
07.07.2020
Справа № 482/945/20
Номер провадження 3/482/533/2020
П О С Т А Н О В А
Іменем України
07 липня 2020 року м. Нова Одеса
Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Демінська О.І., за участю секретаря судового засідання – Мозгової В.В., Шведової Я.О., прокурора Калача Р.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Нова Одеса Миколаївської області, з повною середньою освітою, одруженого, працюючого менеджером з організації виробництва ТОВ «Новоодеський елеватор», депутата Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області сьомого скликання відповідно до Рішення І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р., та будучи відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону , несвоєчасно, без поважних причин, не подав в строк до 01 квітня щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, подавши її 31.03.2020 р.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, не визнав, висловив явну неповагу до діючого антикорупційного законодавства України та його відношення до діяльності антикорупційних органів. Вказав, що у встановлений законом строк заповнював щорічну електронну декларацію за 2018 рік, причини відсутності її у Реєстрі електронних декларацій йому невідомі, перевірка факту успішного подання електронної декларації ним не здійснювалась. Також вказав, що звинувачення його у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення є смішним та створює вигляд роботи певних структур.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена дослідженими у судовому засіданні доказами.
Згідно з Рішенням І сесії Новоодеської міської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №1 від 17.11.2015 р. «Про результати голосування, підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Новоодеської міської ради сьомого скликання та міського голови”, визнано повноваження депутата Новоодеської міської ради сьомого скликання Долка ОСОБА_3 ..
Даними з інформації про ознайомлення депутатів з антикорупційним законодавством щодо складання, подання та оприлюднення функцій держави або місцевого самоврядування, протоколу №36 від 15.02.2019 р. 36 сесії сьомого скликання Новоодеської міської ради із законодавством стосовно е-декларування, терміни подання та правил заповнення підтверджується факт ознайомлення ОСОБА_1 з вказаними положеннями 15.02.2019 особисто під розпис. Згідно з цією інформацією ОСОБА_1 в тому числі був повідомлений про необхідність порядку перевірки факту успішного подання електронної декларації, наслідки неподання декларації у визначений законом строк.
У відповідності до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат Новоодеської міської ради 7 скликання, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, у зв`язку із чим, відповідно до вимог згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до скріншоту веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій ociб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо подачі декларацій суб`єктом декларування ОСОБА_1 , останній подавав щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 26.03.2018 р., та тричі 31.03.2020 р.
Інші відомості щодо подачі ОСОБА_1 щорічної електронної декларації суду не надані.
За інформацією управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації НАЗК дата в публічній частині ІТС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування
Твердження ОСОБА_1 щодо його необізнаності щодо порядком користування особистим електронним кабінетом та порядком перевірки та подання електронної декларації спростовуються даними інформації про ознайомлення депутатів з антикорупційним законодавством щодо складання, подання та оприлюднення функцій держави або місцевого самоврядування, протоколу №36 від 15.02.2019 р. 36 сесії сьомого скликання Новоодеської міської ради із законодавством стосовно е-декларування, термінів подання, правил заповнення електронної декларації, порядку перевірки факту успішного подання електронної декларації, наслідки неподання декларації у визначений законом строк з якими ОСОБА_1 15.02.2019 ознайомлений особисто під розпис.
Крім того, невжиття особою, уповноваженою на виконання функцій держави та місцевого самоврядування на належне виконання свого обов`язку щодо належного та своєчасного подання електронної декларації, свідчить саме про невжиття такою особою заходів на виконання покладених на нього обов`язків державою та не звільняє від відповідальності за вчинення корупційного адміністративного правопорушення.
Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , який відповідно до п.п.«б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону , несвоєчасно, без поважних причин, не подав у встановлений законом строк щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, подавши її 31.03.2020 р., своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 176-2 КУпАП.
Враховуючи особу винного, який до відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення притягується вперше, його майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність відомостей, що негативно характеризують його особу, наявність на його утриманні малолітньої дитини, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для його виправлення буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави, рахунок № UA 788999980000031111106014263, отримувач коштів: Новоодес. УК/Новоодеський р-н/21081100, МФО 899998 ЄДРПОУ 38016478.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40грн., який сплатити на рахунок № UA908999980313111256000026001, отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, його захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Новоодеського районного суду
Миколаївської області О.І.Демінська