Постанова № 90220924, 30.06.2020, Теплодарський міський суд Одеської області

Дата ухвалення
30.06.2020
Номер справи
496/2148/20
Номер документу
90220924
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Теплодарський міський суд Одеської області

Справа № 496/2148/20

Провадження № 3/516/45/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30.06.2020 р.м.Теплодар

Суддя Теплодарського міського суду Одеської області Мислива Л.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Біляївського районного суду Одеської області, про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого

слюсарем-сантехніком МГК «Теплодар», проживаючого

за адресою:

АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

16 травня 2020р. о 01 годині 20 хвилин по вул. Генерала Плієва, біля буд. 41-А в м. Теплодарі ОСОБА_1 керував автомобілем «Toyota Lite Асе», державний номер НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння очей). Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, не визнав, вказавши, що зазначені у протоколі обставини події, не відповідають дійсності та подав клопотання про закриття провадження у справі за відсутністю в його діях події і складу зазначеного адміністративного правопорушення. За клопотанням також зазначив, що він впродовж тривалого часу намагався відремонтувати замок на дверях свого автомобілю у нічний час, так як залишати на вулиці автомобіль з несправним замком було небезпечно. В стані алкогольного сп`яніння він не перебував та під час спілкування з поліцією знаходився на вулиці поряд з автомобілем, а не керував ним, саме тому і відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатора «Драгер». На підтвердження своїх аргументів заявив клопотання про допит в якості свідків осіб, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, а також очевидця ОСОБА_2 .

Однак, вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 262759 від 16.05.2020р.; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 16.05.2020р., які засвідчили, що ОСОБА_1 в їх присутності відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою спеціального газоаналізатора «Drager 0494» та в спеціалізованому медичному закладі.

В судовому засіданні проглянуто на СД-диску два відеозаписи події від 16.05.2020р. з портативного відеореєстратора (боді-камери) поліцейського, який міститься в матеріалах справи до вказаного протоколу про адміністративне правопорушення. Так, з першого відеозапису вбачається відмова ОСОБА_1 від проходження медичного обстеження в тому числі за допомогою технічного приладу «Драгер», з другого відеозапису вбачається оформлення матеріалів за протоколом про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 . На обох відеозаписах вбачається наявність свідків, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення та, як вказав в судовому засіданні ОСОБА_1 , це були ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , також на першому відеозаписі вбачається, як зазначив ОСОБА_1 , його свідок ОСОБА_2 , який проходив біля місця оформлення вказаних матеріалів.

За п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподаткованих мінімум доходів громадян.

За п.п.1, 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015р. № 1395, протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу долучаються письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності, в тому числі інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення. Також протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу про адміністративне правопорушення, в ньому робиться відповідний запис, який засвідчується підписами двох свідків. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу. Згідно п.п. 4-6 розділу Х зазначеної Інструкції передбачено, що огляд на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства. Результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп`яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп`яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності). У разі проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я висновок про його результати долучається до протоколу про адміністративне правопорушення (у разі підтвердження стану сп`яніння). У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи зі змісту ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото –і кінозйомки, відео запису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме він відмовився 16.05.2020р. від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, що підтверджується сукупністю вищенаведених доказів, досліджених в судовому засіданні. В зв`язку з цим вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., з позбавленням його права керування транспортними засобами на строк один рік.

При цьому суд не може прийняти до уваги аргументи ОСОБА_1 , що він не пив в той день, оскільки це спростовується дослідженними в судовому засіданні вищенаведеними доказами.

Суд також відмовляє за вищенаведених підстав в задоволенні клопотання ОСОБА_1 в частині закриття провадження у справі за відсутністю в діях останнього події і складу адміністративного правопорушення.

В зв`язку з вищенаведеним суд також відмовив в задоволенні клопотання ОСОБА_1 щодо допиту в судовому засіданні трьох вищевказаних свідків, оскільки з проглянутого відеозапису вбачається їхня присутність при оформленні вищезазначеного протоколу про адміністративне правопорушення, крім того, це не суперечить данним, зазначеним в поясненнях свідків, приєднаних до вказаного протоколу.

Також суд звертає увагу, що в ході огляду в судовому засіданні на СД-диску двох відеозаписів події від 16.05.2020р. з портативного відеореєстратора (боді-камери) поліцейського, вбачається, що ОСОБА_1 не говорив поліцейським, що він не керував автомобілем, що не пив в той день, при цьому, зазначав лише про відмову від медичного огляду.

У відповідності до п.5 ч.2 ст.4 Закону України « Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 420 грн.40 коп.

Керуючись ч.1 ст. 130 КУпАП, ст. ст. 40-1, 221, 283,284, 285, 287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И Л А:

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Виконання даної постанови в частині позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів доручити Біляївському ВП ГУНП України в Одеській області.

Стягнути з ОСОБА_1 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору на користь держави. Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ. Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: №UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя