Рішення № 90339558, 10.07.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2020
Номер справи
280/2358/20
Номер документу
90339558
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2020 року Справа № 280/2358/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 10.09.2019 №923060812942 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 , яке було прийнято з порушенням ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу", в частині визначення середньомісячного заробітку ОСОБА_1 для перерахунку пенсії - 0,00000грн.;

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від заробітку;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 17.10.2018 пенсії державного службовця відповідно до ст 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ: довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби; довідці про заробітну плату для обчислення пенсії, з урахуванням виплачених сум.

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що згідно рішення відповідача № 9230660812942 від 10.09.2019 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2019 у справі №280/5068/18, яке набрало чинності 20.06.2019, ОСОБА_1 переведено на пенсію державного службовця відповідно до п. 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015, ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 з 17.10.2018. Вказує, що 27.02.2020 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст.37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723 -XII «Про державну службу» у розмірі 60 % від заробітку, зазначеного в довідках про складові заробітної плати під час роботи на посаді керуючого справами виконкому Бердянської міської ради, та надав для здійснення перерахунку оригінал листа виконавчого комітету Бердянської міської ради від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ з додатками. Проте, відповідачем перерахунок пенсії позивача, відповідно до ст.37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу» не здійснено. Вважає дії відповідача незаконними та просить суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач позов не визнав, надавши відзив на позовну заяву (від 13.05.2020 №21960), в якому зазначає, що у позовній вимозі про скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 10.09.2019 № 923060812942 про перерахунок пенсії в частині визначення середньомісячного заробітку для перерахунку пенсії слід відмовити, оскільки вказаним рішенням позивача переведено з 17.10.2018 з пенсії за віком на пенсію державного службовця на виконання рішення суду. Вважає, що при здійсненні перерахунку пенсії позивачу відповідач правомірно керувався приписами чинного Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», так як під час винесення рішення судом питання врахування будь-якої довідки про складові заробітної плати, з якої слід зробити перерахунок пенсії, не досліджувалось з огляду на заявлені позовні вимоги. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 13.04.2020 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/2358/20. Призначено судове засідання на 13.05.2020 без виклику сторін.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно п. 3 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року № 540-IX, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2019 у справі № 280/5068/18 позов ОСОБА_1 до Бердянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання відновити виплату пенсії задоволено у повному обсязі. Визнано протиправними дії Бердянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у переведенні з пенсії за віком на пенсію державного службовця. Зобов`язано Бердянське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області перевести ОСОБА_1 з 17.10.2018 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця відповідно до пунктів 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 пенсії, ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993. Стягнуто на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 704, 80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Бердянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 9230660812942 від 10.09.2019 ОСОБА_1 переведено на пенсію державного службовця відповідно до п. 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення » Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015, ст.37 ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 з 17.10.2018.

27.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про перерахунок пенсії у 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ.

Листом від 16.03.2020 вих. № 1824-1764/Ч-02/8-0800/20 повідомлено позивача про те, що під час винесення рішення суду у справі № 280/5068/18 питання врахування будь-якої довідки про складові заробітної плати, з якої слід зробити перерахунок пенсії не досліджувалось, а рішення суду виконано органом Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов`язань, в установленому чинним законодавством порядку.

Не погодившись із рішенням № 9230660812942 від 10.09.2019 та діями відповідача в частині не перерахунку пенсії та з вимогою вчинити певні дії, позивач звернувся до адміністративного суду з вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Згідно із статтею 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до приписів частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Відповідно до статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Так, з матеріалів справи встановлено, що рішенням рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2019 у справі № 280/5068/18, серед іншого, зобов`язано перевести позивача з 17.10.2018 з пенсії на віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію державного службовця відповідно до пунктів 10 і 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VI, статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІ.

На виконання вищевказаного рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України прийнято рішення № 9230660812942 від 10.09.2019, яким переведено ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до пунктів 10 і 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VI, статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІ.

При цьому, в рамках розгляду справи № 280/5068/18 судом встановлювалась наявність у позивача права на отримання пенсії державного службовця, натомість визначення середньомісячного заробітку ОСОБА_1 не було предметом позову та, відповідно, не досліджувалось судом. Про це, зокрема, вказано в ухвалі Запорізького окружного адміністративного суду від 18.02.2020 у справі № 280/5068/18 як на підставу для відмови у задоволенні заяви в порядку ст. 383 КАС України.

Згідно з абз.1 ч. 3 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Суд зауважує, що матеріали справи не містять доказів наявності у відповідача довідок Виконавчого комітету Бердянської міської ради на момент прийняття рішення № 9230660812942 від 10.09.2019, оскільки супровідний лист, до якого долучені вказані довідки датований 25.02.2020.

Відтак, в межах розгляду вказаної справи, суд не вбачає підстав для визнання рішення № 9230660812942 від 10.09.2019 в частині визначення середньомісячного заробітку ОСОБА_1 для перерахунку пенсії - 0,00000 грн. протиправним, оскільки останнім відповідач виконав зобов`язання щодо переведення ОСОБА_1 на пенсію державного службовця відповідно до пунктів 10 і 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VI, статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІ, відповідно до судового рішення у справі № 280/5068/18 та за відсутності в матеріалах пенсійної справи довідок про заробіток позивача станом на 10.09.2019 не міг по іншому здійснити обрахунок пенсії.

Судом встановлено, що позивач 27.02.2020 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії, надавши довідки Бердянської міської ради від 25.02.2020.

Досліджуючи наразі питання наявності підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ, суд виходить з наступного.

Так, згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу" мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889- VIII "Про державну службу":

- мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

- займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби;

розмір виплат ( крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 р. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку №622 призначення пенсій деяким категоріям осіб передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

На момент звернення позивача з заявою про перерахунок його пенсії з урахуванням довідок Бердянської міської ради (27 лютого 2020 року), вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048.

Судом встановлено, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) Виконавчого комітету Бердянської міської ради видано за останньою посадою позивача станом на вересень 2018 року.

Довідки складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У затвердженій постановою правління Пенсійного фонду України формі довідки складові заробітної плати складаються з: посадового окладу, надбавку за ранг, надбавки за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Довідка Виконавчого комітету Бердянської міської ради про складові заробітної плати для призначення пенсії особи, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців і яка на момент виходу на пенсію не займає посади держаної служби, відповідає формі довідки, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», та містить дані про розмір місячної премії та інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю, які визначені в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за вересень 2018 року.

На всі види оплати праці, включені в довідки, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за 1990-1999 роки складена згідно п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування містить інформацію про суми заробітної плати з розшифруванням, з яких нараховані та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду.

Таким чином, суд приходить до висновку, що всі відображені в довідках види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.

Такий висновок суду узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закон № 1058-ІV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Посилання ж відповідача на те, що позивач працював на посаді в органах місцевого самоврядування, що не є посадою державної служби, у зв`язку з чим врахувати заробітну плату працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі немає підстав, суд до уваги не приймає. Так, рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 04.02.2019 по справі № 280/5068/18 вже встановлено, що перебування ОСОБА_1 на посадах в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби, та в силу вимог ч. 4 ст. 78 КАС України не потребує повторного доказування.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Оскільки ОСОБА_1 має стаж на посаді державної служби понад 20 років, суд вважає, що позивач має право на перерахунок раніше призначеної йому пенсії за віком державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу", у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, в розмірі 60% від заробітку зазначеного в довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ-2020.

Щодо дати здійснення перерахунку суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:

у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;

у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Таким чином, враховуючи дату звернення позивача до пенсійного органу з заявою про перерахунок датою, з якої має бути здійснений перерахунок пенсії позивача є 01.03.2020.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З урахуванням наведеного у сукупності суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ-2020 та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ-2020: про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби; про заробітну плату для обчислення пенсії з 01.03.2020, з урахуванням виплачених сум. В іншій частині позову суд відмовляє.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

У зв`язку з частковим задоволенням позовної заяви, судовий збір у розмірі 560,54 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ-2020.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного в довідках, наданих виконавчим комітетом Бердянської міської ради супровідним листом від 25.02.2020 № 0093/07-0070/ПІ: про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби; про заробітну плату для обчислення пенсії з 01.03.2020, з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 560 (п`ятсот шістдесят) гривень 54 копійки за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 10 липня 2020 року.

Суддя Л.Я. Максименко