
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-а/759/172/20
ун. № 759/5218/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2020 року м. Київ
Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Войтенко Ю.В.,
за участю секретаря Семененко В.С.,
розглянувши питання про залишення позовної заяви без руху, в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Інспектора ПП роти №2 батальйону №2 УНП в місті Києві Бошухора Олександра Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В :
У березні 2020 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Інспектора ПП роти №2 батальйону №2 УНП в місті Києві Бошухора Олександра Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Ухвалою Святошинського районного суду від 27.03.2020 судом по справі було відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін (а.с.14).
Відповідачу було направлено копію ухвали про відкриття провадження по справі та копію позовної заяви з копіями доданих до неї документами, запропоновано надати письмові заперечення, або письмовий відзив (а.с.15).
В подальшому, Начальником Управління патрульної поліції у м.Києві було направлено до суду листа, відповідно до якого за обліками відділу кадрів кадрового забезпечення управління патрульної поліції у м.Києві Бошухор О.С. не значиться.
Статті 160, 161 КАС України визначають вимоги до позовної заяви.
Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та вірні дані щодо відповідача
Окрім того, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно із статтею 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Відтак, системний аналіз зазначених правових норм дає підстави вважати, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачених частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, працівники органів (підрозділів) Національної поліції діють від імені органів Національної поліції, а отже не можуть виступати відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган (підрозділ) Національної поліції.
У відповідності до ч. 13 ст. 171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху із наданням заявнику строку для усунення виявлених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Інспектора ПП роти №2 батальйону №2 УНП в місті Києві Бошухора Олександра Сергійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху та запропонувати позивачу в п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали, усунути вищезазначені недоліки.
У випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута позивачу відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Войтенко