
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/1345/20
Провадження №: 3/332/627/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2020 р. суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Яцун О.С., за участю секретаря судового засідання Коваль В.А., прокурора Кульчитської О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, присяжного Ленінського районного суду м.Запоріжжя, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 (інші відомості не відомі);
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Присяжний Ленінського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 ., будучи згідно з п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а також, згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону, суб`єктом декларування, у порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, яку ОСОБА_1 подав 11.06.2019.
ОСОБА_1 у судовому засіданні підтвердив дані, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, свою провину визнав повністю та пояснив, що дійсно декларацію за 2018 рік він подав несвоєчасно, а саме 11.06.2019. Просив закрити провадження у справі на підставі ст. 38 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні підтримала обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено кінцевий термін, коли уповноважені на те особи зобов`язані подати декларацію за минулий рік, зокрема зазначено «щорічно до 1 квітня».
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, суб`єкти декларування подають декларації відповідно до ст. 45 Закону з додержанням таких вимог: щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Судом встановлено, що 30.11.2016 ОСОБА_1 на підставі рішення сесії Запорізької міської ради № 86 від 30.11.2016 зараховано до складу присяжних Ленінського районного суду м. Запоріжжя.
Як випливає з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, ОСОБА_1 подав 11.06.2019 шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи присяжним Ленінського районного суду м.Запоріжжя, тобто відповідно п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно та без поважних причин 11.06.2019 року подав щорічну декларацію за 2018 рік.
Окрім визнання вини ОСОБА_1 у судовому засіданні, вчинення правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 262 від 20.05.2020 (а.с.2-8); повідомленням НАЗК вх.717 від 27.04.2020 (а.с.9); витягом з сайту public.nazk.gov.ua/search відносно ОСОБА_1 (а.с.10-11); листом Ленінського районного суду м. Запоріжжя № 01-16/5/2020 від 29.04.2020 про участь у судових засіданнях ОСОБА_1 (а.с.15-17); рішенням сесії Запорізької міської ради № 86 від 30.11.2016 з додатками (а.с.22-29); декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (а.с.30-34); письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.35).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, вищевказане правопорушення було виявлене посадовою особою Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в день оцінки зібраних доказів у сукупності, а саме у день складання протоколу 20.05.2020.
Проте, суд не погоджується з визначенням старшим оперуповноваженим Масловою О.Ю. дати виявлення даного адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
В матеріалах справи наявна копія повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування стосовно ОСОБА_1 , з якого вбачається, що Національним агентством з питань запобігання корупції вказане повідомлення було отримане 27.04.2020 (а.с.9). А отже, і днем виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією слід вважати 27.04.2020.
Враховуючи зазначене, строк, передбачений ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи не закінчився.
Згідно зі ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 38, 40-1, 172-6 ч. 1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850,00 грн. на користь держави (номер рахунку (IBAN): UA138999980313040106000008004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄРДПОУ отримувача: 38025372, отримувач: УК в Заводському районі м.Зап./Завод./21081100).
Згідно ч.2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн. на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови, апеляційної скарги.
Повний текст постанови складений 09 липня 2020 року.
Суддя О.С. Яцун