Рішення № 90284268, 09.07.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2020
Номер справи
300/791/20
Номер документу
90284268
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" липня 2020 р. справа №300/791/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скільського І.І., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

07.04.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних прийнято відповідачем з порушенням норм чинного законодавства, оскільки на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації податкових накладних позивачем були надані всі необхідні документи, які неправомірно не були взяті контролюючим органом до уваги. Тому позивач вважає, що оскільки ним виконані всі вимоги законодавства, необхідні для реєстрації податкових накладних, відмова в їх реєстрації є протиправною.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.04.2020 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.

У строк, встановлений судом, позивач усунув вказані недоліки, тому ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник відповідачів проти заявлених позовних вимог заперечив з мотивів, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи. Вказав, що при прийнятті рішень про відмову у реєстрації податкових накладних враховано, що у поданих позивачем документах не були відображені такі обов`язкові реквізити як зміст та обсяг здійснених господарських операцій. Надаючи маркетингові послуги позивачем не надано доказів, що відображають результати вивчення, дослідження, аналізу споживчого попиту, динаміки продажу продукції та об`єму продажу товарів у торгівельних точках, що свідчить про відсутність надання вказаних послуг. Просив у задоволенні позову відмовити.

05.06.2020 року до суду подано відповідь на відзив, згідно якого заперечення наведені у відзиві позивач вважає необґрунтованими, оскільки позивачем по кожному рішенню були направлені пояснення та копії документів, на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних. Вказав, що контролюючим органом не вказано, які саме документи потрібно надати, а всі аргументи відповідача зводяться до необхідності дослідження первинних документів.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що 02.11.2019 року позивачем укладено з ТОВ “Баядера Логістик” договір №4М19 та протокол №01/35 розбіжностей до вказаного договору, про надання маркетингових послуг, які полягають у визначенні обсягів продажу алкогольної продукції, визначення залишків продукції, відносної динаміки продажів продукції, середньоденних продажів продукції.

Відповідно актів №101861 та №101864 від 30.09.2019 року позивачем надані ТОВ “Баядера Логістик” маркетингові послуги на суму 10 127,25 грн. та 10 775,77 грн., відповідно.

Оплата вказаних послуг здійснена останнім згідно платіжних доручень №BLK1263 від 12.11.2019 та №іf762 від 21.11.2019 року.

01.11.2018 року між ТОВ “Гал-Леобуд” та ТОВ "Галичина-Табак" укладено договір №01-11/18-1М про надання позивачем послуг із стимулювання продажу (реалізації) товарів та організації передпродажної підготовки товару.

Згідно акту від 30.09.2019 року №101876 позивачем було надано послуги із стимулювання продажу (реалізації) товарів ТОВ “Гал-Леобуд” на суму 14 136,91 грн. та відповідно до платіжного доручення №5355 від 17.10.2019 року здійснено оплату за вказані послуги.

Відповідно до договору №2 від 01.01.2017 позивачем надано ТОВ “Брітіш Амерікан Табакко Сейлз егд Маркетинг Україна” послуги з підтримки наявності та асортименту продукції у пунктах продажу.

30.09.2019 року на виконання вказаного договору складено акт відповідно до якого позивачем надані послуги на загальну суму 76 047,11 грн. Оплата за вказані послуги здійснена згідно платіжного доручення №000006567 від 30.07.2019 року.

16.09.2012 року між ПП “Старт Трейд 1” та ТОВ "Галичина-Табак" укладено договір №119 про надання позивачем послуг з постійного забезпечення наявності товару в продажі в торгових точках, оперативного поповнення обсягів продукції, перевірки терміну придатності до вживання, накопичення інформації щодо продажу продукції та надання такої інформації.

Згідно акту від 30.09.2019 року №104384 позивачем було надано маркетингові послуги за період 01.07.2019 року по 30.09.2019 року ПП “Старт Трейд 1” на суму 6 300 грн. та 17.10.2019 року, відповідно до платіжного доручення №9274, здійснено оплату за вказані послуги.

Судом встановлено, що 15.10.2019 року відповідно до вимог п.201.10 ст.201 ПКУ Товариством було надіслано на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних податкові накладні за №11253 на суму 10 127,24 грн. (в тому числі ПДВ 1 687 грн.), №11254 на суму 10 775,77 грн. (в тому числі ПДВ 1 795,96 грн.) на покупця ТОВ “Баядера Логістик”, №11255 на суму 14 136,91 грн. (в тому числі ПДВ 2 356,15 грн.) на покупця ТОВ “Гал-Леобуд”, №11327 на суму 76 047,11 грн. (в тому числі ПДВ 12 674,52 грн.) на покупця ТОВ “Брітіш Амерікан Табакко Сейлз егд Маркетинг Україна” та №11320 на суму 6 300 грн. (в тому числі ПДВ 1 050 грн.) на покупця ПП “Старт Трейд 1”.

Однак, як вбачається з наявної в матеріалах справи та дослідженої судом в якості письмових доказів копій квитанцій про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація податкових накладних за №№11253, 11254, 11255, 11327 та 11320 від 30.09.2019 року було зупинено, так як ПН/РК відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 “Критерії ризиковості платника податку”, а Товариству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

Судом встановлено, що у період з 29.01.2020 по 31.01.20 року ТОВ "Галичина-Табак" засобами електронного зв`язку направлено до податкового органу пояснення по вказаних чотирьох контрагентах щодо реальності здійснення господарських операцій та документальним підтвердженням таких операцій, а саме: договора про надання послуг з протоколами розбіжностей, договора поставки, акти наданих послуг, звіти щодо наданих послуг, платіжні доручення про оплату даних послуг, акти звірки взаєморозрахунків.

05.02.2020 року позивачем отримано рішення Комісії ГУ ДПС в Івано-Франківській області за №№1450650/36497264, 1450651/36497264, 1450652/36497264, 1450653/36497264, 1450654/36497264 про відмову у реєстрації вищевказаних податкових накладних.

Як вбачається зі змісту вказаних рішень, останні прийнято з підстав ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.

Вказані рішення 13.02.2020 та 14.02.2020 року позивачем оскаржено до комісії центрального рівня та подано скарги з доданими до них поясненнями про причини незгоди з оскаржуваними рішеннями та підтверджуючі документи про надання позивачем пояснень та копій документів.

18.02.2020 року прийнято рішення за №№4621/36497264/2, 4623/36497264/2, 4623/36497264/2, 4624/36497264/2, 4647/36497264/2 про залишення скарг без задоволення та рішень комісії регіонального рівня без змін, оскільки платником податку не надано копій договорів, копій первинних документів, копій розрахункових документів, банківських виписок з особового рахунку.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами з приводу реєстрації податкової накладної, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 ПКУ в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів, відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість, відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", “Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Положеннями підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”, якою затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (набрання чинності 22.03.2018 року, далі - Порядок №117).

Відповідно до пункту 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Згідно з пунктами 12, 13 Порядку №117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/ послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

З матеріалів справи вбачається, що зупинення реєстрації податкових накладних №№11253, 11254, 11255, 11327 та 11320 від 30.09.2019 року здійснено на підставі Критеріїв ризиковості платника податку викладених в листі ДФС №1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019, а саме зазначено, що ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Відповідно до підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»; платник податку – юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс); в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Водночас факт запровадження непрозорого механізму затвердження вищевказаних критеріїв з урахуванням відсутності доступного для ознайомлення механізму прийняття зазначених проектів актів, у тому числі визначення періодичності затвердження таких критеріїв ДФС України, порушує один із принципів державної регуляторної політики, визначених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а саме передбачуваність, тобто послідовність регуляторної діяльності, відповідність її цілям державної політики, а також, планам з підготовки проектів регуляторних актів, що дозволяє суб`єктам господарювання здійснювати планування їхньої діяльності.

При цьому суд враховує, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не можуть встановлювати правових норм чи іншим чином затверджувати обов`язкових правил.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність станом на час прийняття спірного рішення правової обґрунтованості та об`єктивності застосування механізму державного регулювання в частині визначених ДФС критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Крім того, як вбачається із змісту квитанції від 16.10.2019 року, контролюючим органом сформовано висновок про не відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пп. 1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, однак в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено чіткого переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

При цьому, пунктами 6, 7 Порядку № 117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

З аналізу змісту вказаних норм вбачається, що підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:

1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;

2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Отже, положення зазначених пунктів Порядку № 117 є чіткими і не припускають неоднозначне трактування обов`язків контролюючих органів.

Згідно з пунктами 14, 15 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Пунктами 18-21 Порядку № 117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Відповідно до наявних матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що Товариством, у спосіб визначений Порядком №117, направлено податковому органу пояснення та всі копії первинних документів на підтвердження господарських операцій з контрагентами ТОВ “Баядера Логістик”, ТОВ “Гал-Леобуд”, ТОВ “Брітіш Амерікан Табакко Сейлз егд Маркетинг Україна” та ПП “Старт Трейд 1”.

Таким чином, суд вважає протиправним рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 05.02.2020 року за №№1450650/36497264, 1450651/36497264, 1450652/36497264, 1450653/36497264, 1450654/36497264 про відмову в реєстрації податкових накладних №№11253, 11254, 11255, 11327 та 11320 від 30.09.2019 року, відповідно, в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Крім того суд звертає увагу на те, що зміст та обсяг здійснених господарських операцій, наявність чи відсутність наданих позивачем маркетингових послуг контролюючому органу слід з`ясовувати при проведенні документальної чи іншої податкової перевірки, а не під час вирішення питання про реєстрацію чи відмову у реєстрації податкової накладної.

Водночас з наявних в матеріалах справи та досліджених в якості письмових доказів копій первинних документів, судом встановлено, що можливість фактичного здійснення господарської операції щодо надання послуг повністю підтверджуються договорами про надання послуг з протоколами розбіжностей, договорами поставки, актами наданих послуг, звітами щодо надані послуг, платіжними дорученнями про оплату даних послуг, актами звірки взаєморозрахунків.

Враховуючи викладене позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов слід задовольнити повністю.

У відповідності до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів слід стягнути 10 510 грн. судового збору, сплаченого відповідно до платіжних доручень за №14033 від 06.04.2020 року та №14348 від 15.04.2020 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 139, 242-246, 255, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.02.2020 року за №№1450650/36497264, 1450651/36497264, 1450652/36497264, 1450653/36497264, 1450654/36497264.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні №№11253, 11254, 11255, 11327 та 11320 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх подання, а саме 15.10.2019 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області 5 255 (п`ять тисяч двісті п`ятдесят п`ять) грн. судового збору.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак" за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України 5 255 (п`ять тисяч двісті п`ятдесят п`ять) грн. судового збору.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії такого карантину.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Галичина-Табак", код ЄДРПОУ 36497264, вул. Максимовича, 8, м. Івано-Франківськ, 76006;

Відповідач:

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ 43142559, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018;

Відповідач:

Державна податкова служба України, код ЄДРПОУ 43005393, пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.