2, Херсонська ОДА), третя особа - Стрілківська сільська рада (далі - третя особа), у якій позивач просить суд:

1) визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області" у частині затвердження графічної частини (карти Херсонської області) та переліку спроможних територіальних громад Херсонської області перспективного плану формування територій громад Херсонської області, які передбачають створення спроможної Генічеської територіальної громади із адміністративним центром у м. Генічеськ, до якої включено території усіх територіальних громад Генічеського району Херсонської області;

2) зобов`язати Херсонську ОДА розробити та подати на затвердження КМУ, а КМУ зобов`язати розглянути проект змін до перспективного плану формування територій Херсонської області в частині змін до формування територій Генічеського району Херсонської області з дотриманням вимог нормативно-правових актів та з урахуванням необхідності усунення порушень, встановлених судом під час розгляду даної справи, а саме: змінити проект перспективного плану формування територій Херсонської області відповідно до другого варіанту перспективного плану формування територій громад Херсонської області, поданого Херсонською обласною державною адміністрацією листом від 14.02.2020 р. №2201/0-20/16/344-1637 "Про проект перспективного плану формування територій громад», який передбачає створення на території Генічеського району Херсонської області спроможних Генічеської територіальної громади із адміністративним центром у місті Генічеськ та Щасливцевської територіальної громади із адміністративним центром у селі Щасливцеве із наступним складом населених пунктів, які увійдуть до складу спроможних територіальних громад:

- до складу спроможної Генічеської територіальної громади мають увійти: Генічеська (код територіальної громади КОАТУУ 6522110100), Новогригорівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522181000), Новодмитрівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522181500), Новоіванівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522182000), Новоолексіївська (код територіальної громади КОАТУУ 6522155400), Озерянська (код територіальної громади КОАТУУ 6522182500), Павлівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522183000), Партизанська (смт Рикове; код територіальної громади КОАТУУ 6522155700), Петрівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522183500), Плавська (код територіальної громади КОАТУУ 6522180400), Привільненська (код територіальної громади КОАТУУ 6522183700), Рівненська (код територіальної громади КОАТУУ 6522184000), Сокологірненська (код територіальної громади КОАТУУ 6522184500), Стокопанівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522185000), Фрунзенська (с.Азовське; код територіальної громади КОАТУУ 6522187000), Червонська (Червонопрапорна; код територіальної громади КОАТУУ 6522187500), Чонгарська (код територіальної громади КОАТУУ 6522188000), Щорсівська (с.Олексіївка; код територіальної громади КОАТУУ 6522188500);

- до складу спроможної Щасливцевської територіальної громади мають увійти: Щасливцівська (код територіальної громади КОАТУУ 6522186500) Стрілківська (код територіальної громади КОАТУУ 6522185200).

Разом з тим, позивачем заявлено письмове клопотання про витребування у відповідачів: документів, у яких офіційно зафіксовано результати оцінки спроможності територіальних громад на території Херсонської області, які передували розробці двох проектів перспективних планів, що у лютому 2020 року були направлені на розгляд КМУ; документів стосовно створення та діяльності робочої групи щодо розробки перспективного плану формування територій громад Херсонської області, які передували розробці двох проектів перспективних планів, що у лютому 2020 року були направлені на розгляд КМУ; усіх протоколів консультацій, передбачених п. 13 Методики формування спроможних територіальних громад, які передували направленню проектів перспективного плану територій Херсонської області на розгляд КМУ у лютому 2020 року; рішення органів місцевого самоврядування, відповідно до яких Херсонська ОДА визначила потенційні адміністративні центри спроможних територіальних громад на території Генічеського району Херсонської області; паспорти спроможних територіальних громад на території Генічеського району Херсонської області, які додавались до обох проектних варіантів перспективного плану Херсонської області, опублікованих на сайті Херсонської ОДА, які направлялись на затвердження КМУ; документів, які підтверджують факт погодження проекту розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області" всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування; документи, які підтверджують факт погодження проекту розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області" із органами місцевого самоврядування Херсонської області, у тому числі із позивачем, а також із місцевими державними адміністраціями Херсонської області.

Також у судовому засіданні представник позивача, просив витребувати у відповідача-2 лист Херсонської ОДА від 14 лютого 2020 року №2201/0-20/16/344-1637 "Про проект перспективного плану формування територій громад" та два варіанти перспективного плану формування територій громад області у частині Генічеського району (далі - заявлене клопотання).

В обґрунтування заявленого клопотання, представником позивача зазначено, зокрема, що листом від 08.05.2020р. представник позивача звертався до відповідачів з проханням надати ряд документів, які мали бути створеними під час розроблення та прийняття оскаржуваного розпорядження, однак станом на момент подачі позову запитувані документи не отримано.

Представник відповідача-1 не заперечував проти заявленого клопотання, зазначивши, зокрема, що вказані документи відсутні у КМУ та знаходяться у головного розробника, а тому відсутня можливість їх надання до суду у разі витребування.

При цьому представники відповідача-2 та третьої особи в судове засідання не прибули, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

Водночас, представник третьої особи просив суд розглядати справу без його участі.

Так, відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 77, ч.ч. 1, 3 ст. 80, ч.ч. 1, 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подано в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Таким чином, враховуючи вище викладені норми законодавства та з`ясовані судом обставини, вислухавши думку присутніх у судовому засіданні представників позивача та відповідача-1, а також оцінивши докази, які містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та, як наслідок, наявність підстав для його задоволення в частині витребування у Херсонської ОДА зазначених документів, оскільки наявність у матеріалах справи витребуваних доказів має значення для всебічного, повного і об`єктивного розгляду та вирішення справи із прийняттям у ній законного і обґрунтованого рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 72, 77, 80, 94, 241, 243, 248, 255, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити частково клопотання позивача про витребування доказів.

2. Витребувати у Херсонської обласної державної адміністрації:

- документи, у яких офіційно зафіксовано результати оцінки спроможності територіальних громад на території Херсонської області, які передували розробці двох проектів перспективних планів, що у лютому 2020 року були направлені на розгляд КМУ;

- документи стосовно створення та діяльності робочої групи щодо розробки перспективного плану формування територій громад Херсонської області, які передували розробці двох проектів перспективних планів, що у лютому 2020 року були направлені на розгляд КМУ;

- усі протоколи консультацій, передбачених п. 13 Методики формування спроможних територіальних громад, які передували направленню проектів перспективного плану територій Херсонської області на розгляд КМУ у лютому 2020 року; рішення органів місцевого самоврядування, відповідно до яких Херсонська ОДА визначила потенційні адміністративні центри спроможних територіальних громад на території Генічеського району Херсонської області;

- паспорти спроможних територіальних громад на території Генічеського району Херсонської області, які додавались до обох проектних варіантів перспективного плану Херсонської області, опублікованих на сайті Херсонської ОДА, які направлялись на затвердження КМУ;

- документи, які підтверджують факт погодження проекту розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області" всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування;

- документи, які підтверджують факт погодження проекту розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області" із органами місцевого самоврядування Херсонської області, у тому числі із Щасливцевською сільською радою, а також із місцевими державними адміністраціями Херсонської області;

- лист Херсонської ОДА від 14 лютого 2020 року №2201/0-20/16/344-1637 "Про проект перспективного плану формування територій громад";

- два варіанти перспективного плану формування територій громад області у частині Генічеського району

3. Зобов`язати керівництво Херсонської обласної державної адміністрації організувати подання витребуваних доказів (або письмових пояснень із зазначенням причин неможливості їх подання із приєднанням засвідчених копій відповідних підтверджуючих доказів) безпосередньо у судове засідання, призначене на 04 серпня 2020 року о 10 год. 30 хв. за адресою: місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 8, корпус 1, зал №7, або протягом п`яти днів із дня отримання копії даного судового рішення до канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва для долучення до матеріалів адміністративної справи №640/11569/20.

4. Роз`яснити, що згідно з ч. 8 ст. 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

5. В іншій частині клопотання залишити без задоволення..

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Ю.Т. Шрамко