
Справа № 161/8037/19
Провадження № 2/161/688/20
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2020 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судових засідань Камінського Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк цивільну справу № 161/8037/19 за позовною заявою Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення виплаченої державної допомоги малозабезпеченим сім`ям,
В С Т А Н О В И В:
Департамент соціальної політики Луцької міської ради звернувся до суду з вказаним позовом. Просить суд стягнути з ОСОБА_1 2 304,19 гривень виплаченої державної допомоги малозабезпеченим сім`ям та судові витрати з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомляв, від нього до суду не надходило відзиву та заяви про розгляд справи у його відсутності.
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Розгляд справи проводиться судом на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.
Дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заявлений позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи у їх сукупності і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї. Згідно ст.5 вищевказаного закону розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім`ї. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.
05 березня 2018 року ОСОБА_1 звертався до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради із заявою про призначення йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (а.с. 5-6).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли: працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
З 09 липня 2018 року Луцьким міським центром зайнятості припинено рєстрацію ОСОБА_1 як безробітного, у зв`язку з невідвідуванням без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів (а.с. 4).
13 серпня 2018 року Департаментом соціальної політики Луцької міської ради прийнято рішення про визначення обсягу надміру виплачених коштів, яким було вирішено, що сума надміру виплачених ОСОБА_1 коштів становить 2 304,19 гривень та було встановлено строк для повернення виплачених коштів до 25 жовтня 2018 року (а.с. 10).
15 серпня 2018 року Департаментом соціальної політики Луцької міської ради на адресу ОСОБА_1 було надіслано повідомлення про повернення надміру виплачених коштів (а.с. 11) та запропоновано надміру виплачені кошти в розмірі 2 304,19 гривень перерахувати до 25 жовтня 2018 року на рахунок Департаменту соціальної політики Луцької міської ради.
Також Департаментом соціальної політики Луцької міської ради було попереджено ОСОБА_1 , що у разі несплати вищевказаних коштів у зазначений термін, питання про їх стягнення буде вирішуватись у судовому порядку. Однак ОСОБА_1 ніяких заходів щодо повернення надміру виплачених грошових коштів не вживала.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що з 09 липня 2018 року Луцьким міським центром зайнятості припинено рєстрацію ОСОБА_1 як безробітного, у зв`язку з невідвідуванням без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів . В результаті чого ОСОБА_1 незаконно отримав державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на загальну суму 2 304,19 гривень. Які ОСОБА_1 повинен був повернути в строк до 25 жовтня 2018 року відповідно до рішення Департаменту соціальної політики Луцької міської ради від 13 серпня 2018 року про визначення обсягу надміру виплачених коштів. Однак ніяких заходів щодо повернення надміру виплачених грошових коштів відповідач не вживав та грошові кошти не повернув. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 2 304,19 гривень.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Судом при розгляді справи встановлено, що позивачем при зверненні до суду з позовом було понесено та документально підтверджено судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 921,00 гривень (а.с. 1). При цьому, суд прийшов до висновку про задоволення позову в повному об`ємі. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь позивача понесених і документально підтверджених судових витрат по сплаті судового збору, пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а саме в сумі - 1 921,00 гривень.
Керуючись ст. ст. 526, 1054 ЦК України, ст.ст. 10-18, 81, 141, 263-268, 280 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення виплаченої державної допомоги малозабезпеченим сім`ям - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (Код ЄДРПОУ 03191963) 2 304,19 гривень надміру виплаченої державної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (Код ЄДРПОУ 03191963) понесені і документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 921,00 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Суддя В.В. Ковтуненко