
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/671/20
07 липня 2020 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Круль І.В., за участю прокурора Криклія Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли від управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого до 19 червня 2019 року провідним фахівцем Богородчанського районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а:
До Богородчанського районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Із протоколу № 122 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 19 червня 2020 року вбачається, що згідно витягу з наказу УДСНС в Івано-Франківській області № 617 від 01 серпня 2016 року лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду провідного фахівця Богородчанського районного відділу УДСНС з 01 серпня 2016 року.
Відповідно до витягу з наказу УДСНС України в Івано-Франківській області «Про звільнення осіб начальницького складу» № 233 від 19 червня 2019 року старшого лейтенанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено з посади провідного фахівця Богородчанського районного відділу УДСНС з 19 червня 2019 року відповідно до пункту 176 підпункту 1 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (у зв`язку із закінченням строку контракту).
За таких обставин та згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону - як особа начальницького складу органу та підрозділу цивільного захисту України.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року№3 (у редакції наказу НАЗК від 12 грудня 2019 року № 168/19) відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону декларація перед звільненням – декларація, яка подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та не містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Упродовж періоду з 20 червня 2019 року по 09 липня 2019 року ОСОБА_1 зобов`язаний подати декларацію «перед звільненням» за 2019 рік.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 24 липня 2019 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Оскільки ОСОБА_1 , провідний фахівець Богородчанського районного відділу УДСНС звільнений із посади, то необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 09 липня 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи провідним фахівцем Богородчанського районного відділу УДСНС та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 09 липня 2019 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подав дану декларацію 24 липня 2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Криклій Л.В. вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, як особою начальницького складу органу та підрозділу цивільного захисту України. Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції даної статті.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, щиро розкаявся у вчиненому. Просив суворо не карати.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 122 від 19 червня 2020 року (а.с. 2-7), який складений старшим оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюком В.П. з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 09 липня 2019 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а фактично подав дану декларацію 24 липня 2019 року;
- рапортом старшого оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюка В.П. (а.с.8), з якого вбачається, що був виявлений факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;
- скріншотом інтернет-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копією декларації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 9-15), з якого вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію 24 липня 2019 року;
- копією витягу з наказу УДСНС України в Івано-Франківській області (по особовому складу) від 01 серпня 2016 року (а.с.18) про призначення ОСОБА_1 на посаду провідного фахівця Богородчанського ВР УДСНС;
- копією витягу з наказу УДСНС України в Івано-Франківській області (по особовому складу) від 19 червня 2019 року (а.с.19) про звільнення ОСОБА_1 зі служби з виключенням із кадрів ДСНС України у зв`язку із закінченням строку контракту;
- копією попередження (а.с.21), згідно якого ОСОБА_1 10 травня 2017 року попереджений про недопущення ним під час проходження служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень;
- пам`яткою при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) ДСНС України (а.с.20) від 10 травня 2017 року, згідно якої ОСОБА_1 ознайомлений про зобов`язання подавати декларацію після припинення діяльності, пов`язану з виконанням функцій держави;
- характеристикою на ОСОБА_1 (а.с. 22);
- повідомленням Національного агентства про факт неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відносно ОСОБА_1 (а.с.24);
- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с. 25-26).
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире розкаяння у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.
На підставі наведеного, враховуючи обставини справи, вважаю, що за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, який слід стягнути на рахунок на р/р UA828999980313020106000009023, отримувач - УК у Богородчанському районі/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37837821, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету- «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420,40 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Богородчанський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Круль