
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
07 липня 2020 року №320/2648/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження та видачу нового виконавчого листа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської міської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення та картки, спонукання до виконання певних дій,
в с т а н о в и в:
до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Київської міської митниці Державної фіскальної служби України, у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Київської міської митниці ДФС (митний пост "Столичний") від 20.02.2019 №UA100110/2019/000041/2 про коригування митної вартості товарів, яким ОСОБА_1 було відкориговано митну вартість імпортованого транспортного засобу в сторону збільшення з 31500,00 євро до 54950,00 євро;
- визнати протиправною та скасувати картку відмови у прийнятті митної декларації, митному оформлені, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 20.02.2019 №UA100110/2019/00356 Київської міської митниці ДФС (митний пост "Столичний"), якою позивачу було відмовлено у прийнятті митної декларації №UA100110/2019/118054 від 12.02.2019;
- зобов`язати Київську міську митницю ДФС прийняти митну декларацію Ющенка І.В. №UA100110/2019/118054 від 12.02.2019 днем її фактичного подання до митного посту - 12.02.2019 року, та відобразити її показники в усіх відповідних інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, якими користується відповідач згідно з главою V Митного кодексу України.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 05.12.2019, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.05.2020, адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Київської міської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів від 20.02.2019 №UA100110/2019/000041/2.
Визнано протиправною та скасовано заповнену Київською міською митницею ДФС картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 20.02.2019 №UA100110/2019/00356.
В іншій частині в позові відмовлено.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 8048,83 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Київської міської митниці ДФС.
10.06.2020 Київським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист.
02.07.20120 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшло клопотання про заміну сторони виконавчого провадження, у якій позивач просить суд:
- замінити відповідача - Київську міську митницю Державної фіскальної служби України, на правонаступника - Київську митницю Держмитслужби;
- видати оригінал виконавчого листа у справі №320/2648/19 щодо стягнення з Київської митниці Держмитслужби за рахунок наявних бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 8048,83 грн.
За результатами автоматизованого розподілу вказане клопотання було передано для розгляду судді Дудіну С.О.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.07.2020 клопотання ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження призначено до розгляду у судовому засіданні на 07.07.2020 о 11:45 год.
У судове засідання, призначене на 07.07.2020, сторони не з`явились, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно.
07.07.2020 на електронну адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про здійснення розгляду клопотання про заміну сторони виконавчого провадження без участі позивача та його представника.
Відповідно до частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно з частиною третьою статті 374 суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Враховуючи обмеженні строки розгляду, суд вважає за необхідне здійснити розгляд клопотання ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у порядку письмового провадження.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 "Про утворення територіальних органів Державної митної служби" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Встановлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної митної служби.
Згідно з додатком 2 до зазначеної постанови реорганізуються, зокрема, Київська митниця ДФС шляхом приєднання до Київської митниці Держмитслужби.
Відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого Постановою КМ України від 20.10.2011 №1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1217-р "Питання Державної митної служби" Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення з 08 грудня 2019 року Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.
Таким чином, з 08.12.2019 функції і повноваження Державної фіскальної служби з реалізації державної митної політики здійснює Державна митна служба України та її територіальні органи.
Таким чином, Київську міську митницю ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Київської митниці Держмитслужби.
Згідно з частиною четвертою статті 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Отже, Київська митниця Держмитслужби є правонаступником Київської міської митниці ДФС.
Відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Зі вказаною нормою матеріального права кореспондує частина перша статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У зв`язку з наведеним, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ОСОБА_1 та замінити сторону виконавчого провадження - боржника - Київську міську митницю ДФС, на правонаступника - Київську митницю Держмитслужби.
При цьому суд зазначає, що згідно з частиною першою статті 373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Отже, положення процесуального закону передбачають видачу виконавчого листа на виконання судового рішення та не містять умов про видачу нового виконавчого листа у разі зміни якихось чинників, зокрема, заміни сторони виконавчого провадження.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Отже, ухвала суду про заміну сторони виконавчого провадження підлягає обов`язковому врахуванню під час виконання судового рішення у цій справі та за своєю суттю є невід`ємною частиною виконавчого листа, однак не є підставою для видачі нового виконавчого листа.
У зв`язку з цим суд не вбачає правових підстав для видачі нового виконавчого листа.
Керуючись статтями 243, 248, 374 та 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Клопотання ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження в частині заміни сторони виконавчого провадження листа задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження - боржника - Київську міську митницю ДФС, на правонаступника - Київську митницю Держмитслужби (ідентифікаційний код 43337359, місцезнаходження: 03124, м.Київ, Солом`янский р-н., бульв. Гавела Вацлава, буд.8-А).
3. Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про видачу нового виконавчого листа у справі.
4. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) позивачу (його представнику), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Дудін С.О.