
328/1090/20
07.07.2020
3/328/455/20
3/328/356/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
07 липня 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Токмацького відділення поліції Пологівського відділу Головного управління національної поліції в Запорізькій областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст.124, 130 ч.1 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 063176 ОСОБА_1 24.05.2020 року о 22 год. 56 хв. в м. Токмак на перехресті вулиць Чкалова та Ломоносова керуючи транспортним засобом ВАЗ 2103 д.н. НОМЕР_1 не вибрав безпечну швидкість руху та дистанцію внаслідок чого сталося ДТП з автомобілем Форд д.н. НОМЕР_2 , внаслідок чого автомобілі отримали пошкодження. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п.п. 12.1., 13.1 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 063177 ОСОБА_1 24.05.2020 року о 22 год. 25 хв. в м. Токмак на перехресті вул. Чкалова та вул. Ломоносова керував транспортним засобом ВАЗ 2103 д.н. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (почервоніння в очах, нечітка хода, хитка хода, запах алкоголю з ротової порожнини). Від проходження огляд на стан сп`яніння на місці та в Токмацькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування відмовився.
При розгляді справиОСОБА_1 присутнім не був, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.
Вирішуючи питання про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 124 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно п. 12.1. Правил дорожнього руху під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п. 13.1. Правил дорожнього руху водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення за ст. 124 КУпАП надано наступні докази: протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 063176 від 24.05.2020 року, пояснення потерпілого ОСОБА_2 та свідка ОСОБА_3 , схему ДТП від 24.05.2020 року та інші матеріали.
Згідно пояснень потерпілого та свідка слідує, що ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ВАЗ 24.05.2020 року та рухаючи по вул. Чкалова в м. Токмак, при здійсненні повороту на вул. Ломоносова не вибрав безпечної швидкості руху та дистанції, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем Форд під керуванням ОСОБА_4 ..
Аналізуючи всі наявні докази, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 факту порушення Правил дорожнього руху та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
З приводу притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції на час вчинення правопорушення) з врахуванням обставин даної справи адміністративна відповідальність може наставати за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Згідно п.п. 1-3 Розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.
Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп`яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.
Згідно п.п. 6, 7 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, Огляд на стан сп`яніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі – спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я).
Відповідно до п. 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів
для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення
огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Згідно ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
З викладеного слідує наступний висновок: під час виявлення ознак сп`яніння водій на вимогу поліцейського зобов`язаний пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою спеціального технічного засобу, а в разі незгоди з результатами або відмови від проходження огляду на місці зупинки, пройти огляд в медичному закладі.
Порушення даного порядку тягне за собою недійсність такого огляду.
Матеріали справи не містять жодних доказів на підтвердження відмови ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу. Наявний в справі висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції де зазначено про відмову ОСОБА_1 пройти медичний огляд на стан сп`яніння не підміняє сам по собі доказ відмови ОСОБА_1 пройти огляд на місці зупинки в присутності двох свідків.
Зазначений висновок підтверджує, що пропозиція пройти огляд на стан сп`яніння ОСОБА_1 була висловлена лише в медичному закладі, що є порушенням порядку встановленого законом.
Крім того, огляд в медичному закладів повинен був проводити лікар ОСОБА_5 який згідно пояснень всупереч вимог п. 6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, не пройшов спеціальну підготовку.
Таким чином, під час розгляду справи не отримано достатніх та належних доказів на підтвердження факту відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння відповідно до порядку, встановленого законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283-285 КУпАП України,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) грн..
Платiжнi реквiзити для сплати адміністративних штрафів та інших санкцій (Токмацький район)
Отримувач коштів Токмацьке УК /Токмацький р-н/ 21081100Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA358999980313030106000008302Код класифікації доходів бюджету 21081100Призначення платежу Адміністративні штрафи та інші санкції
Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя