
08.07.2020 Справа № 696/581/20
№ 3/696/337/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2020 року м. Кам`янка
Суддя Кам`янського районного суду Черкаської області Шкреба В.В.,
за участі прокурора Іщенко Т.В.,
особи, щодо якої вирішується питання
про притягнення до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого старшим механіком військової частини А 2167, українця, громадянина України, одруженого, має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, зареєстрований по АДРЕСА_1 , учасник бойових дій,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, -
встановив :
Зі змісту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи звільненим з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Черкаська виправна колонія (№62)» та відповідно до підпункту д) пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав е-декларацію «перед звільненням» - 07 червня 2019 року, хоча законом визначено строк до 23 год. 59 хв. 31 березня 2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненому визнав, та вказав, що спочатку не мав можливості подати декларацію до 01 квітня 2019 року, так як в період часу з 05 березня по 13 травня 2019 року знаходився у відрядженні на військовій службі за контрактом. Після відрядження одразу не подавав декларації і з питанням поновлення строків її подачі до НАЗК не звертався, а тільки після нагадування сторонніх осіб все таки 07 червня 2019 року подав цю декларацію. Каявся у вчиненому просив суворо не карати.
Прокурор просила визнати ОСОБА_2 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Заслухавши прокурора, особу, у відношенні якої складено протокол про адміністративне правопорушення, повно та всебічно дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Згідно з вимогами ст. 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, ОСОБА_2 до 30 березня 2018 року обіймав посаду молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Черкаська виправна колонія (№62)».
Відповідно до підпункту д) пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», він являвся суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, та у відповідності до частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати декларацію перед звільненням до 23 год. 59 хв. 31 березня 2019 року.
Відповідно до статті 1 Закону №1700-VІІ правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону № 1700-УІІ за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Диспозицією частини 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена диспозиція за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм. Так, примітка до ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб`єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно- правових актів, що наповнює норму ч. 1ст.172-6КУпАП більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Об`єктивною стороною вищевказаного адміністративного правопорушення, яка має активну форму прояву, є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016), яке діяло на час виникнення правовідносин, визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Другий етап починається - з 00 годин 00 хвилин 01січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Закону №1700- VІІ.
Водночас, як слідує з матеріалів справи ОСОБА_1 після звільнення 30 березня 2018 року, тільки 07 червня 2020 року подав відповідну декларацію, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасної подачі декларації суду надано не було.
Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність, суд визнає щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення враховується характер скоєного правопорушення, особу, який являється учасником бойових дій, має на утриманні чотирьох дітей, ступінь його вини, майнове положення, обставин, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Приймаючи до уваги положення ст. 40-1 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним також стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 420,40грн.
На підставі викладеного, керуючись, статтями 7, 9, 252, 280, 283 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого старшим механіком військової частини А 2167, українця, громадянина України, одруженого, має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, зареєстрований по АДРЕСА_1 , учасник бойових дій, ІПН НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850(вісімсотп`ятдесят)гривень (отримувач:УК уКам`ян.р-н/Кам`янсь.р-н/21081100р/р: UA678999980313020106000023164 МФО 899998 Код класифікації доходів бюджету 21081100 ЄДРПОУ 36775216, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, прокурором через Кам`янський районний суд Черкаської області до Черкаського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В.В. Шкреба