
Справа №461/5008/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2020 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., з участю представника Галицької митниці Держмитслужби Лубоцького Б.І., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівник «K&K WHOLESALE ОСОБА_2 », проживає: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,-
В С Т А Н О В И В :
10.05.2020 в зону митного контролю пункт пропуску «Рава-Руська-Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Галицької митниці Держмитслужби в`їхав транспортний засіб реєстраційний номер НОМЕР_1 з товаром: «гуманітарна допомога: Вживаний одяг, взуття та інше, вагою 5071 кг.», який прямував з Республіки Польща в Україну смугою руху «червоний коридор» в режимі імпорт. Як підставу для переміщення товару, водієм фірми перевізника до митного контролю подано наступні документи:- міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) №UN/291 від 07.05.2020 року;- рахунок-фактура (ADD to Invoice) №FV-31 UKRAINA 01 від 04.05.2020 року;- сертифікат про дарування від 04.05.2020 до рахунку-фактури (ADD to Invoice) №FV-31 UKRAINA 01;- санітарний сертифікат від 04.05.2020 до рахунку-фактури (ADD to Invoice) №FV-31 UKRAINA 01;- книжка МДП (CARNET TIR) XT82886981.Відповідно до поданих документів, компанією «K&K WHOLESALE LTD» (44 Ullswater Avenue, Morecambe, England, LA4 5TY ідентифікаційний номер 10320227), на адресу отримувача Благодійна Організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "КРИЛА НАДІЇ-2017» (пров. Яковлівський, 10, м. Мерефа, Харківський район, Харківська область, код ЄДРПОУ 43281819) відправлено товар: «гуманітарна допомога: Вживаний одяг, взуття та інше, вагою 5071 кг. у 619 коробках». Вартість переміщуваного товару заявлена у товаросупровідних документах становить 540 британських фунтів стерлінгів. При цьому, на поданих до митного контролю товаросупровідних документах наявний підпис керівника компанії «K&K WHOLESALE LTD» ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ).Під час здійснення митних формальностей проведено митний огляд переміщуваного вантажу у ході якого встановлено, що у транспортному засобі серед заявленого товару виявлено: одяг в асортименті без ознак використання з бирками різних виробників вагою 961 кг., а також взуття в асортименті без ознак використання у кількості 816 пар. Інформація про виявлений товар відсутня у товаросупровідних документах.З метою з`ясування обставин вивезення з території Євросоюзу зазначеного вище товару та переміщення його через митний кордон України, Галицька митниця Держмитслужби листом від 12.05.2020 №7.4/20-01/14/12824 скеровувався запит до компанії «Orionplus sp. z o.o.» (ul. Laszczowiecka 8, 22-600 Tomaszow Lubelski, Польща), яка здійснювала митне оформлення товару на території Республіки Польща. Від зазначеної компанії 13.05.2020 отримано відповідь та копії товаросупровідних документів, які є ідентичними до документів, що подано до митного контролю водієм фірми перевізника.Також Галицькою митницею Держмитслужби листом від 13.05.2020 №7.4/20-01/14/12968 скеровувався запит до компанії «K&K WHOLESALE LTD». Від зазначеної компанії 14.05.2020 отримано відповідь та копії товаросупровідних документів, які є ідентичними до документів, що подано до митного контролю водієм фірми перевізника.Крім цього, 14.05.2020 Галицькою митницею Держмитслужби листом від 14.05.2020 №7.4/20-01/14/13138 керівнику компанії «K&K WHOLESALE LTD» ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) скеровувалося повідомлення про виявлені невідповідності щодо переміщуваного товару, а також про необхідність прибуття до Галицької митниці Держмитслужби для фіксації виявленого правопорушення. У визначений час керівник компанії «K&K ОСОБА_5 » ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) не прибув і про причину неявки не повідомив.Враховуючи викладене, встановлено, що керівник компанії «K&K ОСОБА_5 » ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товару його кількості та вартості.
Відповідно до висновку Львівського науково – дослідного інституту судових експертиз від 02.06.2020 року №3506/3677, загальна вартість товару становить 529 498,78 грн.
Дії ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
ОСОБА_3 ОСОБА_4 ) у суд не з`явився, хоча був належним чином повідомлениц про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням скерованим на його адресу, в якому вказано дату, час та місце розгляду справи.
Суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Перевіривши матеріали справи та надані докази, вважаю, що в діях ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.483 МК України.
За положеннями п.3 ч.1 ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ч.1 ст.483 МК України, відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Частиною 2 та частиною 4 ст.366 МК України, передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч.1 ст.486 МК України).
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується також наступними даними: протоколу про адміністративне правопорушення № 1001/20900/20 від 14.05.2020 року; копією свідоцтва про здійснення санітарного контролю з перекладом, копією свідоцтва про пожертвування з перекладом, копія додатку до інвойсу № FV – 31 з перекладом, копією листка Carnet Tir № XT82886981 з перекладом; копією витягу інформації про компанію з інтернет ресурсу з перекладом; копією CMR UN /291 з перекладом; копією протоколу митної експертизи з перекладом; пояснення ОСОБА_6 ; актом митного огляду від 10.05.2020 року; листом Галицької митниці ДМСУ №12968 від 13.05.2020 року з перекладом; листом Галицької митниці ДМСУ №12824 від 12.05.2020 року з перекладом; листом – відповіддю з перекладом; листом Галицької митниці ДМСУ №13138 від 14.05.2020 року; описом предметів у справі; доповідної записки інспектора митного поста від 19.05.2020; висновком Львівського науково – дослідного інституту судових експертиз № 3506/3677 від 02.06.2020 року та іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.
Вирішуючи питання про призначення виду стягнення за порушення митних правил, суд бере до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи порушника, який раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувався, ступеня його вини, приходжу до висновку, що до ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товару, а товар, що був предметом порушення митних правил слід конфіскувати в дохід держави.
Відповідно до висновку спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Державної митної служби України від Львівського науково – дослідного інституту судових експертиз № 3506/3677 від 02.06.2020 року, загальна вартість товару становить 529 498, 78 грн.
Також, з особи, яка притягається до відповідальності, на підставі ч.1 ст.519 МК України, підлягають стягненню витрати, понесені митним органом за зберігання товарів, які стали предметом порушення митних правил на складі митниці.
Окрім цього, у відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 гривень.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 ) визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України та накласти стягнення – 529 498, 78 грн. штрафу в дохід держави.
Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил № 1001/20900/20 від 14.05.2020 року, а саме: «гуманітарна допомога: Вживаний одяг, взуття та інше, вагою 5071 кг. у 619 коробках» – конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_3 ОСОБА_4 ) на користь Галицької митниці Держмитслужби 32758,37 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.
Стягнути з ОСОБА_3 ) на користь Державної судової адміністрації України 420,40 грн. судового збору.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя І.Р.Волоско.