
Справа № 420/3514/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2020 року м. Одеса
У залі судових засідань № 18
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Донець В.Р.
за участю сторін:
представника позивача - Ващенко І.О.
представника відповідача - Хабарової М.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Гурман-К» до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Гурман-К» з позовною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови від 23.03.2020 року №102.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Представник позивача в судове засідання з`явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Позов обґрунтований позивачем тим, що оскаржувана постанова прийнята відповідачем з порушенням законодавства, оскільки в наявних документах міститься посилання на різні акти перевірки та позивачем вимоги припису виконані.
Представник відповідача в судове засідання з`явився. З пояснень представника відповідача наданих в судовому засіданні, відзиву на позовну заяву, вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки порушення, виявлені під час перевірки не усунуті, а тому позивача правомірно притягнуто до відповідальності.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями ст. 2 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» законодавство про державний контроль складається з Конституції України, цього Закону, Митного кодексу України, законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та інших виданих відповідно до них нормативно-правових актів.
Відповідно до ст. 1, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Підставою для здійснення позапланових заходів є, зокрема, перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).
З матеріалів справи вбачається, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області у період з 31.01.2020 року по 06.02.2020 року на підставі наказу №354 від 30.01.2020 року, направлення на проведення перевірки №319 від 30.01.2020 року, проведений плановий захід державного контролю потужностей оператора ринку ТОВ «Гурман-К» за адресою м. Одеса, вул. Академіка Сахарова, буд. 36, за результатами якого складений акт від 06 лютого 2020 року №322 (аркуші справи 96-107). Порушення, встановлені під час проведення планового заходу оператора ринку потужностей зазначені у п. 1.2-18.1 опису виявлених порушень.
За результатами проведеного заходу, відповідачем було складено припис №102 від 06 лютого 2020 року щодо проведення заходів по усуненню виявлених порушень вимог законодавства про харчові продукти у строк до 17.02.2020 року (аркуші справи 9-12).
17 лютого 2020 року ТОВ «Гурман-К» направлено відповідачу лист про вжиття заходів на виконання вимог припису №102 від 06.02.2020 року (аркуші справи 17-19).
З метою перевірки виконання ТОВ «Гурман-К» вимог припису №102 від 06 лютого 2020 року, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області 19.02.2020 року на підставі наказу №583 від 12.02.2020 року, направлення на проведення перевірки №493 від 12.02.2020 року, проведений позаплановий захід потужностей ТОВ «Гурман-К» за адресою м. Одеса, вул. Академіка Сахарова, буд. 36, за результатами якого складений акт від 19 лютого 2020 року №499 (аркуші справи 79-89).
З акту Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області №499 від 19.02.2020 року вбачається, що позивачем не усунуті порушення п. 1.4, 1.5, 1.6, 1.9, 3.1, 3.2, 1.8, 11.3, 11.8, 11.9, 11.11, 11.4, 12.1, 12.2, 12.3, 12.6, 12.7, 12.8, 12.9, 12.10, 12.11, 12.12, 12.14, 12.18, 12.19, 12.20, 12.21, 12.22, 12.23, 12.24, 12.26, 18.1 опису виявлених порушень акту від 06 лютого 2020 року №322.
За результатами проведеного заходу, відповідачем було складено протокол від 20 лютого 2020 року щодо невиконання позивачем вимог припису №102 від 06 лютого 2020 року (аркуші справи 13-16).
23 березня 2020 року за результатами розгляду вищевказаного протоколу, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області складено Постанову №102 про накладення штрафу за порушення законодавства про харчові продукти та корми, якою на ТОВ «Гурман-К» накладено штраф у розмірі 8 мінімальних заробітних плат у сумі 37784 грн. (аркуші справи 5-7).
Позивач вважає постанову від 23 березня 2020 року №102 про накладення штрафних санкцій протиправною, а тому звернувся до суду з цим позовом.
Суд звертає увагу, що відповідачем додержаний порядок проведення як планової перевірки, за результатами якої складений припис на усунення порушень вимог законодавства позивачем, так і позапланової перевірки стану виконання вимог припису, позивачем не оскаржений припис, результати планової або позапланової перевірки та про не згоду з висновками актів перевірки позивач в позові не зазначає.
Твердження позивача про відмінності даних про номери та дати складених актів, не можливість встановити який захід проводився (плановий або позаплановий), спростовуються наданими доказами відповідачем, оскільки спочатку проведений плановий захід, за результатами якого складений акт від 06 лютого 2020 року №322 та припис №102 від 06 лютого 2020 року, а в подальшому, при проведенні позапланового заходу стану виконання припису, складений акт від 19 лютого 2020 року №499 та оскаржувана постанова.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов`язані, зокрема, забезпечувати виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів щодо окремих показників якості.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 16, п. 19 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», оператор ринку зобов`язаний усувати виявлені невідповідності шляхом здійснення корекцій та коригувальних дій.
Оператори ринку несуть відповідальність за такі правопорушення, зокрема, за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів) посадової особи компетентного органу, його територіального органу щодо усунення порушень цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми - у вигляді штрафу у розмірі восьми мінімальних заробітних плат.
Оскільки позивачем не були усунуті всі порушення, які виявлені під час планового заходу, відповідач правомірно застосував до позивача штрафні санкції постановою від 23.03.2020 року №102.
З направленого на адресу відповідача листа про усунення порушень законодавства на виконання припису №102 від 06 лютого 2020 року не вбачається усунення позивачем порушень в повному обсязі та до суду також такі докази не надані.
Таким чином, постанова Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області 23.03.2020 року №102, якою до позивача застосовані штрафні санкції є правомірною та не підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Гурман-К» необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Гурман-К» (вул. Жуковського, 36, м. Одеса, 65045, код ЄДРПОУ 37477212) до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вул. Пересипська, 7-а, м. Одеса, 65042, код ЄДРПОУ 40342996) про визнання протиправною та скасування постанови від 23.03.2020 року №102- відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 14.07.2020 року.
Суддя Л.І. Свида
.