Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 березня 2010 року 13 год. 40 хв. № 2а-12446/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Ісаковій Є.К.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
За позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»
ПроСтягнення заборгованості в розмірі 409533,83 грн.
За участю представників сторін
від позивача: Марінець А.Ю. за дов. № 598/9/10 від 18.02.2010 р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»про стягнення податкової заборгованості в розмірі 409533,83 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 409533,83 грн.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений.
У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо» знаходиться за адресою: м. Київ, пр-т Тичини, буд. 20, ідентифікаційний код 35976499.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»як платник податків з 26.06.2008 р. перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Дніпровському районі м. Києва.
За Товариством з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»обліковується податкова заборгованість у розмірі 409533,83 грн., яка виникла з огляду на нижченаведене.
Податковим органом 28.01.2009 р. була проведена перевірка на предмет порушення терміну подачі податкової звітності, в результаті чого було складено акт № 101-15/35976499 та зафіксовано порушення відповідачем вимоги п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не було подано податкової звітності.
На підставі акту перевірки та відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було винесено податкове повідомлення-рішення № 0002701520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій на 340 грн.
30.03.2009 р. податковою інспекцією була проведена невиїзна планова перевірка, за результатами якої було складено акт № 2061-15/35976499, в якому виявлені порушення відповідачем п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме Товариством в податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2008 року було занижено податкові зобов’язання на суму ПДВ 246847,36 грн.
Позивач на підставі п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 та п.п. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»виніс податкове повідомлення-рішення № 0009071520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 12342,37 грн.
Також, 30.03.2009 р. позивачем було проведено перевірку на предмет порушення податкового законодавства, за результатами якої складено акт № 2062-15/35976499, яким встановлено порушення п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість», а саме Товариством подано декларацію за жовтень 2008 року, яка свідчить про заниження на суму ПДВ 142189,62 грн.
За виявлені порушення податковий орган керуючись п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 та п.п. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»виніс податкове повідомлення-рішення № 0009081520/0, яким нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 7109,48 грн.
Позивачем 01.07.2009 р. було проведено перевірку на предмет порушення відповідачем податкового законодавства, за результатами якої було складно акт № 4027-15/35976499, яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подано декларацію з податку на додану вартість за квітень, травень та червень 2006 року.
З огляду на таке порушення, податковою інспекцією було винесено податкове повідомлення-рішення № 0017081520/0, яким відповідачу нараховано суму штрафних санкцій в розмірі 510 грн.
Також, відповідачем було подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року № 157224 від 10.12.2008 р. з самостійно визначеним зобов’язанням на суму 195 грн.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Таким чином, за відповідач має податкову заборгованість у розмірі 409533,83 грн. = 340 грн. + 510 грн. + 149299,10 грн. + 259189,73 грн. +195 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування»під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обов’язків внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Стаття 4 Закону України «Про систему оподаткування»визначає, що платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», одним із обов’язків платників податків і зборів (обов’язкових платежів) сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Станом на день винесення постанови сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»є узгодженою і становить –409533,83 грн.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990 р. визначено, що органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо Віацо»(02152, м. Київ, пр-т Тичини, буд. 20, код ЄДРПОУ 35976499) на користь Держави (рахунок УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077906, Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, р/р 3412299970005) суму податкової заборгованості у розмірі 409533 (чотириста дев’ять тисяч п’ятсот тридцять три) грн. 83 (вісімдесят три) грн. за рахунок активів боржника.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.Є. Пилипенко Дата підписання повного тексту постанови: 05.03.2010 р.