Рішення № 90233741, 07.07.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2020
Номер справи
560/2227/20
Номер документу
90233741
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/2227/20

РІШЕННЯ

іменем України

07 липня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П. розглянувши адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Транс-Авто-Д" до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Транс-Авто-Д" звернулось до суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області в якому просить визнати протиправною та скасувати Постанову Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області № 175717 від 19 березня 2020 року про стягнення з позивача адміністративно-господарського штрафу у сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п`ятсот гривень 00 копійок).

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області здійснили перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме габаритно - ваговий контроль транспортного засобу марки MAN TGX 26.440 реєстраційний номер НОМЕР_1 . Вважає, що габаритно-ваговий контроль здійснений з порушенням законодавства, а спірна постанова є протиправною.

Позивач вказує, що 10 лютого 2020 року, між приватного підприємства "Транс-Авто-Д" та товариством з обмеженою відповідальністю "Південьенергомонтаж" було укладено договір про надання транспортних послуг по перевезенню вантажів № 41592928.

На виконання умов договору згідно Заявки на перевезення вантажу № 1 від 10 лютого 2020 року. Приватне підприємство "Транс-Авто-Д" зобов`язувалось здійснити перевезення вантажу а саме: "Стояк залізобетонний ЛЕП (СК 22.1-1.1, та СК 22.2-1.1 ) Згідно технічних характеристик вантажу: довжина складає - 22,6 м. Перевезення здійснювалось транспортним засобом автомобілем марки MAN TGX 26.440 реєстраційний номер НОМЕР_2 , з напівпричіпом (змінної довжини) марки NOOTEBOOM модель 0VB-48VV реєстраційний номер НОМЕР_3 які належать на праві власності приватному підприємству "Транс-Авто-Д".

Для здійснення даного перевезення позивачем було отримано Дозвіл № 2020-13008901-1436НГ на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри перевищують нормативні, від 12.02.2020, виданого національною поліцією України, Департаментом патрульної поліції, відділом безпеки дорожнього руху Управління безпеки дорожнього руху. Який дозволяє рух транспортних засобів з такими параметрами: Довжина, в м.-24,00; Ширина в м. - 2,60; Висота в м.- 4,00; Загальна вага автопоїзду з вантажем, в т.-45,00; Навантаження на найбільш навантажену вісь, в т.- 11,00. Строк дії даного дозволу з 12.02.2020 року по 22.02.2020 року.

Позивач вказує, що ним не було допущено порушень встановлених законодавством габаритно - вагових норм під час здійснення перевезення залізобетонних стояків із с.Дуліби в м.Одеса 10.02.2020.

Зазначає, що постанова про застосування адміністративно - господарського штрафу №175717 від 19 березня 2019 року є протиправною та підлягає скасуванню.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 27.04.2020 у справі відкрито провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Від відповідача станом на момент розгляду справи відзиву на адресу суду не надходило.

При цьому, відповідно до ч. 5, 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.5 ст.159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Дослідивши позовну заяву, з`ясувавши усі обставини справи на підставі наявних в матеріалах справи належних та допустимих доказів в їх взаємозв`язку та сукупності суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №205408 від 14.02.2020, за результатами перевірки транспортного засобу MAN, що належить ПП "Транс-Авто-Д", зафіксовано порушення вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 10% до 20% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.

Посадовими особами відповідача було також складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів №0005536 від 14.02.2020 в якому вказано, що допустима норма довжини вантажу 22 м., а фактична довжина складає 24.5 м.

Начальник Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області 19.03.2020 на підставі актів перевірки виніс постанову №175717 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 8500 грн за порушення статті 60 Закону №2344-ІІІ.

Не погоджуючись із спірною постановою, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом №2344-ІІІ.

Статтею 1 Закону №2344-ІІІ визначено, що рейдова перевірка (перевірка на дорозі) - перевірка транспортних засобів суб`єкта господарювання на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагові комплекси та інші об`єкти, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту).

Відповідно до статті 6 Закону №2344-ІІІ державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно з частиною 15 статті 6 Закону №2344-ІІІ державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Відповідно до ст. 6 Закону №2344-ІІІ рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Статтею 48 Закону №2344-ІІІ передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Положенням статті 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 % до 10 % включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 14 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року. рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Відповідно до п. 15 Порядку № 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно п. 16, п. 17 Порядку № 1567, рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи. Габаритно-ваговий контроль проводиться однією посадовою особою Укртрансбезпеки у разі залучення до рейдової перевірки посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укртрансбезпеки та власника (балансоутримувача) пункту габаритно-вагового контролю, а також посадових осіб органу місцевого самоврядування та/або місцевої держадміністрації. Під час проведення такої перевірки можливе застосування спеціалізованих автомобілів, на яких розміщений напис "Укртрансбезпека", та використання спеціального обладнання, призначеного для перевірки дотримання водіями Європейської угоди, здійснення габаритно-вагового контролю.

Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення. Зупинення транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог пункту 15 Правил дорожнього руху та Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Укртрансінспекції.

Відповідно до п. 20 Порядку № 1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

Згідно з п. 21 Порядку № 1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом).

Відповідно до п. 6 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, у разі виявлення порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів посадові особи складають акти за формою згідно з додатками 2 і 3 до цього Порядку та повідомляють відповідний підрозділ Національної поліції про такі порушення.

За змістом статті 33 закону України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 №2862-IV рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198 затверджені Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, відповідно до пункту 16 яких перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.

Згідно з пунктом 2 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі по тексту - Правила №30), транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великогабаритним, якщо його габарити перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306.

Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Пунктом 4 Правил №30 передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 затверджений Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі по тексту - Порядок №879).

Підпунктом 4 пункту 2 Порядку №879 встановлено, що габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Положеннями пункту 3 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

З аналізу вищевикладених норм чинного законодавства слідує, що участь у дорожньому русі транспортних засобів, габаритні параметри яких перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, зокрема, габаритних розмірів, які перевищують допустимі норми, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів, а при перевезенні вантажу без відповідного дозволу настає адміністративно-господарська відповідальність, яка залежить від відсоткового перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.

Як встановлено з Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 205408 від 14 лютого 2020 року, посадові особи зробили висновок про перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм на підставі інформації, яка була наявна у ТТН № 6 від 12 лютого 2020 року, однак як вказує позивач в позовній заяві водієві не було запропоновано провести заміри транспортного засобу.

Суд встановив, що в матеріалах справи наявний Дозвіл Національної поліції України №2020-13008901-1436 НГ на участь в дорожньому русі транспортних засобів, або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який дійсний в період з 12.02.2020 по 22.02.2020.

Згідно наданого дозволу ПП "Транс-Авто-Д" зокрема автомобіль МАN TGX 26.440, номерний знак НОМЕР_1 , причіп NOOTEBOOM 0VB-48 НОМЕР_4 , НОМЕР_3 , дозволено перевезення вантажу довжиною 24 м, шириною 2.6 м, висота 4 м.

Працівником Управління Укптрансбезпеки в Одеській області Гринчуком В.В., було складено Акт про перевищення транспортним засобом нормативно габаритних параметрів № 0005536 від 14 лютого 2020 року, в якому зазначено, а саме в графі "ШИРИНА" вказана "фактична ширина (24.50) в габ.", а в графі "ДОВЖИНА" вказано: "Фактична довжина (в габ) 24.50.".

Суд вважає, що вказаний Акт було складено з порушенням порядку складання документів, оскільки з нього не можливо зробити достовірний висновок щодо вагового та/або габаритного нормативного параметра.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 8 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" у сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації. Експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, які мають елементи або функції настроювання, повинні мати захист від вільного доступу до зазначених елементів і функцій (включаючи програмне забезпечення) з метою запобігання несанкціонованому втручанню. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Згідно з п. 12 Порядку № 879 вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.

Даний факт свідчить про те, що посадові особи, які здійснювали документальну перевірку транспортних засобів та зробили висновок про перевищення вагових параметрів транспортних засобів, не запропонувавши водію провести вимірювання (зважування) за допомогою вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження па вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології, дійшли хибного висновку про порушення Позивачем норм законодавства, а саме перевищення вагових параметрів.

Таким чином, висновки документальної перевірки, зазначені в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 205408 від 14 лютого 2020 року є не достовірними.

Враховуючи наведене, посадовими особами були внесені помилкові відомості до акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 205408 від 14 лютого 2020 року, зокрема щодо посилання на ТТН № 6 від 12 лютого 2020 року, яка не містить жодних посилань чи габаритних показників вантажу, що вказує на безпідставність доказів про перевищення габаритних розмірів вантажу, на підставі яких було зроблено висновок про перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.

Суд також звертає увагу відповідача на те, що згідно відомостей про вантаж, позивач перевозив Стояк залізобетонний ЛЕП СК22.1-1.1 в кількості 3 шт. та Стояк залізобетонний ЛЕП СК22.2-1.1 в кількості 2 шт.

При цьому, згідно сертифікату відповідності виданого ДП"Львівстандартметрологія" №UA.1O210.00536-20 від 10.02.2020 вказано, що продукція, зокрема (Стояки залізобетонні центрифуговані для опор високовольтних мереж (ліній) електропередач відповідають ДСТУ Б В.2.6-43:2008.

Відповідно до ДСТУ Б В.2.6-43:2008 вказані вище стояки залізобетонні моделі СК 22.1-1.1 та СК22.2-1.1 мають довжину 22600 мм.

Враховуючи наведене вище, суд звертає увагу відповідача, що позивач перевозячи вантаж, стояки залізобетонні СК 22.1-1.1 та СК22.2-1.1 довжиною 22,6 м. не міг вийти за допустимі дозволом габаритні норми в 24 м.

При цьому, суд також зазначає, що згідно Таблиці 1 ДСТУ Б В.2.6-43:2008 вказані види залізобетонних стояків конічного типу, з яких встановлено, що окрім вказаних вище стояків довжиною 22600 мм. вказані стояки залізобетонні СК26.1 та СК26.2 довжиною 26000 мм.

Отже, навіть при припустимому перевезенні позивачем залізобетонних стояків СК26.1 або СК26.2 довжиною 26 м., посадовими особами Укртрансбезпеки в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт було б зазначено щонайменш 26 м., але ніяк не 24.5 м., що також вказує на протиправність дій працівників Укртрансбезпеки під час вчинення рейдерської перевірки позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем оскаржувану постанову прийнято необґрунтовано, без врахування всіх обставин у справі, а тому така постанова є протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Згідно з ч.5 ст.77 КАС України, якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.9 ст.80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Враховуючи ненадання відповідачем суб`єктом владних повноважень причин доказів, які були підставою для прийняття оскаржуваної постанови, а також відзиву на позовну заяву, суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Крім цього, згідно ч.4 ст.159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Враховуючи наведене, неподання відповідачем, який є суб`єктом владних повноважень, відзиву на позов, суд, враховуючи вищевказане, також кваліфікує як визнання відповідачем позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов приватного підприємства "Транс-Авто-Д" до Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 175717 від 19 березня 2020 року - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області про застосування адміністративно - господарського штрафу № 175717 від 19 березня 2020 року.

Стягнути на користь приватного підприємства "Транс-Авто-Д" судовий збір в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн 00 коп., за рахунок бюджетних асигнувань Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Приватне підприємство "Транс-Авто-Д" (вул. Запорізька, 7,Волочиськ,Хмельницька область,31200 , ідентифікаційний код - 34412482) Відповідач:Державна служба України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області (вул. Соборна, 75,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , ідентифікаційний код - 39816845)

Головуючий суддя О.П. Шевчук