
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2020 р. № 520/5904/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чудних С.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невиготовлення ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення;
- зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України виготовити ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення, яку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог вказав, що в період з січня 2015 по липень 2018 року ОСОБА_1 проходив службу в лавах Державної прикордонної служби України на різних посадах Азово-Чорноморського регіонального управління. Наказом начальника Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України від 26 липня 2018 року № 286-ос позивача звільнено з військової служби за станом здоров`я. 30 листопада 2019 року позивач звернувся з позовом до Азово- Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України. Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020, позов ОСОБА_1 задоволено, зокрема, зобов`язано Азово-Чорноморське регіональне управління Державної прикордонної служби України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період 01 травня 2015 року по 31 липня 2018 року включно. 06 березня 2020 року позивач звернувся до Адміністрації державної прикордонної служби України із зверненням щодо виготовлення і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового убезпечення для перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення. У відповіді від 07 квітня 2020 року № 11/М-3904, 4066, відповідач відмовив підготовити довідку для перерахунку пенсії з урахуванням сум індексації, посилаючись, серед іншого, на абзац 7 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, а саме - для осіб, які звільнені із служби з 1 березня 2018 р. та пізніше, і на час звільнення мають менше ніж 24 календарні місяці служби, середньомісячна сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням (смертю) починаючи з 1 березня 2018 р. на кількість таких місяців. Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся із позовом до суду.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачам надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що відповідно до інформаційної довідки про нарахування та виплату індексації підполковнику ОСОБА_1 за період проходження служби в Азово-Чорноморському регіональному управлінні з 01.05.2015 по 31.07.2018, яка була виготовлена на підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 по справі №520/11497/19, грошове забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.18 по 31.07.2018 не підлягало індексації, у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення військовослужбовцям з 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704, відповідно до якої сума індексації грошового забезпечення позивача за березень - липень 2018 становив 0,00 грн. Оскільки, для призначення пенсії позивачу, відповідно до постанови КМУ 393 за основу розрахунку брався період з 01.03.2018 по 31.07.2018, в якому грошове забезпечення позивача не підлягало індексації у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення, вимога ОСОБА_1 з приводу визнання протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невиготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку та виплати пенсії з урахуванням індексації грошового забезпечення та вимога щодо видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку та виплати пенсії з урахуванням індексації грошового забезпечення є незаконною і необґрунтованою.
Позивачем надано через канцелярію суду відповідь на відзив, в якій останній підтримав вимоги та доводи заявленого позову.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що позивач в період з січня 2015 по липень 2018 року проходив службу в лавах Державної прикордонної служби України на різних посадах.
З витягу з наказу начальника Азово - Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України від 26.07.2018 №286-ОС, встановлено, що позивача звільнено з військової служби за станом здоров`я.
Листом від 24.02.2020 №11/М-6 Державна прикордонна служба України надала відповідь позивачу на його звернення від 04.02.2020, в якій повідомила, що Азово - Чорноморське регіональне управління Держприкордонслужби України в повному обсязі виконало рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 по справі №520/11497/19. Виплата індексації грошового забезпечення з 01.05.2015 по 31.07.2018 включно проведено 11.02.2020, згідно платіжного доручення №315.
06 березня 2020 року позивач звернувся до Адміністрації державної прикордонної служби України із зверненням щодо виготовлення і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового убезпечення для перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення.
Листом від 07 квітня 2020 року № 11/М-3904, 4066, Адміністрація державної прикордонної служби України повідомила ОСОБА_1 , що законних підстав для підготовки довідки для перерахунку його пенсії з урахуванням сум індексації, нарахованої та виплаченої Херсонським прикордонним загоном на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №520/11497/19 за період з 01.05.2015 по 01.03.2018, тобто до 01.03.2018, посилаючись, серед іншого, на абзац 7 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, а саме - для осіб, які звільнені із служби з 1 березня 2018 р. та пізніше, і на час звільнення мають менше ніж 24 календарні місяці служби, середньомісячна сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням (смертю) починаючи з 1 березня 2018 р. на кількість таких місяців
Не погоджуючись із такою бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до адміністративного суду.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконання ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни здійснюється Законом України від 25.03.1992 №2232-XII "Про військовий обов`язок і військову службу".
Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Як вбачається зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з абзацами другим, четвертим та п`ятим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей" (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1. У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.
Як було зазначено вище, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020, яке набрало законної сили 04.02.2020 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 01 травня 2015 року по 31 липня 2018 року включно. Зобов`язано Азово-Чорноморське регіональне управління Державної прикордонної служби України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період 01 травня 2015 року по 31 липня 2018 року включно.
Під час розгляду вищевказаної справи, судом встановлено, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а отже підлягає обов`язковому нарахуванню і виплаті.
Щодо посилань відповідача у відзиві на позов на те, що пунктом 7 Постанови Кабінету Міністрів України №393 не передбачено врахування для обчислення пенсії військовослужбовцями, звільненим з 01 березня 2018 року і пізніше, тих видів і розмірів грошового забезпечення, які їм виплачувались до 01 березня 2018 року, суд зазначає, що звільнення особи з військової служби жодним чином не позбавляє її права на отримання виплат, на які вона має право, проте не отримувала їх під час проходження служби за незалежних від неї обставин.
Відповідно до ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Тобто, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.01.2020, яке набрало законної сили 04.02.2020, вже встановлено факт наявності у позивача права на отримання індексація грошового забезпечення, як складової грошового забезпечення військовослужбовців, відтак дана обставина не підлягає додатковому доказуванню. Інших підстав передбачених законом на спростовування права позивача на отримання індексації під час розгляду даної справи не встановлено.
Системно аналізуючи вищевказані норми права та встановлені судом обставини, суд доходить висновку про протиправність бездіяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невиготовлення ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Для належного способу захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України виготовити ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення, яку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Стосовно вимоги позивача щодо надіслання йому Адміністрацією Державної прикордонної служби України нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії, суд зазначає, що дана вимога задоволенню не підлягає, оскільки приписами чинного законодавства врегульовано питання надіслання, у разі зміни складових грошового забезпечення військовослужбовців, нових довідок саме до уповноваженого органу, що призначає пенсію.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене та висновки суду про протиправність бездіяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невиготовлення ОСОБА_1 , суд, з метою відновлення порушених прав позивача, вважає за необхідне позов задовольнити частково.
Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач в силу закону звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 14, 243-246, 258, 262, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Адміністрації Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, буд. 26, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00034039) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо невиготовлення ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення.
Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України виготовити ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та індексації грошового забезпечення, яку направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.О.Чудних