
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про виправлення помилки у виконавчому документі
09 липня 2020 року Справа № 320/4958/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши в місті Києві у порядку письмового провадження питання про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Київській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДПС у Київській області з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , в якому просить стягнути суму податкового боргу у розмірі 17067,68 грн.
За результатами розгляду справи, рішенням суду від 11.11.2019 адміністративний позов задоволено. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Державного бюджету України 17067 (сімнадцять тисяч шістдесят сім) грн 68 коп. у рахунок погашення податкового боргу.
Вказане рішення набрало законної сили 15.05.2020 на підставі ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду.
16 червня 2020 року Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №320/4958/19.
У подальшому, 07.07.2020 на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про виправлення помилки у виконавчому документі. Обґрунтуванням заявленого клопотання є те, що виконавчий лист №320/4958/19 виготовлений з допущенням помилки у частині зазначення стягувача - "Держава Україна", замість "Головне управління ДПС у Київській області".
У судове засідання, призначене на 09.07.2020, сторони належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не з`явились.
Відповідно до частини 3 статті 374 КАС України, неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини 3 статті 373 КАС України виконавчий лист є виконавчим документом. Виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Вимоги до виконавчого документа визначені статтею 4 Закону України "Про виконавче провадження".
Згідно частини першої статті 4 Закону, у виконавчому документі зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи (п.3); ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків) (п.4).
Приписами частин 1, 2 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" унормовано, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Відповідно до частини 4 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Як убачається із резолютивної частини рішення КОАС від 11.11.2019 у справі №320/4958/19, судом постановлено стягнути грошові кошти в дохід держави. Відтак, після набрання рішенням законної сили, у ході його примусового виконання на підставі виконавчого документа - виконавчий лист №320/4958/19, належним стягувачем виступає Головне управління ДПС у Київській області.
Водночас, дослідивши виконавчий лист №320/4958/19, судом встановлено, що стягувачем зазначено "Держава Україна", тобто допущено помилку при його оформленні.
Частиною 1 статті 374 КАС України визначено, що суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
З урахуванням наведених обставин, у зв`язку з тим, що у виконавчому листі допущено помилку у частині визначення сторони стягувача, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача.
Керуючись статтями 243,248,374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Виправити помилку, допущену при оформленні виконавчого листа №320/4958/19, виданому Київським окружним адміністративним судом 16 червня 2020 року, шляхом зазначення стягувача - Головне управління ДПС у Київській області; місцезнаходження (місце проживання): вул. Народного Ополчення, 5-А, м. Київ; ідентифікаційний код (номер): 43141377; реквізити банківських рахунків: немає відомостей; інші відомості: немає відомостей.
Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.