
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 липня 2020 р. № 400/2646/20
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В. С., ознайомившись
з позовомМиколаївського обласного військового комісаріату, вул. Спаська, 33, м. Миколаїв, 54030
доСтаршого державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Мііністерства юстиції (м.Одеса) Музичук Вікторія Михайлівна вул. Адміральська, 27/1, м. Миколаїв, 54001 , , Центрального відділу Державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) вул. Артилерійська, 18, м. Миколаїв, 54030
провизнання протиправною та скасування постанови від 12.06.2020 р. ВП № 62295353, Миколаївський обласний військовий комісаріат звернувся до суду з адміністративним позовом до Центрального відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеси) та Старшого державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Мііністерства юстиції (м. Одеса) Музичук Вікторії Михайлівни, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 12.06.2020 року ВП № 62295353 з примусового виконання виконавчого листа Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.05.2020 року по справі № 400/3732/19.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір".
Згідно до ч. 2 ст. 4 Закон України "Про судовий збір" за подання суб`єктом владних повноважень адміністративного позову немайнового характеру передбачено сплату судового збору у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2020 року становить 2102,00 грн.
Отже, судовий збір по даній справі дорівнює 2102,00 грн.
Позивачем у позовних вимогах заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обгрунтовує наступним: Позивач є військовою установою, що утримується за рахунок кошторису Міністерства оборони України та фінансується за рахунок і в межах коштів державного бюджету. У зв`язку з відсутністю достатнього та своєчасного фінансування витрат військового комісаріату на оплату судового збору, позивач кожен раз вимушений звертатись до фінансово-економічного управління командування Сухопутних військ Збройних Сил України із заявою щодо фінансування витрат з оплати судового збору. Позивач не має на даний момент можливості сплатити судовий збір.
Вирішуючи питання про відстрочення сплати судового збору, суд виходить з наступного:
Згідно положень ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Беручи до уваги відсутність умов, зазначених у ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд не має підстав для задоволення заяви позивача про відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи викладене, суд відмовляє позивачу в задоволенні його заяви.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Також, суд звертає увагу позивача на те, що позивачем в позові невірно зазначений код ЄДРПОУ відповідачів, а також зазначити правильну адресу - Старшого державного виконавця Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Мііністерства юстиції (м. Одеса).
Також, у відповідності до ч. 1 ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Оскаржувану постанову отримано позивачем 24.06.2020 р, а з позовом до суду звернувся 07.07.2020 року, тобто з порушенням встановленого КАС України строка.
Згідно ч. 6 ст. КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Отже, позивачу необхідно надати заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні заяви про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
2. Позовну заяву залишити без руху.
3. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви, зокрема:
- надати докази сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн.;
- вказати вірний ідентифікаційний код відповідачів;
- надати заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом та докази поважності причин його пропуску.
Ухвала окремо не оскаржується.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Суддя В. С. Брагар