
9.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 липня 2020 року СєвєродонецькСправа № 812/177/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про залишення без розгляду заяви Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/177/16 за адміністративним позовом Луганської митниці ДФС до управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі, третя особа, що не заявляє самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об`єднання” ро визнання неправомірною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дій,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває заява Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/177/16.
10.07.2020 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об`єднання” на адресу суду за вх.№ 27383/2020 надійшло клопотання про розгляд заяви за відсутності представника.
13.07.2020 від представника Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області за вх.№ 27851/2020 надійшло клопотання про залишення заяви про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/177/16 без розгляду, у зв`язку з повною сплатою платіжних доручень за активну та реактивну електроенергію Луганської митниці ДФС на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об`єднання”, та повернення управлінню сплачену ним суму судового збору за подання заяви.
Положеннями статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Отже, до спірних правовідносин за аналогією закону підлягають застосуванню положення пункту 5 частини першої статті 240 КАС України, якою передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання про залишення заяви без розгляду, оскільки вказані дії заявника не суперечать вимогам закону, не порушують будь-чиї права та обов`язки і така заява подана до початку розгляду заяви по суті
Щодо клопотання про повернення суми сплаченого судового збору суд зазначає таке.
Судом встановлено, що за подання заяви про вістрочення виконання судового рішення у справі № 812/177/16 заявником сплачено судовий збір у розмірі 480/00 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 25.05.2017 № 169 (т. № 2 а.с.241).
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України до спірних правовідносин за аналогією закону суд застосовує положення пункту 4 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір", якими передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Отже, у випадку залишення заяви без розгляду за заявою (клопотанням) заявника сума сплаченого ним судового збору не повертається.
Таким чином, на підставі зазначеного, у суду відсутні підстави для повернення заявнику суми судового збору, а тому в задоволенні цієї частини клопотання суд відмовляє за необгрунтованістю.
Керуючись статтями 7, 240, 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області від 13.07.2020 - задовольнити частково.
Заяву Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області про відстрочення виконання судового рішення у справі № 812/177/16 за адміністративним позовом Луганської митниці ДФС до управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі, третя особа, що не заявляє самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об`єднання” ро визнання неправомірною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дій - залишити без розгляду.
В задоволенні іншої частини клопотання Управління Державної казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області від 13.07.2020 відмовити за необгрунтованістю.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя В.С. Шембелян