
Справа №949/679/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2020 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши об`єднані матеріали справи, за участю прокурора Твердун Н.М., які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, проживаючої по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 16 червня 2015 року Дубровицьким РС УДМС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .
за ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи спеціалістом-бухгалтером Висоцької сільської ради Дубровицького району, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 виконала усі необхідні дії для подання декларації та подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 24 квітня 2019 року о 15 год. 15 хв.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на посаді спеціаліста-бухгалтера Висоцької сільської ради Дубровицького району, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 виконала усі необхідні дії для подання декларації та подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування "перед звільненням", яка охоплює період з 01 січня 2019 року по 20 вересня 2019 року о 14 год. 17 хв. 23 травня 2020 року.
При складанні протоколів про адміністративні правопорушення, а також на розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала повністю та пояснила, що з 15 грудня 2015 року по 20 вересня 2019 року вона працювала на посаді спеціаліста-бухгалтера Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області. Декларацію за 2018 рік вона подала невчасно, оскільки у неї закінчився термін дії особистого ключа і поки зробила новий, то декларацію подати не встигла. Крім того, додала, що їй не було відомо, що про подачу декларації "перед звільненням".
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_2 просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Твердун Н.М., дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З копії витягу із розпорядження Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області №49 від 12.09.2011 року вбачається, що ОСОБА_1 прийнята на посаду спеціаліста-бухгалтера сільської ради, як така, що пройшла конкурсний відбір, на період декретної відпустки основного працівника та присвоєно 15 ранг службовця органу місцевого самоврядування (а.с.15).
Згідно розпорядження сільського голови Висоцької сільської ради №54-к від 20.09.2019 року "Про звільнення спеціаліста-бухгалтера ОСОБА_1 ", останню звільнено з посади спеціаліста-бухгалтера Висоцької сільської ради в зв`язку з закінченням терміну трудового договору, відповідно до п.2 ст.36 КЗпП України з 20 вересня 2019 року (а.с.18).
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до пункту 1, ч.1 ст.3 Закону України Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» суб`єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Отже, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік в термін до 00:00 год. 1 квітня 2019 року, а за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01 січня 2019 року по 20 вересня 2019 року в термін до 00:00 год. 21 вересня 2019 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 24 квітня 2019 року о 15 год. 15 хв., а за період "перед звільненням" з 01 січня 2019 року по 20 вересня 2019 року о 14 год. 17 хв. 23 травня 2020 року (а.с.8).
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, та її вину у вчинених адміністративних правопорушення доведено повністю.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушниці.
Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за скоєні нею адміністративні правопорушення, суд не вбачає.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності та щиро розкаялась, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
код банку отримувача 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушницею не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушниці стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.