Рішення № 90390571, 10.07.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.07.2020
Номер справи
826/10364/18
Номер документу
90390571
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2020 року м. Київ №826/10364/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., розглянув-ши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату (далі - Комісаріат), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - ГУ ПФУ в м. Києві) про визнання бездіяльності протиправ-ною, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Комісаріату щодо не зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення позивача грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні як складових грошового забезпечення;

- зобов`язати Комісаріат подати до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослуж-бовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відпо-відно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомо-ги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні;

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні;

- зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві після отримання довідки з Комісаріату про розмір грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні нарахувати та виплатити позивачу пенсію, виходячи з грошового забезпечення з урахуванням цих складових на підставі такої довідки, починаючи з 25.05.2017;

- зобов`язати Комісаріат та ГУ ПФУ в м. Києві подати до суду протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням законної сили звіт про його виконання.

В обґрунтування позову зазначив, що у травні 2018р. він дізнався про невірне нараху-вання і виплату йому пенсії, розмір якої обчислено без урахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, тому звернувся до відповідачів із заявами про перерахунок пенсії з урахуванням вказаних додаткових видів грошового забезпечення, у задоволенні яких йому відмовлено. Вважає відмови відповідачів неправомірними, які не відповідають вимогам ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військово-службовців та членів їх сімей", ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановам Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, від 07.11.2007 №1294 і від 23.04.2012 №355 і порушують право позивача на належне пенсійне забезпечення. На підтвердження своїх доводів послався на постанову Верховного Суду України від 10.03.2015 №21-70а15.

Комісаріат подав відзив, в якому просить відмовити в позові з тих підстав, що при призначенні пенсії усі необхідні документи були подані органу Пенсійного фонду. У березні 2018р. до Комісаріату надійшли списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, у зв`язку з чим Комісаріат подав до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача з ураху-ванням окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової набавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звіль-нення із служби, що визначені станом на 01.03.2018.

Позивач подав відповідь на відзив, зміст якої, загалом, повторює зміст позовної заяви. Позивач зазначив, що Комісаріат надав до ГУ ПФУ в м. Києві всі документи, передбачені п. 7 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 №3-1 для призначення пенсії, у т.ч. довідку про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби. Проте, у вказаній довідці Комісаріат не зазначив грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні. Вважає, що Комісаріат повинен подати нову довідку з урахуванням вказаних видів грошового забезпечення. Також вважає, що ГУ ПФУ в м. Києві не проконтро-лювало внесення Комісаріатом до вказаної довідки усіх додаткових видів грошового забезпе-чення, чим допущено протиправну бездіяльність.

Суд зауважує, що у відповіді на відзив позивач повідомив про отримання відзиву від ГУ ПФУ в м. Києві, однак до суду такий відзив не надходив й в матеріалах справи відсутній.

18 червня 2020р. до суду надійшла заява позивача про задоволення позову з ураху-ванням рішень судів і усіх надбавок, доплат, премій, в якій, зокрема, зазначено, що не лише вказані у позовній заяві складові, а й усі складові грошового забезпечення, а саме: доплата за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавка за особливо важливі завдання, премія, процентна надбавка за вислугу років, оклад за військове звання, посадового окладу за займаною позивачем перед звільненням посадою, а саме за 30 тарифним розрядом, у розмі-рах, відповідних до розмірів основних видів грошового забезпечення, як середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. У цій заяві позивач просить задовольнити позов повністю з урахуванням рішень судів, а зокрема, рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19, та усіх складових грошового забезпечення.

Згідно з ч. 1 ст. 47 КАС України позивач має право змінити предмет або підстави позову <> шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 7 ст. 47 КАС України у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.

У вказаній заяві, фактично, змінюються первісні підстави позову і зазначаються нові вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, тому до цієї заяви застосовуються правила ст. 47 КАС України.

Враховуючи недопустимість одночасної зміни предмету і підстав позову, а також зва-жаючи на відсутність доказів направлення цієї заяви відповідачам, суд дійшов висновку про наявність підстав, передбачених ч. 7 ст. 47 КАС України, для повернення заяви без розгляду.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.

Позивач проходив військову службу, з якої був звільнений у запас (за станом здоров`я) та з 03.06.2013 виключений із списків особового складу частини, всіх видів грошового забезпечення, що підтверджується копіями витягу з наказу начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України від 22.04.2013 №262, витягу з наказу командира ВЧ А2330 (по стройовій частині) від 03.06.2013 №102.

Позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пен-сійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач звернувся до Комісаріату із заявою від 25.05.2018, в якій, пославшись на постанову Верховного Суду України від 10.03.2015 №21-70а15, просив здійснити перераху-нок його пенсії з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, оформити їх у довідку та надати до ГУ ПФУ в м. Києві для перерахунку пенсії.

Також позивач звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві із заявою від 25.05.2018, в якій, пославшись на постанову Верховного Суду України від 10.03.2015 №21-70а15, просив здійс-нити перерахунок пенсії з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.

Листом Комісаріату від 11.06.2018 №4188 позивачу повідомлено, що з 01.01.2007 призначенням, перерахунком та виплатою пенсій займається Пенсійний фонд України. Для призначення позивачу пенсії Комісаріатом своєчасно та в повному обсязі надано органу Пенсійного фонду необхідні документи, у т.ч. довідку про додаткові види грошового забезпе-чення та премії у середніх розмірах за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією, яка складається за встановленим зразком, визначеним Додатком 1 до листа Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 17.04.2008 №248/6/С/468-Д. Зазначив, що на Комісаріат не покладено обов`язку виготовляти та складати довідки зазначеного зразку.

Листом ГУ ПФУ в м. Києві від 11.06.2018 №17559/02/Х-1728 позивачу повідомлено, що оскільки в ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військо-вої служби та деяких інших осіб" і в п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 не зазначені такі види грошового забезпечення як матеріальна допомога на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні та індексація, підстави для їх врахування при розрахунку середньої суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням для розрахунку пенси відсутні.

Також, судом встановлено, що у 2018р. ГУ ПФУ в м. Києві проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 на підставі отриманої від Комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії. При обчисленні (перера-хунку) пенсії позивача не враховувались зазначені позивачем види грошового забезпечення, як: грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, а також індексація.

Копії довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, а також довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії у середніх розмірах за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією у матеріалах справи відсутні, однак наведені обставини визнаються позивачем, Комісаріатом у своїх зая-вах по суті справи, а також підтверджуються змістом отриманих позивачем відповідей.

Спірні правовідносини стосуються перерахунку і виплати пенсії, призначеної згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та індексації.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною 1 ст. 15 Закону №2011 визначено, що пенсійне забезпечення військовослуж-бовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстро-кової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підви-щення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з абзацами 1-3 п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу орга-нів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забез-печення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підви-щення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

При вирішенні даної справи підлягають врахуванню висновки Великої Палати Вер-ховного Суду у постанові від 06.02.2019 №522/2738/17 та Верховного Суду у постановах від 20.09.2019 №344/12444/17, від 11.12.2019 №638/5794/17, в яких зазначено, що Закон №2262 передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військо-вим званням, процентна надбавка за вислугу років) і щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. При обчисленні пенсії не врахо-вується такі складові грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забез-печення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного ст. 43 Закону №2262, який є вичерпним.

Оскільки такі складові грошового забезпечення позивача як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні є одноразовими додатковими видами грошового забезпе-чення, то, враховуючи положення ч. 3 ст. 43 Закону №2262 і абзаців 1-3 п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 і вищезазначені висновки Верховного Суду, дані одноразові додаткові види грошового забезпечення не підлягали врахуванню при обчис-ленні (перерахунку) пенсії, незалежно від сплати з їх сум ЄСВ. Крім цього, правова позиція щодо відсутності підстав для включення одноразової грошової допомоги при звільненні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, висловлена в рішенні Верхов-ного Суду України від 12.09.2017 №21-1115а16 та у постановах Верховного Суду, зокрема, від 03.05.2018 №728/1876/17, від 22.11.2018 №344/10953/17, від 11.12.2019 №638/5794/17.

Посилання позивача на постанову Верховного Суду України від 10.03.2015 №21-70а15 суд не бере до уваги, зважаючи на положення ч. 5 ст. 242 КАС України і актуальні висновки Верховного Суду у справах у подібних правовідносинах.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій війсь-ковослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінету Міністрів України.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", зат-вердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, передбачено: пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Зако -ном, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1); під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вис-лугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогіч-ною посадою та військовим (спеціальним) званням (абз. 1 п. 5).

У додатку №2 до цього Порядку визначалось, що довідка про розмір грошового забез-печення, що враховується для перерахунку пенсій може включати посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років у відсотковому відношенні.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перераху-нок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було визначено перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України "Про пенсійне забезпе-чення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01.03.2018, з ураху-ванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звіль-нення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місце-вого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Зважаючи на положення ч. 4 ст. 63 Закону №2262 щодо повноважень Кабінету Мініст-рів України передбачати умови, порядок та розміри перерахунку пенсій, у зв`язку з підви-щенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, а також на ч. 1 ст. 49 Закону України від 27.02.2014 №794-VII "Про Кабінет Міністрів України", згідно з якою акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов`язковими для виконання, суд дійшов висновку про правомірність складення Комісаріатом у 2018р. довідки за формою, чинною на час виникнення спірних правовідносин з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років.

Отже, не зазначення Комісаріатом у довідці про розмір грошового забезпечення пози-вача грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, а також відповідь Комісаріату від 11.06.2018 на заяву позивача, є правомірними і не порушили право позивача на перерахунок його пенсії з 01.01.2018 відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та від 21.02.2018 №103.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог про визнання протиправної бездіяльності Комісаріату та про його зобов`язання подати до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з урахуванням зазначених позивачем одноразових додаткових видів грошового забез-печення, оскільки таких підстав у відповідача не було.

Посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" суд відхиляє, оскільки на час виникнення спірних правовідносин між сторонами вказана постанова втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" суд відхиляє, оскільки вона стосується підвищення до пенсій, призначених до 01.07.2012. Суд нагадує, що позивач звільнений з військової служби у запас у 2013р.

Щодо не зазначення грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні у довідці про додаткові види грошового забезпечення та премії у середніх розмі-рах за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією, то, судячи із змісту заяв по суті справи, вказана довідка складалась Фінансовим управлінням Генераль-ного штабу Збройних Сил України, а не Комісаріатом, тому у суду не має підстав для висновку про допущення Комісаріатом порушень при оформленні цієї довідки.

Враховуючи встановлені вище обставини і наведені мотиви, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог про визнання протиправними дій ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови у перерахунку пенсії позивача із врахуванням вказаних ним у заяві від 25.05.2018 одноразових додаткових видів грошового забезпечення, оскільки оспорювана відмова, оформлена листом від 11.06.2018, є правомірною і відповідає вимогам ч. 3 ст. 43 Закону №2262 і абзаців 1-3 п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393.

Інших підстав для задоволення заяви позивача від 25.05.2018 і проведення перера-хунку його пенсії, зокрема на підставі ч. 2 ст. 63 Закону №2262, судом не встановлено, оскільки до заяви від 25.05.2018 позивачем не додавались додаткові документи, які б перед-бачали збільшення його пенсії.

Суд зауважує, що правова позиція щодо наявності підстав для включення індексації до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, висловлена у постановах Верховного Суду від 11.12.2019 №638/5794/17 і від 06.02.2020 №643/5653/17. Однак, як зазначив суд вище, довідка про додаткові види грошового забезпечення оформлювалась Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України, а не Комісаріатом. Оновлена довідка, яка б включала відомості про виплату позивачу індексації, позивачем до ГУ ПФУ в м. Києві із заявою від 25.05.2018 не подавалась, тому у відповідача не було підстав для її врахування при обчисленні (перерахунку) пенсії.

Окремо, проаналізувавши рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 і Верховним Судом прийнято рішення від 17.12.2019 у справі №160/8324/19, суд зазначає наступне.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Згідно з ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Рішення суду у справі №826/3858/18 не спростовує наявність підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018, встановлених постановами Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 і від 21.02.2018 №103. Водночас, у зв`язку з набранням 05.03.2019 цим рішенням законної сили та згідно з ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у позивача виникло право на перерахунок його пенсії з 01.04.2019 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які він одержував.

Також, Верховним Судом прийнято рішення від 17.12.2019 у справі №160/8324/19, залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020, в якому зроблено висновок про наявність підстав для оформлення та подання до органів Пенсійного фонду нових довідок про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019.

Водночас, реалізація позивачем цього права і його захист не є підставою даного позову і не стосується суті спору, який розглядається. Сторонами не зазначались, а судом не з`ясовувались фактичні обставини у контексті реалізації права позивача на перерахунок пенсії з 01.04.2019, оскільки вони не відносяться до предмету доказування у справі і не впливають на наявність чи відсутність підстав для задоволення заявлених позовних вимог. Суд нагадує, що суть спору, який розглядається, полягає у перерахунку пенсії з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а не щомісячних додаткових видів.

З огляду на викладене у суду відсутні передбачені ч. 2 ст. 9 КАС України підстави для виходу за межі позовних вимог, оскільки це не стосується суті спору і не пов`язано із захис-том права позивача при здійсненні перерахунку його пенсії.

Підсумовуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

З огляду на відмову в задоволенні позову та згідно із ст. 139 КАС України судовий збір не підлягає стягненню з відповідачів.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 47, 90, 139, 241-246, 257-263 КАС України, суд

в и р і ш и в:

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову у повному обсязі.

Позивач: ОСОБА_1 ;

адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ;

адреса для листування: АДРЕСА_2 ;

РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідачі:

1) Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві;

04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368.

2) Київський обласний військовий комісаріат,

04053, м. Київ, пров. Артилерійський, 5в, код ЄДРПОУ 07910662.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Дата рішення є днем складення його у повному обсязі.

Суддя Д.А. Костенко