ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6765/09/1770
12 січня 2010 року 17год. 10хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Морозюк О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція (Рокитнівське відділення)
доФізична особа-підприємець ОСОБА_1
про стягнення боргу, В С Т А Н О В И В :
Позивач - Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція (Рокитнівське відділення) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення боргу з відповідача - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд вважає, що справа може бути розглянута без участі представників сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснює свою діяльність у сфері торгівлі та знаходиться на обліку як платник податків в Сарненській міжрайонній державній податковій інспекції (Рокитнівське відділення).
23 липня 2009 року працівниками позивача, відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та інших нормативно правових актів, була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться на трасі Київ-Ковель та належить відповідачу, про що складено відповідний акт (а.с.7-8).
Перевіркою встановлено порушення:
-невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті в сумі 212 грн.;
-незбереження фіскального звітного чека №1552 від 14.06.2008 року в книзі обліку розрахункових операцій.
Перевіркою встановлено порушення вимог п. 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі по тексту судової постанови Закон 265/95).
27 липня 2009 року працівниками позивача, відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та інших нормативно правових актів, була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій господарської одиниці кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться на трасі Київ-Ковель та належить відповідачу, про що складено відповідний акт (а.с.11-12).
Перевіркою встановлено порушення:
-не ведення встановленого законом обліку товарних запасів за місцем реалізації.
Перевіркою встановлено порушення вимог п. 12 ст. 3 Закону 265/95.
Згідно пунктів 9, 12, 13 ст. 3 Закону 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 4 статті 17 вказаного вище закону визначено, що у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ст. 21 Закону 265/95 до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 Закону 265/95, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На цих підставах позивачем прийнято:
- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1400 грн. №0000872352 від 29.07.2009р. (а.с.10);
- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1980 грн. №0000662352 від 11.06.2009р. (а.с.14).
Рішення про застосування фінансових санкцій надіслані відповідачу, останнім в установленому порядку не оскаржувались та є чинними.
Станом на день розгляду справи в суді за відповідачем рахується заборгованість по штрафних санкціях в сумі 2479,79 грн.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 9 цього Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно із п.17.3. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони субєкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ «Про державне мито»порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - НОМЕР_1) на користь Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція (Рокитнівське відділення) (вул.Львівська 1а,Рокитне,Рокитнівський район, Рівненська область,34200, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 34784725) заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 2479грн. 79коп. , яку перерахувати на р/р 31119104700321 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 3021080900, одержувач Рівненське ВУДК, код одержувача 22588028.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Юрчук М.І.
Постанова складена в повному обсязі 15.01.10р.