Постанова № 9024530, 04.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
2а-447/10/2770
Номер документу
9024530
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.03.10Справа №2а-447/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Кравченко М.М.;

при секретарі - Строміло А.Ю.,

з участю:

представник позивача ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя Новікова Інна Василівна довіреність № 11/10-013 від 23.04.08 посвідчення № УСВ 026332 від 18.07.08р.;

представник відповідача ДП "Конструкторське бюро радіозв"язку" у судове засіданя не з"явився, повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. СевастополядоДержавного підприємства "Конструкторське бюро радіозвязку"про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (далі –ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя) звернулася до суду з адміністративним позовом щодо одержання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки Державного підприємства "Конструкторське бюро радіозвязку".

Як на підставу своїх вимог ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя посилається на положення статей 11, 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, обґрунтовуючи позов тим, що відповідач по справі має заборгованість по заробітній платі та заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб, чим порушує п.1.15 ст. 1 ЗУ „Про податок з доходів фізичних осіб”. Так як відповідач не включений до планової перевірки, а з наданих відповідачем документів вбачається недотримання податкового законодавства, у позивача виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної перевірки.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволені, пояснила, що, згідно законодавству, позапланова перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду, у зв’язку з цим, звернулися з позовом.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, повідомлявся, причин неявки до суд не надав, відповідно ч.4 ст.128 КАС України суд вирішив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вирішив, що вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

          Державне підприємство «Конструкторське бюро радіозв'язку»зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя 23.07.1996 р. та взято на облік платників податків в ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя (ЄДРПОУ 14309020).

Відповідно до п.п "б" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування.

Згідно з п. 1.15 ст. 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку,

вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

          Відповідно до п.8.1 ст. 8 зазначеного Закону податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

          Станом на 01.02.10 відповідно до звітів по 1 ДФ відповідач має заборгованість по заробітній платні за 2009 рік в розмірі 901,2 тис. грн. та заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 177,5 тис. грн., що є порушенням зазначених нормативно-правових норм.

          Документальна перевірка дотримання відповідачем законодавства щодо податку з доходів фізичних здійснювались в останнє за 2008 рік.

          Державна податкова адміністрація України у своєму листі від 09.08.05 № 7584/6/17-3116 зазначила, що відповідно до п. 1.11 статті 1 Закону N 2181 податкова декларація, розрахунок -це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу). Податковий розрахунок ф. N 1ДФ не є декларацією (розрахунком) у розумінні зазначеної норми Закону N 2181. Тому, для визначення суми податку з доходів фізичних осіб нарахованої та несплаченої податковим агентом у розрахунку 1 ДФ, як суми податкового зобов'язання, необхідно проведення позапланової перевірки.

          Згідно п. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (далі -Закон) органи державної податкової служби у випадках, у межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

          Відповідно до ст. 11-1 Закону, позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду.

          Таким чином, у ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя є підстави для ініціювання проведення позапланової виїзної перевірки Державного підприємства «Конструкторське бюро радіозв'язку».

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч..6,7 ст.11-1 ЗУ „Про державну податкову службу в Україні”, керуючись ст. ст. 2, 8,10,11, 17, 71, 86,158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. СевастополядоДержавного підприємства "Конструкторське бюро радіозвязку"про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки - задовольнити повністю.

Надати Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя дозвіл на проведення позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства України Державного підприємства «Конструкторське бюро радіозв'язку»(код ЄДРПОУ 14309020) за 2009 рік, строк проведення якої встановити на протязі п'яти робочих днів, відповідно до графіку перевірок, після набрання чинності постанови по справі.

Проведення позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства України Державного підприємства «Конструкторське бюро радіозв'язку»доручити старшому державному податковому ревізору-інспектору сектора документальних перевірок податку з доходів фізичних осіб, держмита і податку з власників транспортних засобів Управління оподаткування фізичних осіб Мальцевій Світлані Миколаївні та старшому державному податковому ревізору-інспектору сектора документальних перевірок податку з доходів фізичних осіб, держмита і податку з власників транспортних засобів Управління оподаткування фізичних осіб Пушкарьовій Ірині Володимирівні.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд м. Севастополя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення і апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.3 ст.186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлений 12.03.2010.

Суддя                                                                      М.М. Кравченко