Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 березня 2010 року <Час проголошення > № 2а-1312/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Іщук А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Першого заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського центру зайнятості
до Тарасенко Світлани Леонідівни
простягнення заборгованості в розмірі 1725,80грн.
В С Т А Н О В И В: Заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Тарасенко Світлани Леонідівни про стягнення заборгованості в розмірі 1 725,80 грн., яка виникла внаслідок невиконання рішення центру зайнятості.
Представник Київського міського центру зайнятості в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив, що 04.12.2008р. Тарасенко Світлана Леонідівна була зареєстрована Оболонським районним центром зайнятості міста Києва як така, що шукає роботу.
На підставі ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення та ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", їй був наданий статус безробітної і призначена допомога по безробіттю.
Згідно додатку до акту № 53 Оболонського районного центру зайнятості від 01.04.2009р. Тарасенко Світлані Леонідівні була нарахована та виплачена допомога по безробіттю у сумі 1 725 грн. 80 коп.
Листом Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації повідомлено, що Тарасенко Світлана Леонідівна з 27.03.1995р. зареєстрована як фізична особа-підприємець. Директором Оболонського районного центру зайнятості було прийняте рішення про повернення відповідачкою коштів в розмірі 1 725 грн. 80 коп., які вона отримала як допомогу по безробіттю.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про зайнятість населення" громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, відносяться до зайнятого населення, отже на момент реєстрації в Оболонському центрі зайнятості Тарасенко С.Л. відносилася до зайнятого населення і не мала права на надання статусу безробітної, отримання платних соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення. Тарасенко С.Л. рішення директора Оболонського районного центру зайнятості не виконала, коштів Оболонському районному центру зайнятості не повернула. Листи з повідомленням про необхідність відшкодування незаконно отриманих коштів, повернулись адресату у зв'язку з закінченням терміну зберігання листів на поштовому відділенні зв'язку.
Відповідно до ст. 36 закону України "Про прокуратуру", підставою для представництва органами прокуратури України у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються між ними або з державою.
На підставі цього Заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського центру зайнятості звернувся до суду з вимогами про стягнення з відповідача незаконно отриманих коштів .
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, пояснень чи заперечень на позов не надала, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про що є належні докази в матеріалах справи.
Вислухавши пояснення представників позивачів, дослідивши у відкритому судовому засіданні письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Тарасенко С.Л. 04.12.2008р. зареєстрована в Оболонському районному центрі зайнятості міста Києва як така, що шукає роботу.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" та ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", відповідачці був наданий статус безробітної та призначена допомога по безробіттю.
Згідно додатку до акту № 53 Оболонського районного центру зайнятості від 01.04.2009р Тарасенко Світлані Леонідівні була нарахована та виплачена допомога по безробіттю у сумі 1 725 грн. 80 коп.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про зайнятість населення", громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, відносяться до зайнятого населення. На момент реєстрації в Оболонському центрі зайнятості Тарасенко С.Л. відносилася до зайнятого населення і не мала права на надання статусу безробітної, отримання платних соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення. Згідно п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Наказом центру зайнятості № 7765 від 31.03.2009р. відповідачку було знято з обліку згідно пп.1 та 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних затвердженого Кабінетом міністрів України від 14.02.2007р. № 219, на підставі абзацу 14 пп. 1 п. 20 Порядку (у зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю) з 31.03.2009р.
Рішення про повернення позивачем коштів прийняте на підставі того, що листом Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації було повідомлено про те, що Тарасенко С.Л. з 27.03.1995р. зареєстрована як фізична особа-підприємець.
Як встановлено з поданих матеріалів, відповідачем рішення директора Оболонського районного центру зайнятості не виконано.
Згідно зі ст. ст. 7, 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків стягується з цієї особи відповідно до законодавства України.
Таким чином суд приходить до висновку, що позивачка ухиляється від виконання своїх обов'язків, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 7, 16, п. 7 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", керуючись ст.ст. 2, 7, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в управлінні Державного казначейства м. Києва, МФО 820019, код 03491091) з Тарасенко Світлани Леонідівни (04212, м. Київ, вул. Тимошенко, 11, кв. 220, ідентифікаційний код 2345513443) незаконно отримані кошти в розмірі 1 725 (одна тисяча сімсот двадцять п'ять) грн. 80 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя В.М. Кочан